Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виещ диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Виещ диференциал

    Колеги моля за съвет !

    От 1,5 година карам фронтера 2,4 i / 92 година /в момента 247000 км.
    Преди 1 седмици започна да ми вие задния диференциал .
    Маслото вътре castrol 75w140 SAF XJ за LSD сменено преди около година и 3-4 месеца на не повече от 15000 км.
    Първото нещо, което направих днес е да сменя маслото пак със същото, промяна нямаше особенна.
    Изваденото беше много черно и с метални частици вътре.
    Според местен майстор от Варна виенето е от лагерите на пиньона ( виенето не е много силно но все пак се чува) .


    Въпросите ми са :
    Има ли опастност дифа да се счупи съвсем и да ме остави на пътя ( мога ли да карам так и до кога) ?
    Кои са най безболезнените опции за ремонт (приблизителни цени) ?
    Какви могат да са причините така изведнъж да почне да вие, като се има в предвид, че не го ползвам за сериозен офроуд (най често разходка из гората и по пясъка ) ?

    Предварително благодаря.

    Коментар


    • #47
      От: Виещ диференциал

      Първоначално публикуван от martinbar74 Преглед на мнение
      Колеги моля за съвет !

      От 1,5 година карам фронтера 2,4 i / 92 година /в момента 247000 км.
      Преди 1 седмици започна да ми вие задния диференциал .
      Маслото вътре castrol 75w140 SAF XJ за LSD сменено преди около година и 3-4 месеца на не повече от 15000 км.
      Първото нещо, което направих днес е да сменя маслото пак със същото, промяна нямаше особенна.
      Изваденото беше много черно и с метални частици вътре.
      Според местен майстор от Варна виенето е от лагерите на пиньона ( виенето не е много силно но все пак се чува) .


      Въпросите ми са :
      Има ли опастност дифа да се счупи съвсем и да ме остави на пътя ( мога ли да карам так и до кога) ?
      Кои са най безболезнените опции за ремонт (приблизителни цени) ?
      Какви могат да са причините така изведнъж да почне да вие, като се има в предвид, че не го ползвам за сериозен офроуд (най често разходка из гората и по пясъка ) ?

      Предварително благодаря.
      Диф не се чупи току така. Преди умиране ще започне да вие много повече, след това ще строши зъб или лагер, ще започне да щрака да няма енерция но пак ще се движи. Можеш да си караш смело, аз с виещ диф преди да сменя лагерите изкарах над 100 000 км. Сипи някаква добавка за циментацията да я позакрепиш известно време, аз съм ползвал една руска не помня каква беше ( не е универсалния модификатор ) 60 лв. беше да те ориентира.
      ремонта ти е около 300 лв. за 3 лагера, но няма да се оправи ако е вкопал зъби, но това ще се разбере като свалите касетата. Купи си и оригинална разпорна втулка около 40 лв. беше май.
      no signature no problems

      Коментар


      • #48
        От: Виещ диференциал

        Аз бих ти препоръчал преди да сипваш каквото и да е, да се свържеш с варненската група да ти препоръчат майстор, който да свали дифа и да види защо вие. Ако е от лагер е бял кахър. Сменяш и караш. Но се съмнявам, че не само там е проблемът и смяната на лагери няма да реши напълно проблема. Обаче с добри лагери и поизносени корона/пиньон можеш да караш още стотици хиляди километри, ако пренебрегнеш виенето.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #49
          От: Виещ диференциал

          Здравейте , благодаря за съветите ,
          предполагам, че са само лагери тъйкато и на изключена скорост виенето си остава същото .
          Как да се свържа с варненската група или ако някой знае майстор, който се занимава с фронетри от Варна да помага ?
          Поздрави,
          Мартин

          Коментар


          • #50
            От: Виещ диференциал

            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=20993
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #51
              От: Виещ диференциал

              Здравейте

              Новорегистритан съм във вашия форум, нямам много общо с офроуд и джипове, но тук винаги с любопитство и интерес съм чел компетентни мнения по различни въпроси и имам нужда от вашата помощ, че много се изтормозих с моя диференциал. Случаят е класически, като става въпрос за Мерцедес Е200 бензин 1994г, 2.0 - при отпускане на газта между 80 и 90 км/ч или 2500-3000 об/м се чува неприятно виене отзад от диференциала, най-вероятно е лагерът на пиньона. Въпросът ми и молба към вас е ако имате представа за човек или сервиз, в който могат да ми рециклират диференциала и веднъж завинаги да приключа този въпрос и да си карам спокоен колата. Видях, че темата е за виещ диференциал и реших направо да пиша тук, извинявам се ако съм допуснал някаква грешка. Ще съм ви безкрайно благодарен и признателен!

              Коментар


              • #52
                От: Виещ диференциал

                Първоначално публикуван от Steev Преглед на мнение
                Здравейте

                Новорегистритан съм във вашия форум, нямам много общо с офроуд и джипове, но тук винаги с любопитство и интерес съм чел компетентни мнения по различни въпроси и имам нужда от вашата помощ, че много се изтормозих с моя диференциал. Случаят е класически, като става въпрос за Мерцедес Е200 бензин 1994г, 2.0 - при отпускане на газта между 80 и 90 км/ч или 2500-3000 об/м се чува неприятно виене отзад от диференциала, най-вероятно е лагерът на пиньона. Въпросът ми и молба към вас е ако имате представа за човек или сервиз, в който могат да ми рециклират диференциала и веднъж завинаги да приключа този въпрос и да си карам спокоен колата. Видях, че темата е за виещ диференциал и реших направо да пиша тук, извинявам се ако съм допуснал някаква грешка. Ще съм ви безкрайно благодарен и признателен!
                Ако си от София,можеш да ми звъннеш.Имам сервиз ,занимаващ се с трансмисии и окачвания...и с тунинг...и на Цедеси...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #53
                  От: Виещ диференциал

                  По принцип бихте ли обяснили какво следва да се предприеме и въобще възможен ли е ремонт на този диференциал? Миналата година като сменях лагерите и семерингите ми казаха, че един вид това е, което може да се направи и че ако се махне разпорната (или както е името) втулка, после няма как да се напаснат луфтовете и ще се развие един сценарии "сменихме всичко и пак вие". Тази процедура ми отне не малко средства и не мога да кажа, че съм очарован от резултата, защото някои шумове се махнаха, но главното досадно виене, което ме дразнеше остана. Ще се радвам да споделите вашето мнение, тъй като тук от това, което съм чел, сте компетентни и разбирате тези неща.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Виещ диференциал

                    Виещи трамсмисии се лекуват само по един начин - чрез смяна на износените елементи и регулиране на хлабините. Всичко останало е баене и замазване на положението. В твоя случай короната и пиньона са за смяна, заедно с все лагери и втулки.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #55
                      От: Виещ диференциал

                      Звънни на Нинджата. Аз като си ремонтирах диферециалите, му звъннах за консултация. Изхвърлих разпорните втулки, направих си твърди (недеформируеми) и всичко е наред.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Виещ диференциал

                        Благодаря ви много за информацията, която споделихте! Обадих се на нинджата, човекът обясни подробно какво трябва да се направи, за което също съм много благодарен, живот и здраве скоро ще ида за консултация на място. Дано не се сбъдне прогнозата на Kuzdov и да не трябва да сменям пиньон и корона, че то ако те трябва да се сменят + лагери, масло и труд, не знам и аз какво ще се получи. Бъдете здрави и до скоро!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Виещ диференциал

                          Превил ли е един път за съжаление ще трябва да се смени двойката пиньон-корона.
                          На твое място бих си потърсил вт.употреба диф.
                          Задължително оглед на светло на зъбите,"пипане" на хлабините и ако е добре покупка и монтаж.
                          Това е по-евтиния вариант.
                          Иначе да купуваш нови части мисля ще ти излезе доста солено...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Виещ диференциал

                            Не е толкова страшно. Самото разглобяване и сглобяване на дифа не е нищо особено, но реглажа е тънка работа и без опит и инструменти надали ще се справиш. П.П. Махането на распорната втулка не е добра идея. Лагерът на пиньона е може би най-натовареният в цялата трансмисия и ако не е стегнат правилно, никакви регулировки няма да излязат и ще се разбие за нула време. За проба можеш да смениш първо маслото със 75В140 с или без добавка за ЛСД според дифа да видиш дали ще има разлика. Ако не утихне поне малко, търси направо друг здрав диф.
                            Последно редактирано от kuzdov; 11-10-18, 10:44. Причина: Забравих, че не става въпрос за Фронтера
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X