Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    А някой ползва ли дрон за замятане на въдица? Случайно го видях това лято на нашето море и много ме изкефи.
    Ами да. Първоначалната идея беше да търся къде са пасажите в гръцкото море. Като единственото притеснение което имах е невъзможността на машинката да ме следва автоматично и при евентуална загуба на връзка тя се връща на точката от която съм я вдигнал и ако ме няма се...... приводнява. С малко промени в софтуера и това беше решено а при новите модели вече си е заложено. Вкарването на въдица на голямо разстояние е най-елементарната задача. По интересното е облитането по зададен маршрут с цел проверка дали са се появили рибките. Другата не по малко важна функция е носенето на бира. В момент на разсеяност си е добре да можеш да си доставиш две ледени кутийки. Стъклото излишно тежи и скъсява дистанцията и времето за полет. Естествено съм се оборудвал с резервни батерии и зарядно в лодката. Проблема при облитането на някои зони и особено плажчетата по островите са рускините и румънките. В желанието си да постигнат равномерен тен без бели петна не ползват бански и това определено му влияе на дрончето. Заплесва се по тях и не иска да се прибира. Това определено пречи на риболова но още не съм намерил решение как да противодействам. Обмислям кастрация или замяна с женско такова. За риба сме тръгнали все пак.
    GPS системи https://www.easytracking.bg/
    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

    Коментар


    • #17
      От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

      На Доспат пъстървата е основно /да не кажа 99%/ дъгова /американска/ още от когато не ходех на у-ще /демек пред 1980г/
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        На Доспат пъстървата е основно /да не кажа 99%/ дъгова /американска/ още от когато не ходех на у-ще /демек пред 1980г/
        Е, ако хванеш пъстърва - такава ще е. В гьол няма каква друга да бъде. За балканка се ходи с мухарка по разни тайни и несподеляеми по форуми реки а аз ходя до едни рибарници в Сърбия
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

          Да ама не! Балканката си яде и блесни и воблери, а за стръФ да не говорим, че е срамота... Хващат се балканки, но много рядко - по-слабо се размножават, но ги има и в Доспат. Аз лично съм хващал преди години над Панчарево в реката като юноша Също и на яз. Искър на устието...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            Да ама не! Балканката ... лично съм хващал... като юноша
            Ма туй, щото е било по Татов Златен век, нали? Тогава кви риби имашеееееееееее...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

              По ТЗВ бяха внесли и разселили пелед но не се размножава в нашите условия.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #22
                От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Е, ако хванеш пъстърва - такава ще е. В гьол няма каква друга да бъде. За балканка се ходи с мухарка по разни тайни и несподеляеми по форуми реки а аз ходя до едни рибарници в Сърбия
                Я сподели какви риби си хващал, защото по Сърбия имат интересни видове които не се срещат у нас! Таймен или Дунавска пъстърва?
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #23
                  От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Я сподели какви риби си хващал, защото по Сърбия имат интересни видове които не се срещат у нас! Таймен или Дунавска пъстърва?
                  Купувал съм, не съм хващал
                  Просто балканка в БГ за ядене няма. Освен от някакви злостни бракониери. А сърбите имат наистина много екзотични риби и не знам как ги ловят за търговски цели - малки чиги (у нас биха били напълно незаконни) диви шарани, големи костури...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    По ТЗВ бяха внесли и разселили пелед но не се размножава в нашите условия.
                    Явно се размножава и го има, макар и много трудно, защото съм хващал 4,5 кг. "краставица".
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic8
                      Купувал съм, не съм хващал
                      Просто балканка в БГ за ядене няма. Освен от някакви злостни бракониери. А сърбите имат наистина много екзотични риби и не знам как ги ловят за търговски цели - малки чиги (у нас биха били напълно незаконни) диви шарани, големи костури...
                      Като спомена див шаран, такъв по реките не съм улавял от години, другата версия е да не би да става дума за така наречения дрински шаран или както е известен у нас мъздруга?

                      https://ribarnik.com/shto-e-tova-mazdruga/

                      Ето ти една снимка от тази есен едни познати от 8 риби евентуално една е див шаран!



                      Първоначално публикуван от CarTest™
                      Явно се размножава и го има, макар и много трудно, защото съм хващал 4,5 кг. "краставица".
                      Може и да си прав, така съм чел по книгите!
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #26
                        От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

                        Най-горната на снимката?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

                          Да! Набито око има!

                          Да уточня всичките тези риби са хванати на река Искър!
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #28
                            От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Да уточня всичките тези риби са хванати на река Искър!
                            Сигурно са изпуснати като малки от някой рибарник, щото "унгарски гол шаран" у ИскАро?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Някой чувал ли е за мини риболовна лодка?

                              И този под него също предполагам, преди 3 или 4 години някъде нагоре по течението водата беше скъсала някакви рибарници и от Сухатче барата беше придошла и беше отнесла рибарниците.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X