Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум във Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: странен шум във витара

    здавеите колеги при мен се получи същото и съм в дилема мерси за информацията на по конпетенти колеги

    Коментар


    • #32
      От: странен шум във витара

      Първоначално публикуван от devil. Преглед на мнение
      ОК АКО НЯКОЙ РАЗБЕРЕ ИЛИ ЗНАЕ ЩЕ МУ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРЕН ДА СПОДЕЛИ, ЗА ДА ЗНАМ ДАЛИ ДА ГИ СЛЕНЯМ ИЛИ НЕ.
      Ако не знаеш-писането с главни букви се приема за крещене. Не мисля, че това си искал да направиш, нали

      Съвет-ако имаш възможност сменяй втулките. Щом веднъж са тръгнали да свирят-нищо не може да ги спре. Само временно може да спреш "песента на колелетата". С мазане, както вече се каза.
      Истинското решение е смяната. Другото са временни решения.
      Ма ти си решаваш де...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: странен шум във витара

        Препоръчвам втулката да се ремонтира по два начина.
        Единият е да се избие старата/на пръв поглед е бронзова,но това е само външнопак им се досвидял материала/има цепка,която разширявате повече с флекса,после увивате около нея парче тънка ламарина прмерно 0,5 мм или по тънка и ги набивате на мястото им.Евентуално се събаря на струг до размера на полуоската ,с който ще лагерува.
        Това се прави ,защото самата полуоска/полувал/вероятно също е поизносена и дори и да купите нова от Миркат,ще хлопа.
        Другият начин е да си набиете полиамидна втулка на размер,всеки стругар ще ви я направи,елементарана е ,мисля ,че и без нарезните канали не е проблем.
        Ако втулката ви има голям луфт,се прецакват и семеринга и прахоуловителя и почва да влиза вода дори и в лагера и хъбовете евентуално.
        Дано да съм бил полезен.
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • #34
          От: странен шум във витара

          Хахааха Несъм знаел че така се тълкуват главните букви, Моля да бъда извинен. И осхте веднъж благодаря на отзивчивите и компетентнио колеги от форума.

          Коментар


          • #35
            От: странен шум във витара

            Тая втулка всъщност как се стига до нея.
            Аз смъквам колелото,след това хъба, който се държи с 6 болта,и дотам съм?

            Коментар


            • #36
              От: странен шум във витара

              малко по-нагоре един колега е писал :да сваля се полуската , сваля се главина ,шенкел и тогава се сменя втулката

              Коментар


              • #37
                От: странен шум във витара

                Доста разглобяване пада докато се стигне до втулката. Ако не знаете какво правите-по-добре идете в сервиз.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: странен шум във витара

                  Ок,ка с е стига до тая втулка,щото аз смъквам колелото след това хъба и до там?

                  Коментар


                  • #39
                    От: странен шум във витара

                    Първоначално публикуван от themechanic Преглед на мнение
                    Тая втулка всъщност как се стига до нея.
                    Аз смъквам колелото,след това хъба, който се държи с 6 болта,и дотам съм?
                    По-лесно е след това да демонтираш спирачния апарат,диска,вади се зегерката с дист.шайба от полуоската и след това демонтираш главината с лагера и шенкела заедно от четирите болта ,които държат шенкела.
                    Втулката се намира вътре в него.
                    Полуоската не се вади.
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • #40
                      От: странен шум във витара

                      Да попитам само,тая втулка е с диаметъра на полуоската на карето после има борд,който опира в глабината.Та тоя борд при мен има един триъгален отрязък,така ли трябва да бъде или трябва да разглобя и другото колело та да разбера как е?

                      Коментар


                      • #41
                        От: странен шум във витара

                        Да ви се похваля,разглобих лявата главина и стигнах най-сетне до въпросната втулка,но си беше според мен добре омазнена,ама има един прорез по дължина а тогоре по борда даже една част като триъгълниче липсва.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-04-11, 08:53.

                        Коментар


                        • #42
                          От: странен шум във витара

                          Първоначално публикуван от themechanic Преглед на мнение
                          Да ви се похваля,разглобих лявата главина и стигнах най-сетне до въпросната втулка,но си беше според мен добре омазнена,ама има един прорез по дължина а тогоре по борда даже една част като триъгълниче липсва.
                          до колкото знам всички са така
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #43
                            От: странен шум във витара

                            А тия втулки никой ли не ги е сменял,колко излиза комплекта за двете главини и откаде?Това с ремонтите им или заменянето им с някакви други материали ми се струва несериозно!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: странен шум във витара

                              От каде може да се набавят тези втулки комплект със семерингите,и долу-горе каква цена излизат?Някой беше споменал цифра от около 162лв комплекта,което на мен ми се струва доста над нормалното.За сравнение наскоро сменях комплект задни лагери със семеринги за подобна цена!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: странен шум във витара

                                ммм да

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X