Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

    Колеги при четене на форума, забелязвам ,че има бая замени на части от оригиналните, като например, ресьори, амове, втулки ,джанти и т.н. Идеята ми дойде при преглед от другите марки джипове, по специално при Самурая. Тъй като самия аз потроших стоповете си, като на заден ударих една грамада от пясък с камъни, ги преработих от ремарке. Но има и интересни идеи от форума за радиатори,перки лагери и т.н.. А си имаме и хубава поговорка по случая
    " Сиромах човек - жив дявол ". Та нека модератора, ако сметне да я включи и всеки сподели ,как е решил и преработил дадената част. Предварително Ви благодаря
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

  • #2
    От: Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

    Отзад спирачките са еднакви. Барабани, накладки, вероятно и цилиндърчета. Ресори, амове- също.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

      Колеги, моля споделете какви амортисьори стават за задни на фероза /оня ден единия прокапа/, не ме интерсуват скъпи варианти и определено нови, не ми се слагат втора ръка, изчетох темите по въпроса и разбрах че пасват от Волга, но въпроса е от къде и на кава цена? Ако има някой инфо моля да сподели, както и ако има друг евтин вариант.
      Благодаря!

      Коментар


      • #4
        От: Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

        От Волга стават,но издържат от ден до пладне! При мен изкараха 500км. За Ферозата,в евро07 са 40лв.
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          От: Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

          А аз като гледах в сайта на Евро..., най евтините бяха по 68...колега толкова ли са лоши волговите или просто не понасят натоварването?

          Коментар


          • #6
            От: Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

            По едно време предлагаха Magneti-Mareli за 38лв.А от Волга са по-дълги с 2см. в събрано положение,та може и това да ги убива по-бързо.
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #7
              От: Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

              В духа на темата за взаимозаменяемите части, днес сложих ресьори от Ниса, 6 сантиметрови, но махнах най долния лист, отзад на обецата болта си пасна точно - 16 мм, но отпред на ферозата е 12, разпробих ухото до 16 мм и вкарах болта който бях свалил от нисата...до тук добре, Феро се повдигна, НО ВОЗИ КАТО КАРУЦА, че и по-лошо, амортисьорите са си отишли а освен това са разпънати до крайно долно положение. сега ето и въпросите:
              1 Взех амортисьорите от нисата /в отлично състояние са/ и са с 5 см. /350 до 550 мм/ по дълъг ход от тези на Феро, обаче отгоре са с ухо, има ли проблем ако резна ухото и с ЦО-то парна една шпилка /болт/....?
              2 Може ли да се направи нещо за облекчаване на тръскането от новите ресьори /честно казано ми минава идеята да сложа 1-2 бурдюра в багажника докъто посмачкам ресьорите?
              3 Колко мога да натегна торсионните пръти за да повдигна малко и предницата и това ще втвърди ли още возията?

              Добре че погледнах по дифа отзад едната тръбичка на спирачките направо ми се разпадна в ръцете, инак 235-ците ще и стоят добре

              Коментар


              • #8
                От: Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

                По ред-
                1-Става
                2-Разкарваш още листове от пакета.Пробваш без още един,после пак. Гадно е,много работа,но друг начин няма.
                3-Натягаш толкова,че да остане 1см.между тампоните на горният носач и ограничителя.Возията се влошава!
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

                  Благодаря колега, тия дни ще видя какво ще правя, но май наистина ще манха още един лист

                  Коментар


                  • #10
                    От: Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

                    На моето Роки сложих амортесьори от Волга, предни(отгоре с шпилка), двойнодействащи. Цената им тогава беше около 40 лв./бр. Заспаха си от раз. Карам го с тях почти година. Друса си порядъчно, но е стабилно. Няма проблеми със сгъването, понеже задницата ми е вдигната, а и направих нови тампони(ограничители). Капачката на радиатора става от Тойота ЛК - проверено. Дръжките за "правостоящи" стават от Фероза - проверено. Трите прибора на таблото(часовник и т.н.) са еднакви за Роки и Фероза. Чувал съм, че външните дръжки на вратите били 1:1 с тези на Фиеста, но не съм проверявал.
                    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                    Времето е ценно, само ако не бързаш.
                    0889623098

                    Коментар


                    • #11
                      От: Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

                      Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                      ....двойнодействащи...
                      ВСИЧКИ амортисьори са двойнодействащи!
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

                        Има чувствително подобрение с амовете от Ниса, почти както преди, "парнах" им по един болт 10 мм. със "ситна" резба, разкарах машинките за твърдостта, жалко че не взех и предните..., а Ниса-та я нарязаха...имаше и един Жук, но със "тесните" ресьори
                        А бе ако не ми хареса след няколко дни каране, ще махна още по един лист от ресьорите.
                        Благодаря на колегата Регулатор за съветите!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

                          Вече е писано, но пак ще отбележа и да благодаря, вчера докато карах ми се случи странно виене при двигателя и волана се ОДЪРВИ. Погледнах и установих,че пистовия ремък се се надрал и ролката бе блокирала .Направих справка във форума и " Шапка му свалям на колегата", бе описал перфектно всичко. Купих лагерче на СКФ - вече е 22лв. избих старото и набих новия лагер,купих ремък 18лв и сега летя.
                          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Взаимазаменяеми части за Фероза и Роки

                            Здравейте, темата е старичка, но да питам интересуваме долен носач от Фероза дали ще стане на Роки?

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X