Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FEROZA - възможни проблеми ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • FEROZA - възможни проблеми ?

    Случи ми се следната случка - при разминаване с лек автомобил на селски път се изкачих на една пясъчна бабунка, зад която имяло шахта, която не се виждаше, а и се оказа без капак. Всички се сештате какво се случи на дясната ми гума(пропадна с трясак). Въпросат ми е за какъв проблем да се услушвам, защото си излезнах на задна и нищо нито тропаше нито щракаше. Който има идея нека сподели. А аз съм млад шофер както вече си е проличало

  • #2
    Re: FEROZA - възможни проблеми ?

    и аз като теб съм зелен,но и на мен са се случвали подобни неща...
    за евнтуален проблем..тук във форума има достатъчно компетентни лица, които със сигурен, че с удоволствие биха ти дали по-конкретен отговор. Незнам може би крив мост, шарнир.. и може би още куп неща биха били проблем след такъв инцидент... Незнам обаче как така нищо не се е обадило след такъв удър, не ти ли дърпа поне на една страна ????
    Нека по-запознатите си кажат мнението.
    Поздрави!
    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
    Mercedes w212 E350 4matic
    Ducati Monster 600
    O888795575

    Коментар


    • #3
      Re: FEROZA - възможни проблеми ?

      Карай , то ще се покаже................Като почне да тропа / да лопа - питай . Нали за това са жипките - за да скачаме навред , без да се притесняваме.
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        Re: FEROZA - възможни проблеми ?

        Първоначално публикуван от Naci4a Преглед на мнение
        Случи ми се следната случка - при разминаване с лек автомобил на селски път се изкачих на една пясъчна бабунка, зад която имяло шахта, която не се виждаше, а и се оказа без капак. Всички се сештате какво се случи на дясната ми гума(пропадна с трясак). Въпросат ми е за какъв проблем да се услушвам, защото си излезнах на задна и нищо нито тропаше нито щракаше. Който има идея нека сподели. А аз съм млад шофер както вече си е проличало
        Ако си бил скочил на спирачката шансовете са по-големи да счупиш нещо. Може да си изкривил носач (а-рамо), това веднага може да го покаже стенд за геометрия, а по-бавно - накриво износена гума
        Моя съвет е - когато дупката е неизбежна, пусни спирачките. Не става дума за пропаст, а за дупка, която може да се прескочи

        Коментар


        • #5
          Re: FEROZA - възможни проблеми ?

          Карай внимателно и се услушвай за нови особенности в управлението - дали тегли нанякъде, дали се чуват някакви странни звуци и тн...И отиди на стенд както казва колегата. Ако там нищо не покаже и ти нищо не чустваш значи си се разминал само с уплаха.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Re: FEROZA - възможни проблеми ?

            Имайки предвид колко са държеливи по принцип, ако не си се врязъл напред с много висока скорост, а само си пропаднал - по-скоро й няма нищо... Което не значи да се ослушваш, разбира се... Така или иначе това не може да се случи на повечето леки автомобили или паркетници без по-сериозни последици, така че си късметлия! И на мен ми се е случвало да падам в подобни кратери, и то на асфалт, на ферозката нищо й няма!! В началото слизах да огледам за проблеми, карах бавно и се ослушвах... после престанах. Ако има нещо, ще си проличи, но се съмнявам да е сериозно.
            DAIHATSU FEROZA 1.6i 16V

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X