Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

    Здравейте, мога ли по някъкъв начин да конвертирам карта (или част) от easymap към Гармин. В папката с картите на МИО всяка директория на карта се състои от следните файлове:
    LESO_Contours_04203.geo
    LESO_Contours_04203.mpl
    LESO_Contours_04203.rtree
    LESO_Lines_04203.geo
    LESO_Lines_04203.mpl
    LESO_Lines_04203.rtree
    LESO_Texts_04203.mpl
    името на картата/на определения участък/.mpw
    Ако някой работи в системата на горите тава са карти на отдели и подотдели. Идеята е GPS да ги показва като неправилни фигури и моето местоположение спрямо тях.
    Кой от тези всички файлове и "графичния".
    Последно редактирано от gorskia79; 26-03-11, 17:51.
    TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
    www.kamino92.com

  • #2
    От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

    Мисля, че някой и другаде беше питал същото в друга тема. На дали е много трудно. Въпросът е дали иформацията в картата може ли да се конвертира в друг формат. Примерно в shp, dxf, mif, txt и т.н.

    Коментар


    • #3
      От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

      Кое по точно (файл) да пробвам да конвертирам? Преди да отворя темата, прочетох по същия проблем, но и там нямаше конкретен отговор, а само предположения.
      TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
      www.kamino92.com

      Коментар


      • #4
        От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

        Ми не знам. Тази програма easymap, която отваря тези карти, няма ли някъде функция export или save as да може да се запише информацията в друг формат?

        Това ли е Easymap:
        Код:
        http://www.microolap.com/products/gis/easymap/

        Коментар


        • #5
          От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

          Ако файловте не са конфиденциални (или нещо такова ) и не са много големи метни ги да ги видим.
          Ако неможеш поне кажи кой колко е голям като информация. Аз лично никога не съм работил с МИО та незнам, но щом са 3 дайла на карта, то единия садържа най вероятно векторната информация, втория проекцията в която са вкарани векторите и третия са стила им на визуализация. Като гледам така ми се струва, че *.mpl файла ти е този с векторите (ако е най-голям като информация със сигурност е той), пробвай него да импортнеш в някой друга програма или както Астерикс е писал по-горе да експортнеш...

          Коментар


          • #6
            От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

            Ето и самите файлове Натиснете снимката за да я уголемите

Име:karti easymap.jpg
Прегледи:1
Размер:33.3 КБ
ID:5266307
            TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
            www.kamino92.com

            Коментар


            • #7
              От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

              Ако не изпратиш поне три архивирани файла( Например - LESO_Lines_04203.mpl;LESO_Lines_04203.rtree;LESO_Texts_04203.mpl ) във формат .rar, никой няма да се пробва да ВИ отговори, защото едва ли някой ги има и познава структурата им.

              Коментар


              • #8
                От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

                Ето ги
                Последно редактирано от gorskia79; 06-04-11, 08:13.
                TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                www.kamino92.com

                Коментар


                • #9
                  От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

                  Ето файлчетата
                  Прикачени файлове
                  TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                  www.kamino92.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

                    Може би, могат да помогнат тези, които разполагат със софтуера "EasyMap PC" на Naviteq, който използва тези формати.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

                      И мен ме вълнува как става, виждал съм стопанска карта на горско стопанство пригодена за Garmin на Nokia N95, но тя беше направена от трето лице което не познавам и не можах да получа информация как е направена. Принципно тези файлове които е прикачил колегата по-горе са защитени, вкарани са им серийни номера на SD карти, за да не се разпространяват безплатно в което не виждам никаква логика, ти си оставил маса пари за софтуер (Easy map e 360лв) и за картите (още 500+) и накрая неможеш да си ги ползваш както искаш. Ще съм благодарен за някаква информация как да конвертираме картите за гармин или друга съвременна програма, а не българския боклук easy map работещ единствено на изчезващия вече windows mobile.


                      Поздрави.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

                        Някаква информация за конвертиране на DXF или CAD файл към SHP, KML,KMZ,GPX
                        TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                        www.kamino92.com

                        Коментар


                        • #13
                          От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

                          Първоначално публикуван от gorskia79 Преглед на мнение
                          Някаква информация за конвертиране на DXF или CAD файл към SHP, KML,KMZ,GPX
                          Ако файла е в 1970, забрави. AutocadMap и/или Civil 3d за .shp файла, но без информация за координатната система. При всякакъв друг файл в общоизвестни координатни сиистеми има много програми за преобразуване(например GlobalMapper). По-скоро се търси програма за трансформиране на файл от 1970 в някаква общоизвестна координатна система. Не че няма "хамалски начин" за трансформиране на файл от 1970 в UTM или друга.
                          Последно редактирано от tabak; 17-11-11, 12:31.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

                            Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
                            По-скоро се търси програма за трансформиране на файл от 1970 в някаква общоизвестна координатна система.
                            Предложение?
                            Чакай да обясня пътя по който минавам. От zem файл го отварям с mkad от там го записвам в dxf и до тук . Става въпрос за кадастъра на дадено землище, наистина е в 1970 система.
                            TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                            www.kamino92.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: Карта на Mio 550 /easymap/ към GPS 60/гармин/

                              Предложение?
                              Поне аз не знам програма за директно трансформиране.Тьй като са Zem файловете, хамалската работа понамалява. Но е възможно.
                              Последно редактирано от tabak; 23-11-11, 10:29.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X