Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на КНО за самоотбрана

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Прав си. При внимателно оглеждане на снимките двете части се забелязват, но не разбирам какъв е проблемът на такава изработка. Щом оръжейните конструктори са преценили, че ще се направи така, едва ли ние ще измислим нещо по-добро. Виждал съм много по-груби изпълнения и никой не е споменавал за проблеми там.
    [ATTACH=CONFIG]314018[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314019[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314020[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314021[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314022[/ATTACH]
    Колега, искам да те питам на колко изстрела е твоя Аркус 98 ДАК? Знаеш ли , че на 2000 изстрела трябва да му смениш възвратната пружина, че на 3500 изстрела чупи ресетваща пружина ... Не мога да се сетя на колко изстрела пък чупи оста на спусъка, защото същата се различава яко от тази на 94 т.е. дори препоръчват със смяната на пружината да се смени и оста на спусъка. До колкото съм запознат дори в момента завода произвежда 98 с оси които са били за 94.
    П.П. Не знам още колко ще издържи моя 98 ДАК, но купя ли друг ще видим какво ще го правим ....
    П.С. За толкова пари такова качество чисто ново оръжие, ако бях дал навремето малко повече можеше да е друго...

    Коментар


    • #32
      От: Избор на КНО за самоотбрана

      Още като излязоха на пазара наистина нямаше друга алтернатива като цена на 9х19.Всичко останало беше много скъпо или го нямаше-втора употреба пък изобщо липсваха, но сега има много изгодни оръжия втора употреба и особено ако си отваряш очите като купуваш мисля, че може да се сключат много изгодни сделки.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #33
        От: Избор на КНО за самоотбрана

        Имам и нося Аркус 94 от 1997 година . Не съм му водил точна статистика на броя патрони който е истрелял но се старая да стрелям поне по 50 патрона на месец за да поддържам някъква що годе добре стрелкова форма с това оръжие . По груби сметки това са едни към 5 000 патрона за всичките години и пистолета като изключим кекавата оксидация на блока си е като нов всичко в него си е както е излязъл от завода и проблеми няма работи безотказно с всякъкви патрони . Като цяло това е един много добър пистолет напълно копиращ формата и системата но Браунинг НР произвеждан серийно в много държави от 1935 година който никога не ме е подвеждал и никога дори и за секунда не съм съжалил за избора си на пистолет за ежедневно носене . Аз като машинен инженер староверец съм привърженик на стоманата в оръжейните конструкций .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Избор на КНО за самоотбрана

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Имам и нося Аркус 94 от 1997 година . Не съм му водил точна статистика на броя патрони който е истрелял но се старая да стрелям поне по 50 патрона на месец за да поддържам някъква що годе добре стрелкова форма с това оръжие . По груби сметки това са едни към 5 000 патрона за всичките години и пистолета като изключим кекавата оксидация на блока си е като нов всичко в него си е както е излязъл от завода и проблеми няма работи безотказно с всякъкви патрони . Като цяло това е един много добър пистолет напълно копиращ формата и системата но Браунинг НР произвеждан серийно в много държави от 1935 година който никога не ме е подвеждал и никога дори и за секунда не съм съжалил за избора си на пистолет за ежедневно носене . Аз като машинен инженер староверец съм привърженик на стоманата в оръжейните конструкций .
          Винаги и всички са казвали че 94 е по добрият пистолет по отношение на качеството на материал и изработка.

          Коментар


          • #35
            От: Избор на КНО за самоотбрана

            Ако чертежа е на същия модел аркус, то ясно се вижда разделителната линия между цилиндричното тяло на цевта и патронника, което значи че са два отделни детайла. Не знам с каква идея е това дали за усилване на конструкцията на самото място, което е малко вероятно или по скоро е за по лесна изработка....

            Коментар


            • #36
              От: Пистолет Аркус

              Аз не мога да разбера, какво сте се хванали за този патронник и сребърния припой? Първо на Макаровия също цевта е отделна част от патронника(който е част от рамата), но там даже няма и припой. Просто е на "топла" сглобка, пък си държи безпроблемно. А сребърният припой се използва от столетия при всички двуцевки, дрилинги и пр. многоцевни оръжия за спояване на цевите, мерните планки и пр.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #37
                От: Пистолет Аркус

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Аз не мога да разбера, какво сте се хванали за този патронник и сребърния припой? Първо на Макаровия също цевта е отделна част от патронника(който е част от рамата), но там даже няма и припой. Просто е на "топла" сглобка, пък си държи безпроблемно. А сребърният припой се използва от столетия при всички двуцевки, дрилинги и пр. многоцевни оръжия за спояване на цевите, мерните планки и пр.
                Колега ,доста време се чудех дали да пиша нещо ама накрая реших да внеса яснота по твоето писание, че има доста неверни неща.Цевта на Макаров си е едно цяло с патронника и не е на топла сглобка ами е просто по стегната и ако се вгледаш ще видиш между нея и ложата два щифта.Избиваш ги, хващаш пистолета както трябва за дръжката и удряш цевта в нещо дървено(аз използвам бюрото) и цевта си излиза от мястото.
                П.п.изобщо не сравнявай конструктивно двата пистолета, а пък спора не беше специално за патронника ами за пистолета като цяло, но просто спора се измести в друга посока.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • #38
                  От: Пистолет Аркус

                  ОК, за Макаров сигурно греша, но на съвременните ловни, гладкоцевни пушки( без най-високия клас) патронникът е на сглобка( по-точно криогенна сглобка, която по същество си е топла) към цевта. Очевидно не е проблем.
                  А иначе за Аркуса - аз съм стрелял 20-30 патрона- доста точен, голям, удобна гумирана ръкохватка. Не е моят пистолет заради теглото и габаритите. Знам, че има модел с еднодействащ спусък, което не ме кефи. Иначе пистолет, като пистолет.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пистолет Аркус

                    Замислям се да закупя Аркус 98, но не съм решил дали ДА или ДАК. Това което е интересното е че и двете модификации ги дават с опция за адаптер към 22кал. Интересува ме трябва ли второ разрешително за закупуването евентуално на такъв адаптер? Благодаря предварително за информацията!
                    Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                    Ямаха ХТ 600Е 95г.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пистолет Аркус

                      Първоначално публикуван от tzetzo_slavista Преглед на мнение
                      Замислям се да закупя Аркус 98, но не съм решил дали ДА или ДАК. Това което е интересното е че и двете модификации ги дават с опция за адаптер към 22кал. Интересува ме трябва ли второ разрешително за закупуването евентуално на такъв адаптер? Благодаря предварително за информацията!
                      Трябва разбира се.То все едно че имаш втори пищоф.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пистолет Аркус

                        Благодаря за бързия отговор. Иначе нов струва 510лв и 540лв съответно за ДА и ДАК, но се оглеждам и за втора ръка.
                        Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                        Ямаха ХТ 600Е 95г.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пистолет Аркус

                          При DA модела имаше един проблем . Механизма който го играе предпазител на ударното жило . Там частите трябва да са много точно напаснати за да работи добре . Същия проблем го има и Браунинг то и за това DA модела не е много популярен и дори и цената му като нов е по ниска от тази на стария SA . Все пак Враунинг НР е последния пистолет конструиран лично от Джон Браунинг а каквото е конструирал той е станало легенда във времето. Повечето негови системи оръжие си функционират и се произвеждат до ден днешен без особени изменения .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пистолет Аркус

                            Първоначално публикуван от tzetzo_slavista Преглед на мнение
                            Благодаря за бързия отговор. Иначе нов струва 510лв и 540лв съответно за ДА и ДАК, но се оглеждам и за втора ръка.
                            Понеже касата е препълнана с цеви продавам един компакт двуцветен 98. Фен съм на оръжието и за това мога да кажа честно че е поддържан страхотно. Давам и проба за моя сметка. Цена 180 кинта.
                            П.П. Имам и Г 17 4 ген + няколко ловни и затова гледам да го махна.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пистолет Аркус

                              Още ма е яд ,че продадох моя.
                              Добре попадна в добро момче и сега като се видим на стрелбището пострелвам с него.....

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пистолет Аркус

                                Въпрос към бившите и настоящи собственици на 98ДАК: Излезе ми разрешителното и оръжието е решено, дилемата е вида на боеприпаса. Някой от вас има ли наблюдение върху поведението на пистолета при употреба на 147 грейнови куршуми? Виждам, че има такива на Федерал и Лауман във ВИП-а? Няма логика да има проблеми (интересна мисъл...) но все пак си струва човек да пита патило...
                                42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X