Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офроуд съборите, немотията, и битака

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Офроуд съборите, немотията, и битака

    Винаги се смайвам от очевидността на идеите, когато някой ги каже. Днеска смаях себе си.
    Седях си тука, не правех нищо лошо на никого, и получих прозрение. На Събора няма секция "Битак". Хем всички имат неща, от които мечтаят да се отърват, но джиперското им национално самознание не позволява да изхвърлят. И всички мечтаят за някое ръждиво желязо, което не може да се купи отникъде по принцип. От друга страна, на съборите всички пият, въздишат, пък не си разменят много гайки.
    Та, предложението е, на събора да не се допускат участници, с по-малко от, да кажем 20 кила части и вещи за размяна или продаване. И не повече от един багажник и малко ремаркенце зад джипа. Който не носи красиви сувенири за побратимяване с тия, с които пие - не е джипер!
    Идеята е сурова, затова я пускам за обсъждане. Но няма да е хубаво, ако се затрупа с регламенти. Представям си я просто: всеки да знае, че може да мъкне ненужните му неща, и да е сигурен че и други ще домъкнат. Че после всички ще си тръгнат доволни, съм сигурен. Все едно дали "за левче", или "ти на мене - аз на тебе".

  • #2
    От: Офроуд съборите, немотията, и битака

    Браво Стефане! Страхотна, лека и много ползотворна идея!

    Коментар


    • #3
      От: Офроуд съборите, немотията, и битака

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Но няма да е хубаво, ако се затрупа с регламенти. Представям си я просто: всеки да знае, че може да мъкне ненужните му неща, и да е сигурен че и други ще домъкнат. Че после всички ще си тръгнат доволни, съм сигурен. Все едно дали "за левче", или "ти на мене - аз на тебе".
      Хубава идея! Само дай да не връщаме тия без "джелеза"! Че някой може да няма! А да иска да си вземе например!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Офроуд съборите, немотията, и битака

        Не му се връзвайте, чуди се къде да пробута не едно, а цели 4 ремаркета с Плюшкински джунджурии, които временно ми е връчил да съхранявам ( временно - до второ пришествие) .
        Така, че специално за Стефан трябва да е разрешено да дойде с Джуган на "битака".
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Офроуд съборите, немотията, и битака

          Мисля , че ако Стефан дойде с джуган ще си тръгне от битака напълнил 3 джугана

          Коментар


          • #6
            От: Офроуд съборите, немотията, и битака

            Ще го напием и вържем за някой дъб, докато не се разотидат всички, че вече няма място.
            Иначе ще трябва да изтощим ресурсите на форумния сървър с теми "Подарявам".
            И ша ни банана турат.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Офроуд съборите, немотията, и битака

              Добра идея за мен. Аз като виден скрападжия не си тръгвам от вторични суровини без доста железарии. Последно си купих 4 кирки разлчни размери. Не че ми трябват, но бяха от едновремешните истински кирки и не устоях.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: Офроуд съборите, немотията, и битака

                Вчера закарах желязо за 70 лв на пункта и се прибрах само с 23 лв и два скрапа които са били излишни на някой друг !
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #9
                  От: Офроуд съборите, немотията, и битака

                  Напълно подкрепям, но намирам за редно, имайки предвид насъбраното огромно количество, битакът да е на съборът всенароден, а иначе тук в София ежемесечен... Отговорник Стефан... да види как е...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    От: Офроуд съборите, немотията, и битака

                    Идеята не е никак лоша!Веднъж месечно....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Офроуд съборите, немотията, и битака

                      Ама как звучи ОФРОУД-БИТАК, подкрепям . То май купува-продава е най-посещаватия форум, на живо си е друга работа кой гуми ще домъкне кой кардан ,направо се размечтах. Представям си една поляна само части ,джанти, кардани и каквото се сетиш свързано с джипките ни......ее мечти.
                      Николай Георгиев 0+
                      тел.0887357722

                      Коментар


                      • #12
                        От: Офроуд съборите, немотията, и битака

                        Място - Горе на НИМ. Както се организират от подфорум РЕТРО. Блага идея....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Офроуд съборите, немотията, и битака

                          То битака може и да си го организираме тук като подфорум. За разлика от подфорум " Купува - Продава " в него няма да се извършва търговия с реални а с " ВИРТУАЛНИ " пари - " ОФРОУДИ ".
                          Примерно, заковаваме го че един Офроуд, има стойността на 10 килограма желязо за скрап.
                          И почваме да даваме обяви, кой каквото високотехнологично, съоръжение има, което му е ненужно, но му е жал да го изхвърли.
                          Пример: продавам 10 трансформатора 240 - 24V - 10A, чисто нови, произведени 1986 година, никога не използвани. Цена за бройка - 2 Офроуда.

                          Трябва само да пригодим , някакво софтуерче което да визуализира, с колко Офроуди във виртуалната банка, разполага всеки. То да се изобразява по подобие на авторитета /точки при гласуване/, за всеки участник.
                          Хем Стефан да престане да псува милионерите, защото ще се окаже такъв . Което е обявено за Офроуди, се продава само в Офроуди, докато не падне продажбата - тоест докато не замине в кофата за боклук или скрап.
                          При достатъчно участници, множество вещи ще си намерят майстора и прераждането.

                          П.С. - Идеята не е моя, а е споделена от колеги на майтап но ето, че може би и дойде времето. Всички сме се заринали с вещи и им слугуваме.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #14
                            От: Офроуд съборите, немотията, и битака

                            Добре. Дайте да опитаме така: първата събота на всеки месец. Мнения, съображения?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Офроуд съборите, немотията, и битака

                              Къде.
                              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                              -----------------------------------------------
                              Питието определя съзнанието....
                              -----------------------------------------------
                              0887770735

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X