Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект "каручка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проект "каручка"

    Ето как си направих каручка. Манипулацията се състоеше от премахване на задните седалки. Това беше опасно начинание, тъй като не знаех дали после ще мога да ги сложа отново. Сега задницата е толкова олекотена, че като набия спирачки, звяра застава на предни лапи. След като вече ги махнах се отвори място за багаж.

    Преброих 32 стандартни тенекиени кофи с камъни като разтоварих. Всяка между 15 - 20 кг. Това прави към половин тон. Това много ли е, или малко? Като гледам издържа и изкачи доста стръмен баир с камъните и нямаше проблеми. И сега конкретно впросът ми е: колко кг мога да товаря на задния мост?

    Всякаква прилика с други проекти е случайна.
    Прикачени файлове

  • #2
    Re: Проект "каручка"

    Лошо няма, колите са за да се върши работа.

    Ако не се лъжа джипа е Галопер 2-ка, нали така?

    Тъста на един познат теглеше компресор с такъв, голям компресор с 8 цилиндров дизелов мотор. Размерите му бяха горе-долу колкото на Галопера, може би малко по-къс. В крайна сметка Галопера издъхна - скапа турбото, скоростите, заден диференциал. Незнам дали е от натоварването, имаше и доста магистрално каране София-Милано на "червени обороти".

    В Интернет има много инфо за джиповете, предполагам можеш да намериш и книжка, там пише товароносимости и т.н. Друг въпрос е максималната, но това може да ти го каже някой, който е пробвал.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      Re: Проект "каручка"

      Ако има още ход окачването и не опира на тампоните значи най-вероятно няма да се прецака от такова натоварване. Просто всичките тези възли и агрегати си имат ресурс и претоварвайки ги ние го съкращаваме доста по-бързо от нормална експлоатация. Джипките са по-облагодетелствани в това отношение понеже като начало са по-преосигурени от към здравина. Така че можеш да го правиш от време на време, стига да не се превръща в ежедневен навик - хората са направили пикапи, камиони и ремаркета за тази цел.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Re: Проект "каручка"

        Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
        В крайна сметка Галопера издъхна - скапа турбото, скоростите, заден диференциал. Незнам дали е от натоварването, имаше и доста магистрално каране София-Милано на "червени обороти".
        Не е Галопер, а Паджеро 2.
        А магистралното каране "на червени обороти" е един от начините да ликвидираш двигатели от типа на 4D56 (на Паджеро 2.5 ) и D4BH (корейското му копие). На турбото също едва ли му става добре ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Re: Проект "каручка"

          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
          Така че можеш да го правиш от време на време, стига да не се превръща в ежедневен навик - хората са направили пикапи, камиони и ремаркета за тази цел.
          Послушай quadra-та.Не виждам смисъл в това да убиеш "коня"си.А иначе може да си го товариш докато опрат гумите,което за мен си е чисто убийство.После ще пишеш само в техническите форуми. Това откъде да купя?Защо се счупи ,някой знае ли ?И т.н.
          B+

          Коментар


          • #6
            Re: Проект "каручка"

            На Pajero 2
            Му дават с малки разлики от модификацията но приблизително
            Обща маса нормално: 1750
            Максимална обща маса: 2500
            Максимално натоварване предна ос: 1000
            Максимално натоварване задна ос: 1400

            Тоест получава се приблизително максималното натоварване на задна ос около 500 кг. товар
            Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

            Коментар


            • #7
              Re: Проект "каручка"

              Благодаря много за съветите. Значи съм го натоварил на макс. мойто паджеро. Ще гледам да не го товаря повече от 400-500 кг. И аз съм съгласен за ремаркето, но малко ремаркета ще понесат половин тон като ги гледам какви са крехки. Исках да си взема нещо като L200 Toyota, Navara - такова де - с открит багажник, но са много скъпи. По тези места, където ходя, даже и паджерото веднъж неможа да се качи със заден блокаж при това (дълъг стръмен баир+много кал). Така че каручката върши чудна работа, ще го пазя повече разбира се :-)

              Коментар


              • #8
                Re: Проект "каручка"

                Извинявай, ама този проект ми се вижда като да ковеш пирони с джиесема, щото ти е под ръка и да не разнасяш чук!
                За ремаркето не си прав - обикновено туристическо ремарке със стандартна товароносимост 350 кг. и добавени по два гумени тампона от страна спокойно го разкарвам с един тон товар. Освен това ще махнеш и тази грозотия от тавана! Ремаркето има само два лагера за чупене...
                Единствения проблем ако ходиш с него по чукарите е ако влезеш в пътека без изход, защото на заден ход е много трудно да се кара, но се свиква лесно.
                Всичко това е само лично мнение.

                Коментар


                • #9
                  Re: Проект "каручка"

                  Съгласен, ще взема накрая да си потърся ремарке. Грозотията на тавана си е моя, сам си я правих :-) Що се отнася дo GSM-a всичките ми апарати в момента в който са спирали да работят са изглеждали все едно съм ковал пирони с тях. Досега съм сменил 4 апарата и това е била винаги причината - че се чупят. Сега ти е жал за джипа, ама да видиш предишното ми БМВ (Е39 М51) как го товарих та клякаше на тампоните :-) аз затова и го продадох горкото, че ми стана жал за него като задираше отолу в камъните. С парите си взех паджерката и даже останаха няколко, които отидоха за ремонти не по моя вина (късмет). Мойта идея е следната - аз работя през седмицата и уикенда отивам да строя в планината за почивка от седенето на стол. Джипа трябва да пренася толкова материал, колкото бих могъл да изразходя за един уикенд или малко повече. Като пример - сега ми се редяха камъни за украса и отидох да си събера по пътя :-) утре ще ми се бърка цимент, после друго. Сега ще проверя за цените на ремаркетата, може да намеря нещо по-здраво. А и темата беше за майтап повече :-) още не мога да изчистя багажника от пръстта :-) Въпреки това за един ден 2ма ме спряха да ме питат дали го продавам, че искат да го купят заедно с грозотията на тавана, бяха много сериозни, но аз старателно ги разубедих.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Проект "каручка"

                    Все пак трябва да се има предвид че джиповете са и за да вършат работа а не само да си правим кефа в калта, така че не виждам нищо лошо в грозотията отгоре а и в 500 кила камъни ... пренасял съм по толкова цимент , пясък, плочки и какво ли не със опел кадет и то не веднъж ...
                    От друга страна пък наистина може да се намери някое пикапче за същите пари и да можеш да си го товариш дори повече ... имам един комшия със хайлукс, стар, очукан одран обаче много вдигнат, има сигурно 40 см клиренс ползва го да носи строителни материали .
                    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Проект "каручка"

                      Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                      От друга страна пък наистина може да се намери някое пикапче за същите пари и да можеш да си го товариш дори повече ... имам един комшия със хайлукс, стар, очукан одран обаче много вдигнат, има сигурно 40 см клиренс ползва го да носи строителни материали .
                      А дали го продава че имам едни идей точно за такова чудо, състоянието не е от значение, само да има регистрация

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Проект "каручка"

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        А дали го продава че имам едни идей точно за такова чудо, състоянието не е от значение, само да има регистрация
                        Не знам, ще го питам като го видя и ще го снимам - ама ти сигурно го знаеш червен е на цвят .
                        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Проект "каручка"

                          А бе това с товаренето е ясно -джипа не е направен за камани ,дърва,цимент и кво ли друго би било ама по някога се налага (нали сме българи в кръвта ни е да мъкнем нещо ) , а според мен 500кг са почти нищо за някоя голяма машина - 5 човека по 90 кг=450кг.... (товарили сме едно аро (дълга база) с 1200кг и то доста пати,после теглим товара...), но все пак не е произведено за това - както казахте по горе в форума , страдат ресиори ,амортисиори че после никои нз какво , мостове, диф., че и скорости.. а пък случки с претоварване на коли доста има че и някои остават на пътя.така че умната .
                          S10 & Frontera

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Проект "каручка"

                            ИЗВЕРГ !!!!

                            П.П. Извинявай ! Може би колата е на тъща ти?!?!щ
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Проект "каручка"

                              на моя патрол съм му слага няколко пъти по 1.5 тона негасена вар.растояние 120км.върви кат самолет.ама тая вар само дет нима удуши.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X