Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колата ми гасне като изключа от скорост!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

    Ами регулират се топлинните хлабини на клапаните, това се прави.

    Коментар


    • #32
      От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Ами регулират се топлинните хлабини на клапаните, това се прави.
      Кои хлабини ....!? че не згрявам сигурно някви нови има!
      Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

      Коментар


      • #33
        От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

        Първоначално публикуван от playboycho Преглед на мнение
        В такьв случай какво се прави?
        само да допалня че на място смисал когато запаля гьза да и одера от форсиране не гасне гасне в движение когато изключа ат скорост

        Монтирай изпарителя успоредно на оста на движние на автомобила! Ако е напречно с променя налягането върху мембраната за ниско налягане .

        Коментар


        • #34
          От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Ами регулират се топлинните хлабини на клапаните, това се прави.

          И тОва колко паре ще ми струва горе доло

          Коментар


          • #35
            От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

            Не искам да споря с капацитетите от форума,но въпроса според мен не е от хлабините в клапаните.Пак уточнявам,моята е метанова,имала е периоди в които гасне,и такива в които не гасне.Опитал съм почти всичко което съм чул и прочел,но не мога да разбера причината.Например ,в момента не гасне,а не съм правил нищо.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • #36
              От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

              Ако е от клапаните, ще го прави и на бензин, иначе е само една от възможните причини.

              А това, че понякога гасне, а друг път - не, може да е от какво ли не - като се почне от оставен въздушен термостат на карбураторни и повечето моноинжекционни, та се стигне до страничен вятър, завихрен в коша на двигателя - при метан, доказано влияе и той.

              Коментар


              • #37
                От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                Проблема със сигурност е комплексен.И при различните двигатели реакцията е различна.Но ,описваме типични случаи,един от които е моят.Аз също съм любопитен ,защо става така.При газови уредби на инжекциони ,разпределението на гориво и въздух е много чуствително, и сигурно всяко неуплътнение по въздуховода влияе,но проблема е ,Къде.На бензин работи добре-сякаш няма газ.В момента работи добре и на метан и не гасне,но това е преходно, както ,писах.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • #38
                  От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                  И аз не искам да споря та си трая. Ама за да се елиминира хлабината в клапаните като възможна причина е добре да се премери компресия. Разместването на изпарителя с 90 градуса също е вариант , ако има място в коша.Ама преди това е хубаво да се тества чрез внезапно спиране , и завиване дали ще има ефект и какъв. Иначе като процедура не трябва да е скъпо.

                  Мисля си обаче, при така описаните симптоми, че се получава нагнетяване на въздух от движението на автомобила, сместа се преобеднява и това е причина да гасне.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #39
                    От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                    И моята отвреме на време прави такива парчета. Проблема го решавам като отвия малко винта за байпаса (повече гориво във бавните обороти). Неприятното е че мирише на неизгоряла газ някога но в сравнение с гаснене когато не желаеш, или гърмежи които после струват доста е по-добре.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #40
                      От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                      Аз също съм с Опел в напреднал стадий на разлагане и през тия проблеми минах преди около 2 години. Имам си и метанова уредба поставена в Италия, която с нищо не допринася за безгрижното ми съществуване. Така беше и със същите тия симптоми. Решението дойде на три етапа:
                      1. проблем свързан със запалването - там е ясно - смяна и кихането изчезна /останаха колебливите обороти и по инерция и на място/
                      2. уредбата беше в изпълнение с ламбда контролер.Този чарк, оказа се не е вечен. Смених го, но подобрението - около година /около 10к км./ Може и да допринася за икономичността, но се разделих с него и го замених с кранче.
                      3. Покрай това малко "подобрение" огледах и въздуховодите. Кутията на въздушния филтър е с два отвора - единият отдолу смуче от подкалника върху който лежи, а втория е свързан с маркуч насочен напред. Двата отвора бяха запушени с пластмасови тапи, като въздухът влизаше през отверстие колкото дебелината на палец изрязано в маркуча /напред/ Това ми се стори кофти и при опита ми да "отпуша" двигателя, след като регулирах изпарителя, по инерция двигателят започна да гасне доста по-рязко. Това мисля е и твоят проблем - много въздух! Маркуча който сочеше напред го обърнах назад и.. успех. Ако имаш и ти контролер провери го - колебанията идват от зацапването и остаряването му, а гасненето - когато след натоварване на двигателя отпуснеш газта, а контролерът остане отворен /дави се/. Нищо по изпарителя не съм сменял, всичко се оказа от настройките. Ако си по-наблюдателен можеш да се ориентираш за по фино настройване и по времето за загряване на двигателя след студен старт, или при шофиране градско - честотата на влкючване на вентилатора. По-бедната горивна смес загрява двигателя повече. Ако не се страхуваш да се изцапаш - успех. На мен ми се наложи да викам неволята, че в тоя затънтен район аман от майстори.
                      Последно редактирано от JI_GIT; 30-04-11, 02:23.
                      Пироните и чалга певиците си приличат по това, че ако не ги чукат, няма да пробият.
                      Пиронът, който стърчи за награда получава... чук, чук, чук!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                        Здравейте колеги! Виждам,че темата е малко старичка, но имам сходен проблем и ще помоля за съвет. С ГИ Ловато съм и когато изкл. от скорост в движение (не винаги) оборотите падат и превключва на бензин или падат до към 200 и задържа известно време на тях и после ги качва до към 500-600. Вчера ми светна чек-а по едно време, сега не свети,но проблема остава. Като съм на място оборотите ги държи както трябва, но се усеща една неравномерна работа на двигателя (все едно няма хубаво изгаряне, има едно притрисане). На бензин обаче, тия проблеми ги няма, там всичко е нормално. Имам кабел и се закачам към компа на ГИ, там забелязах една опция T.GAS е със стойности, които се колебаят от -10 до 45 градуса. Предполагам, че тази опция показва температурата на газта, въпроса е защо така се колебае, като пипна изпарителя е горещ.
                        Благодаря предварително!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                          Ще споделя мой опит с подобно нещо. Монтираха ми газова уредба на Ауди Б4 преди време и при движение,като изключа от скорост оборотите падаха до гаснене на колата. След като се разчовърках видях, че входа за въздуха за горивната смес преди въздучния филтър е зад единия фар и е обърнат по посока на движението. Напаснах една 40 сантиметрова гофрирана тръба и я завъртях на 180 градуса, така, че да поема въздух откъм двигателния отсек. Проблемите изчезнаха веднага. Само при 140-150 км/час при освобождаване от скорост оборотите за секунда падаха под нормалните и след това се възстановяваха. Дано съм бил полезен. Поздрави.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                            знам че темата е отдавна , но реших д апиша.и аз имма проблем .при каране по инерция с над 40-50км оборотите падат плавно колкото повече с еувеличава скоростта и гасне.мисля че е от предозиране на въздух.тръбата отпред ми е запушена .има две дупки по въздуховода колкото палец.въпреки това явно въздуха идва в повече.въпроса ми е ако запуша някоя от дупките , предполагам ще се оправи ,но няма ли да се вдигне разхода или да се развали вървежа.колата е на метан .обикновенна ланди ренцо.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                              Здравейте,
                              Искам да внеса нюанс в тази стара,но винаги актуална тема.Та нюансът е,че при мен е газов инжекцион Romano-качествена уредба.И ми е монтирана на Аутлендър 2,4.Общо взето всичко е добре,но понякога и на мен ми гасне,изключвайки от скорост при по-висока такава.Просто рязко падат оборотите...Добър газаджия ме успокои,че няма проблем,но може да се наложи смяна на мембрана в изпарителя-не помня коя от двете.А имам и друг "феномен"-превключването на газ е автоматично,според температурата на двигателя.И като спра и угася,а след това запаля отново топлия двигател,колата минава директно на газ и понякога с минаването угасва.Като че ли иска да и подам допълнително.Правил съм и диагностика на АГУ ,а и аз си имам всичко за това/но не бъркам в настройките/-всичко е наред.Споделям нещата,ако някой е патил за каже.
                              P.S.На Ферозата е "пей сърце!" ама там е обикновена газова и и "знам зъбите"!
                              Последно редактирано от dit_dh; 03-02-17, 08:43.
                              VENI-VIDI-VICI!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                                Първоначално публикуван от dit_dh Преглед на мнение
                                А имам и друг "феномен"-превключването на газ е автоматично,според температурата на двигателя.И като спра и угася,а след това запаля отново топлия двигател,колата минава директно на газ и понякога с минаването угасва.
                                Може да се настрои преминаването да е при няколко условия, не само температура. Напр. при повишаване или понижаване на оборотите над/под някаква граница.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X