Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на КНО за самоотбрана

    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
    .....Неможе на едно оръжие цевта му и патроника да са от две части заварени със сребърен припой(загледайте се ,вижда се)-някак несериозно е......
    Мда, наистина е несериозно. За малко се вързах и го разглобих да видя. И в момента го гледам. И не е запоен, заварен и какво да е там. Съвсем монолитен си е..... Единственият пистолет, на който съм виждал патронника да е от 2 части е Викинг МП 446, но там просто има нещо като втулка върху патронника на цевта. За ергономия въобще не коментирам. До сега никой не е споменал, че му е неудобен, даже напротив( не говоря за собственици, а за съвсем непредубедени лица). Но това е субективно и не е никакъв критерий. А капризността към боеприпаси винаги е породена от малка хлабина и дефекти при обработката в патронника и е съвсем лесно отстранима ... Някои твърдят, че вина имат и пълнителите понякога, но аз не съм убеден. Общо-взето мисля, че мнението ти се базира повече на информация от агенция ЕЖК...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #17
      От: Избор на КНО за самоотбрана

      Аз в предния си пост съм казал, че това е мое мнение и не ангажирам никого с него.Утре ще пробвам да снимам да видим дали ще се вижда добре.Идея си няма какво е ЕЖК......., но може да си сигурен, че над доста оръжия има поглед(в нета да направя някоя справка за данни.....и до там)
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #18
        От: Избор на КНО за самоотбрана

        То и аз имам поглед. Стрелял съм почти с всичко в калибър до 23 мм, което е на въоръжение в БА и НАТО, ама не смея да твърдя, че познавам оръжията. И съм не 100, ами 1000% убеден, че няма спойка на това място, която да издържи и 1 изстрел ....
        П.П. ЕЖК = Една Жена Казала ...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          От: Избор на КНО за самоотбрана

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          То и аз имам поглед. Стрелял съм почти с всичко в калибър до 23 мм, което е на въоръжение в БА и НАТО, ама не смея да твърдя, че познавам оръжията. И съм не 100, ами 1000% убеден, че няма спойка на това място, която да издържи и 1 изстрел ....
          Разбира се че няма такава . На някой руски пушки са им запоени патронниците, но както спомена по-горе е втулка .

          Гледай като го заснимаш, да не вземе да се стопи спойката, действай без светкавица .

          Коментар


          • #20
            Re: Избор на КНО за самоотбрана

            Общо взето Аркус-а не е лош пистолет. Единствено според мен е, че е малко тежък. Също лично мое мнение е, че всичките тези пистолети които се коментират, са с излишно много патрони, големни размери и тегло. И за да подкрепя казаното мога да разкажа малко при мен как се получи. Преди години като взимах пистолет, абсолютно нищо не разбирах, но като взел първото разрешително бях надъхан да си взема нещо с много патрони очаквайки бъдещото му използване. Взех пистолет със 17 патрона 9х19 - Викинг, тъкмо беше излязъл. За моя радост не съм имал по сериозен случай при който да ми се наложи да използвам този пистолет по предназначение. С времето осъзнах, че пистолета е голям, бави ме при вадене, особено когато е под дрехите, започна да ми тежи, да ме мързи да го нося и т.н. Почнах да осъзнавам безмислието на многото патрони, големият му мерник, също и сериозният му вид даващ му размера. В последствие така се случи, че купих второ оръжие - едно малко пистолетче унгарско производство R-78 cal.7.65, събиращ само 6 патрона. Въпреки, че боеприпаса му може да се види на някой несериозен смело мога да споделя, че този пистолет има само предимства съобразени с целта за която ми е издадено разрешителното. А те са малки размери, ниско тегло, мерника е изпилен и поставен в канал, като при вадене не закача в дрехите или нещо друго. Ниското му тегло позволява много по комфортно носене от големите му събратя. Шестте патрона според мен са достатъчни за самозащита, освен ако не очаквате да участвате в сериозна престрелка. В крайна сметка от както имам втория, първия не съм го и вадил от касата.
            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
            http://www.facebook.com/JeepBG
            LZ1GGC

            Коментар


            • #21
              От: Избор на КНО за самоотбрана

              Значи съм се изразил неправилно-не точно цевта и патронника са две отделни части , а самата цев е от две части(цевта където е патронника е изтънена и управляващия издатък под цевта е като втулка надянат върху нея).
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #22
                От: Избор на КНО за самоотбрана

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Мда, наистина е несериозно. За малко се вързах и го разглобих да видя. И в момента го гледам. И не е запоен, заварен и какво да е там. Съвсем монолитен си е..... Единственият пистолет, на който съм виждал патронника да е от 2 части е Викинг МП 446, но там просто има нещо като втулка върху патронника на цевта. За ергономия въобще не коментирам. До сега никой не е споменал, че му е неудобен, даже напротив( не говоря за собственици, а за съвсем непредубедени лица). Но това е субективно и не е никакъв критерий. А капризността към боеприпаси винаги е породена от малка хлабина и дефекти при обработката в патронника и е съвсем лесно отстранима ... Някои твърдят, че вина имат и пълнителите понякога, но аз не съм убеден. Общо-взето мисля, че мнението ти се базира повече на информация от агенция ЕЖК...
                Мога да ти кажа, че се лъжеш страшно много т.е. колкото си прав толкова и не. Цевта си е наистина монолитна, но с цел по лесно оформяне на заключващият гребен и петата на цевта същите са направени от едно блокче, което е нахлузено на самата цев и съединено с сребърен припой. След навъртане на достатъчно изстрели това снаждане се забелязва.

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на КНО за самоотбрана

                  Ето снимки за потвърждение.Незнам колко изстрела трябват, за да се забележи тази сглобка, но този пищов е чисто нов.Стрелял е само изпитателя от завода.
                  П.п. ЕЖК-ама верни неща.А защо се забелязва снаждането....?
                  Прикачени файлове
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на КНО за самоотбрана

                    Човек,престани да пишеш глупости,до 1999г работех в оръжеен завод,виждал съм как се правят тези ,цеви.Нося такъв пистолет от 1997г-първото разрешително за закупуване в нашия град е на мое име.Бях на изпитанията на полигона край-с.Иганово когато ги предложиха на Израелците.Не казвам че това е перфектния пистолет,но това е едно от нещата ,заедно със "Стършелите"и калашниците произвеждани в Казънлък с които можем да се гордеем.И да не забравя,че се ядосах,цевта е от цял метален блок.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на КНО за самоотбрана

                      И къде е било това? Виждал си ама нещо не си догледал.Снимките съм ги правил аз(то си се вижда на тях всичко), ама чертежа не.Много работи знам за производството, но не са за тук.Карай както и да е.
                      П.п.Щом казваш наистина спирам да пиша.Сега разбирам, защо Румънеца вече не се обажда.
                      КазАнлък!
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на КНО за самоотбрана

                        Може,и да си прав за много неща,но не понасям чуждопоклонниците,щом нещо е българско и е боклук.Темата беше савсем друга,обърнахме я на за или против Аркус.Да си ме чувал да споря за глог,няма такъв и не мога да давам компетентни мнения,само от 1-2 пълнителя изстреляни

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на КНО за самоотбрана

                          Току що съм си разглобил Аркуса и разглеждам цевта и патронника.Ама та са си един блок бе хора.Няма спойки .Всичкото е едно парче метал.
                          Така ,че за мен тази подтема/Аркус/ е изчерпана.Иначе оръжия много.И аз искам да имам много от тях,но имам само това което мога да си купя ,без да нарочвам всичко останало за боклук.
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на КНО за самоотбрана

                            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                            Значи съм се изразил неправилно-не точно цевта и патронника са две отделни части , а самата цев е от две части(цевта където е патронника е изтънена и управляващия издатък под цевта е като втулка надянат върху нея).
                            Прав си. При внимателно оглеждане на снимките двете части се забелязват, но не разбирам какъв е проблемът на такава изработка. Щом оръжейните конструктори са преценили, че ще се направи така, едва ли ние ще измислим нещо по-добро. Виждал съм много по-груби изпълнения и никой не е споменавал за проблеми там.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Arcus 002.jpg
Прегледи:2
Размер:94.8 КБ
ID:5263049Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Arcus 005.jpg
Прегледи:2
Размер:124.6 КБ
ID:5263050Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Arcus 001.jpg
Прегледи:2
Размер:130.6 КБ
ID:5263051Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Arcus 003.jpg
Прегледи:2
Размер:56.2 КБ
ID:5263052Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Arcus 004.jpg
Прегледи:2
Размер:68.2 КБ
ID:5263053
                            Прикачени файлове
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на КНО за самоотбрана

                              Е, не ме е срам да си призная когато греша.Вмомента държа в ръцете си "Каталог на оръжейните магазини"от Георги Маринов.Според автора "цевта на аркуса се сглобява от два отелни детайла -цилиндрична част,и патронник с пета."Годината на изданието е 2000г.Не мога да оспоря твърдението на автора и го приемам за меродавно.
                              А и когато надникна в патронника виждам това от снимката на куздов.
                              Румен Николов

                              0888 358 572

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на КНО за самоотбрана

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Прав си. При внимателно оглеждане на снимките двете части се забелязват, но не разбирам какъв е проблемът на такава изработка. Щом оръжейните конструктори са преценили, че ще се направи така, едва ли ние ще измислим нещо по-добро. Виждал съм много по-груби изпълнения и никой не е споменавал за проблеми там.
                                [ATTACH=CONFIG]314018[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314019[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314020[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314021[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314022[/ATTACH]
                                Колега вярно,е че щом са го измислили явно има защо, но съм виждал цев със сериозна пукнатина(то не е точно пукнатина ами да го наречем разместване) засича на всеки изстрел и то с различни симптоми(недотикване ,низвличане и каквото още се сетиш)супер неприятно.Няма гаранция, че ще го направи на 100 или 5000 изстрела, но пък не е и гаранция ,че изобщо ще се случи.Какато отбелязах, че това което съм снимал е на чисто нов пищов и си личи, на вашите явно не толкова въпреки, че са навъртяли определен брой изстрели-явно всичко е на късмет и на качество на изработка.Нямам представа как са изработени цевите на по възрастните братя на АРКУС-FEG и Браунинг НР.
                                П.п Стига, че оспамихме яко на човека темата ,ама модератора пък търпелив човек ли е или ни гледа сеира.
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X