Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PCM Cayenne 2006 год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • PCM Cayenne 2006 год.

    Здравейте
    Питането ми е за тази система PSM (ще приложа снимка).
    Защо след като я изключа няма ограничител на оборотомера.
    Влиза стрелката в червеното поле и така до дупка
    А аз мисля, че само против поднасяне е.

    Edit:
    Обърках заглавието на темата, моля поправете го - PSM
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от 887504600; 26-03-11, 15:36.

  • #2
    От: PCM Cayenne 2006 год.

    Тук намерих нещо:

    http://www.panix.com/~clay/cayenne/PSM.html

    и тук:

    http://www.porsche.com/microsite/tec...lectedVariant=

    Доколкото разбрах се изключва ако желаеш да караш по-спортно. Може би това е свързано с изключването на ограничителя на оборотите. Пише, че се включва автоматично обаче при поднасяне на някое от колелата.

    For an even sportier drive, PSM can be deactivated. However, it is automatically reactivated for your safety if either of the front wheels (in ‘Sport’ mode, both of the front wheels) requires ABS assistance. ABD remains permanently active.
    Последно редактирано от Тихомир; 26-03-11, 15:53.

    Коментар


    • #3
      От: PCM Cayenne 2006 год.

      Автомобилът е оборудван допълнително с електронно устройство за стабилност на пътя, тип ESP - само че тук се нарича PSM (Porsche Stability Management), защото регулира и ABS, ASR, както и с автоматичния спирачен диференциал. При опасност от катастрофа осигурителната система включва автоматично и светкавично всички възможни спирачки и блокира избирателно според ситуацията колелата.
      И аз сега "копнах" нещо, но от това не ми се изяснява това с оборотите. Защо ограничителя го няма след като я деактивирам тази система.

      Коментар


      • #4
        От: PCM Cayenne 2006 год.

        Виж поста ми от по-горе, допълних го.

        Коментар


        • #5
          От: PCM Cayenne 2006 год.

          Доколкото разбрах се изключва ако желаеш да караш по-спортно. Може би това е свързано с изключването на ограничителя на оборотите. Пише, че се включва автоматично обаче при поднасяне на някое от колелата.
          Ясно колега но поне това е хубавото, че само се включва ако "тръгне" колата на някъде А ако "тръгне" ......., едва ли някоя система ще помогне кой знае колко
          Все пак може да се използва това само на права отсечка - не другаде, че е риска голям

          Edit:
          Виж поста ми от по-горе, допълних го.
          Да колега, погледнах го. Благодаря ти

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X