Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колата ми гасне като изключа от скорост!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

    Със сигурност дърпа повече въздух от някаде.Спомена за филтъра ,че е гърмял,свали го и виж да не е спукан и на друго място.Иначе Ясен е прав реглаж наново.
    ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

    Коментар


    • #17
      От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

      Абе и аз се чудя що му давате акъли да провери какво има в багажника, като не е настроен изпарителя, ама си мълча да видим докъде ще я докарате с онлайн диагностиката(акана хвърляне на боб)

      Коментар


      • #18
        От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

        Колеги,този проблем не е единичен случай.Двигателя е X22XE Opel. Същия симптом.Когато преди светофар примерно изключа от скорост проявява склонност към гаснене.Карам на метан и проблема е само на метан.Между другото, когато преди години строших двг,след ремонта и този проблем изчезна, но временно.Не мога да кажа кога пак се появи и с какво се свързва,но факт е че и досега внимавам когато наближа светофар.Огледал съм внимателно всички вакуумни маркучета ,както и въздуховода,Івизуални пробиви -няма.И аз съм любопитен по темата .

        Тук да уточня ,че уредбата работи добре,и индикации за лоша смес,като гъмежи и други такива -няма.
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • #19
          От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

          Вчера времето не беше подходящо за ремонти, тъкмо се наканих да се занимавам с колата и заваля ... Имах обаче малко работа из града и на прибиране като спрях пред блока реших да превключа на газ за проба. Този път не угасна съвсем, а се разтресе и стрелката на оборотомера подскачаше някъде между 200 и 300, както се случваше когато започнаха тези проблеми.

          Коментар


          • #20
            От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

            значи е наистина само до настройка.

            Коментар


            • #21
              От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

              Днес отварях кутията на въздушния филтър. Имаше едно място през което може да е влизал въздух, запуших го и залепих всички стари цепнатини. След като сглобих отново, запалих и превключих на газ - оборотите бяха около 500, но стрелката пак играеше и двигателя се тресеше. Поиграх си с винта на изпарителя и ги докарах до 900, обаче не съм сигурен дали беше достатъчно топла. Утре ще покарам да загрее хубаво и ще видя дали работи добре.

              Коментар


              • #22
                От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                тази тема и аз ще я следя
                имам го сьщия проблем при метана
                само че на място не ми гасне колкото и да форсирам
                прави го в двежение когато изключа от скорост по време на движение

                някой ако може да помогне ще сьм благодарен

                колата е опел астра комби 1,6 16v X16XEL

                Коментар


                • #23
                  От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                  Това с гасненето в движение,понякога се получава от самият въздуховод(тръба или маркуч),които са преди въздушният филтър,и са насочени право напред! При движение,се получава ефекта на турбото.Влиза повече въздух,обеднява сместа,и двигателя гасне.Имах такъв проблем преди години с един М-с 123,който беше на газ. При него,има маркуч преди филтъра,насочен напред.Обърнах маркуча назад,към мотора,и спря да гасне!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                    Колега всичко това ми е направено

                    чистил сам дросел МПХ резултат никакьв

                    Коментар


                    • #25
                      От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                      За гасненето на празен ход както каза Ясен са виновни настройските на изпарителя. За гърмежа видях нещо подобно когато се е смесила газ с бензин. Беше се пръснало всички от смукателния колектор до филтъра.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                        Първоначално публикуван от playboycho Преглед на мнение
                        Колега всичко това ми е направено

                        чистил сам дросел МПХ резултат никакьв
                        Правеха ми го разни Лади с разрегулирани клапани, но при тебе клапаните са хидравлични и май няма как.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Правеха ми го разни Лади с разрегулирани клапани, но при тебе клапаните са хидравлични и май няма как.
                          Има имаааа. Ако са натрупали нагар по ръбовете или има пукнатини или прогоряно някъде .... За щастие има и уреди за мерене на компресия и те доста бързо показват дали "диша" от някъде.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #28
                            От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            Има имаааа. Ако са натрупали нагар по ръбовете или има пукнатини или прогоряно някъде .... За щастие има и уреди за мерене на компресия и те доста бързо показват дали "диша" от някъде.
                            Имам предвид, че този фокус се получава с недостатъчни хлабини. Ако по принцип си дишат - ще си гасне на общо основание, а не само при преминаване от работен режим към празен ход. А като са малки хлабините - на празен ход клапаните уплътняват, защото са студени, като настъпиш се загряват и се губи малко мощност, но после като се върнеш към ПХ с нагряти клапани - изгасваш веднага.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Имам предвид, че този фокус се получава с недостатъчни хлабини. Ако по принцип си дишат - ще си гасне на общо основание, а не само при преминаване от работен режим към празен ход. А като са малки хлабините - на празен ход клапаните уплътняват, защото са студени, като настъпиш се загряват и се губи малко мощност, но после като се върнеш към ПХ с нагряти клапани - изгасваш веднага.
                              В такьв случай какво се прави?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                                В такьв случай какво се прави?
                                само да допалня че на място смисал когато запаля гьза да и одера от форсиране не гасне гасне в движение когато изключа ат скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X