Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум във Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен шум във Витара

    Здравейте колеги,имам витара1.6 80кс.Имам един странен шум по време на движение,непостоянен,който се появява изведнъж малко след 5-6км като тръгна,някъде около лявото колело в посока към задния кардан.Шумът е някакво бучене,като стържене на подкалник в гума.Изключвам от скорост и само по инерция шумът продължава до малко преди да спре колата напълно и шумът изчезва.Включвам на втора и пак подкарвам нормално и след 3-4км пак същото.СЛИзам.оглеждам и нищо не мога да разбера.На канал я карах,никакви следи никаде.
    Някой да се е сблъсквал с такава мистерия или подобна,защото аз вече вдигнах ръце и не знам какво да правя.
    Ще съм много благодарен ако някой ми подхвърли някакъв джокер!!!

    Забравих да кажа,че витарата е десен волан,ако има някакво значение де?
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-03-11, 17:32.

  • #2
    От: странен шум във витара

    проблема ти е вав главината,там има една втулка,в която влиза карето-мисля че беше медна,но не съм сигурен,там трябва да има грес и когато греста из4езне-втулката изсъхне,запо4ва да стърже много изнервящо.това е доста срещано при витарите

    Коментар


    • #3
      От: странен шум във витара

      Моето мнение е, че това е лагер на главина. Дали на предно или задно, ти ще разбереш по звука.
      Все пак не съм спец. и не ангажирам с мнението си, нека други компетентни лице да се изкажат...
      Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
      Mercedes w212 E350 4matic
      Ducati Monster 600
      O888795575

      Коментар


      • #4
        От: странен шум във витара

        Погледни да не би да се е изкривила предпазната ламарина на предните дискове, също така сложи хубава музика в колата Успех

        Коментар


        • #5
          От: странен шум във витара

          Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
          Погледни да не би да се е изкривила предпазната ламарина на предните дискове, също така сложи хубава музика в колата Успех
          Трифоне не се гъбаркай с колегата, най вероятно задните му колела се въртят напред и от там е този шум.А между другото вземи разрови темите там някъде май е обяснено....
          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

          Коментар


          • #6
            От: странен шум във витара

            Първоначално публикуван от stefan9201 Преглед на мнение
            проблема ти е вав главината,там има една втулка,в която влиза карето-мисля че беше медна,но не съм сигурен,там трябва да има грес и когато греста из4езне-втулката изсъхне,запо4ва да стърже много изнервящо.това е доста срещано при витарите
            И на мен ми се е случвало .
            Николай Георгиев 0+
            тел.0887357722

            Коментар


            • #7
              Значи колеги да доуточня,шумът е не постоянен,появява се изведнъж както си карам,и изчезва по същия начин.Вдигал съм на крик и двете леви колела,задните лагери на главините са сменяни есента,никакъв луфт няма.Аз съм от Елин Пелин и когато тръгна за София,шумът започва някаде след 4-5км и след 1000-1500м спира,и така 3-4 пъти до преди да вляза в Сф.След това изчезва,свършвам си работата,пребирам се в къщи и на другия ден пак същата работа.

              На мен ми се струва че тоя шум е свързан с температурата навън,защото когато застудя през късната есен и дойде зимата го чух за пръв път,а сега с настъпването на пролетта започна да намалява.Аз работя на 2 смени и когато съм първа,и тръгна сутринта в 5.30,тогава се появява,а като съм в тора,може и да не се появи-е това е положението!!!
              Последно редактирано от CarTest™; 30-03-11, 08:24.

              Коментар


              • #8
                Re: странен шум във витара

                Първоначално публикуван от themechanic Преглед на мнение
                Здравейте колеги,имам витара1.6 80кс.Имам един странен шум по време на движение,непостоянен,който се появява изведнъж малко след 5-6км като тръгна,някъде около лявото колело в посока към задния кардан.Шумът е някакво бучене,като стържене на подкалник в гума.Изключвам от скорост и само по инерция шумът продължава до малко преди да спре колата напълно и шумът изчезва.Включвам на втора и пак подкарвам нормално и след 3-4км пак същото.СЛИзам.оглеждам и нищо не мога да разбера.На канал я карах,никакви следи никаде.
                Някой да се е сблъсквал с такава мистерия или подобна,защото аз вече вдигнах ръце и не знам какво да правя.
                Ще съм много благодарен ако някой ми подхвърли някакъв джокер!!!

                Забравих да кажа,че витарата е десен волан,ако има някакво значение де?
                Здравей,колега! При мен положението е същото,само че с предно дясно колело.Вдигах на крик,гледах за луфт в лагера(нямаше),гледах накладките(всичко точно),въртях главината за да видя дали няма някакво стържене и ........нищо.Както се поевява ,така и изчезва.Забелязах,че изчезва при спиране и тръгване отново.Все едно,че всичко си ОК.Шума(направо си е стърганане на нещо в нещо) наистина е много гаден и силен.Вече и аз вдигнах ръце.Ако някой му идва на ум какво е да помага.Поздрави на всички!

                Коментар


                • #9
                  От: странен шум във витара

                  Стърженето е нещо от рода на "буууууууууи",ако мога да го изразя бнуквенно.Може да изчезне,например ако премине лявото колело през някоя съвсем леа дупка,странна работа.По едно време си мислех да не е от гарнето,което минава на около 2-3см от задния кардан,и когато се приближи до него да опира и да предава шумъ по цялата ауспухова система,но защо когато почна да спирам колата,като се появи,малко преди да спра напълно,спира да стърже-просто за мен е голяма загадка???

                  Коментар


                  • #10
                    Re: странен шум във витара

                    При мен май ще се окаже,че е от втулката на карето.Открих темата "Странен шум" на колегата "jaxan" и там е описано.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: странен шум във витара

                      От втулката на карето е на 100%,на моита витара беше така когато ставаше -10. Разглобих намазах и повече не съм го чувал.
                      Seat Alhambra TDI
                      Kawasaki KVF650
                      Honda CRF250X
                      Suzuki Vitara

                      Коментар


                      • #12
                        От: странен шум във витара

                        Колега слушай патилите. И моята бучи така, ама аз съм инат и не я сменям. Само когато разглобявам дясното предно колело омазвам втулката с грес. Временно няма шум докато не се набутам в калта...
                        Малко е заигравка смяната, не знам дали обичаш да се цапаш, но има майстори и сервизи...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: странен шум във витара

                          Намажи втулката на каретата със грес и ще се оправи.
                          Последно редактирано от CarTest™; 01-04-11, 14:53.

                          Коментар


                          • #14
                            От: странен шум във витара

                            Първоначално публикуван от stefan9201 Преглед на мнение
                            Намажи втулката на каретата със грес и ще се оправи.
                            +1 смазка на втулката и шума изчезва

                            Коментар


                            • #15
                              От: странен шум във витара

                              ама що не четете . това е стара работа , темата е от преди 2 години . греста между втулката и полуската е (в главината) остарява и се стопява-получва се полусухо триенре. мен преди две години ме направи луд . каква грес са слагали братята японци не мога да кажа ,но беше жълта и твърда (от 1997 ,че до 2009 държа). определено българската не ствааа-изкара 1 година . сега от едната страна съм една руска стара за водни помпи в казармата имаше много от нея(1973-1975).определено търсете високотемпературни греси. е все пак не съм прави анализ на оригиналната.
                              899180483

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X