Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виещ диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виещ диференциал

    Здравейте колеги, значи искам да споделя поредния проблем,като се движа със скорост над 60км.започва да се чува едно гадно виене,което не е чак толкова силно ама си вие. Като изключа от скорост спира,смених всички масла,от задния диф маслото беше малко като сребърен феролит.Бихте ли ме посъветвали за някаква добавка или за по гъсто масло? Щото за сега няма пари за ремонт.

  • #2
    От: Виещ диференциал

    Защо мислиш,че диагнозата ти е вярна и че проблема е в дифа.При изключена скорост дифа пак си работи и би трябвало пак да вие.Насочи се към скоростна кутия и раздатка.Иначе си му сложи нормално масло по спецификация.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Виещ диференциал

      Според мен вие диференциала. С това виене може да си върви с години, ако не те дразни разбира се.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #4
        От: Виещ диференциал

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Защо мислиш,че диагнозата ти е вярна и че проблема е в дифа.При изключена скорост дифа пак си работи и би трябвало пак да вие.Насочи се към скоростна кутия и раздатка.Иначе си му сложи нормално масло по спецификация.
        Прав си, че при изключено диференциала пак си работи като "диференциал", но работи касетата с планетите и сателитите, а виенето според мен е в двойката корона -пиньон, която при изключено се разтоварва и зацепва образно казано "от другата страна" на хипоидните зъби, тъй като тогава короната върти пиньона. Там да види, луфтове, лагери..За маслото си прав - предписаното.

        П.П. Щом маслото е "като сребърен феролит" предполагам, че има вода в него
        Последно редактирано от Chicho1; 25-03-11, 11:07.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #5
          От: Виещ диференциал

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Прав си, че при изключено диференциала пак си работи като "диференциал", но работи касетата с планетите и сателитите, а виенето според мен е в двойката корона -пиньон, която при изключено се разтоварва и зацепва образно казано "от другата страна" на хипоидните зъби, тъй като тогава короната върти пиньона. Там да види, луфтове, лагери..За маслото си прав - предписаното.
          Извинявам се,че не съобразих.Когато въртящия момент се предава от колелата напред по трансмисията контакта на зъбите е от неизносената страна и виенето може да изчезне.Може да се пробва едно притягане на двойката пиньон-корона.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Виещ диференциал

            Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
            Здравейте колеги, значи искам да споделя поредния проблем,като се движа със скорост над 60км.започва да се чува едно гадно виене,което не е чак толкова силно ама си вие. Като изключа от скорост спира,смених всички масла,от задния диф маслото беше малко като сребърен феролит.Бихте ли ме посъветвали за някаква добавка или за по гъсто масло? Щото за сега няма пари за ремонт.
            Така , да предположим че щом пишеш тук значи става въпрос за някой от моделите на Опел Фронтера. Хубаво бе да напишеш кой точно, защото иначе никой няма да си направи труда да ти отговаря. Имам в предвид от хората каращи Фронтери.
            Наистина не ни е приятно да хвърляме боб всеки път когато някой изреве че има проблем. Хубаво е когато човек си задава въпроса така че да му бъде отговорено с удоволствие.
            А иначе според това което си написъл веднага ще ти кажа какво да правиш и това е да си купиш нов диф!!!
            Нито добавката нито гъстото масло ще ти компенсират липсващия метал от диференциала!
            А и по принцип във диференциалите на Фронтерите, особено във задния се сипва не какво да е а ПРАВИЛНОТО масло!!!
            Коментирано е хиляда пъти!!!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #7
              От: Виещ диференциал

              Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
              Здравейте колеги, значи искам да споделя поредния проблем,като се движа със скорост над 60км.започва да се чува едно гадно виене,което не е чак толкова силно ама си вие. Като изключа от скорост спира,смених всички масла,от задния диф маслото беше малко като сребърен феролит.Бихте ли ме посъветвали за някаква добавка или за по гъсто масло? Щото за сега няма пари за ремонт.
              Не е лошо да уточниш модела, но съм почти сигурен че и маслото не се уцелил.
              Николай Георгиев 0+
              тел.0887357722

              Коментар


              • #8
                От: Виещ диференциал

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                Извинявам се,че не съобразих.Когато въртящия момент се предава от колелата напред по трансмисията контакта на зъбите е от неизносената страна и виенето може да изчезне.Може да се пробва едно притягане на двойката пиньон-корона.
                Притягане няма да помогне,нито гъсто масло,нито добавка.Просто е паднала циментацията на пиньона и короната и щом колегата се дразни от това виене е необходим ремонт-/смяна пиньон,корона и лагери/.Важно е,обаче кой ще го направи,защото иначе виенето може да остане,че даже и да се увеличи.Хлабините трябва да се докарат в граници,иначе лошо.

                Коментар


                • #9
                  От: Виещ диференциал

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  ... ремонт-/смяна пиньон,корона и лагери/.Важно е,обаче кой ще го направи,защото иначе виенето може да остане,че даже и да се увеличи.Хлабините трябва да се докарат в граници,иначе лошо.
                  Освен това е интересното откъде ще вземеш пинион и корона които не вият. Не знам колко от колегите са запознати но пинион и корона се произвеждат един за друг. Не може да си купиш 1 пинион и 1 корона.

                  п.с. нови са с цена 4300 лв. 2-ра употреба няма смисъл, ще вие повече.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    От: Виещ диференциал

                    Колеги моля да ме извините че не съм уточнил модела. производство 94г. TDi 2.3 дълга база. Според вас може ли да кара с този проблем? Маслото мисля че се казваше WEER 15W40 нищо не знам за тази марка но такова имаше,взех го за 17лв. литъра.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Виещ диференциал

                      Ако си сипал в дифа 15W40, в скоро време ще караш само на преден мост.
                      Прочети в залепените теми в раздела как да разбереш дифа ти с или без ЛСД е, както и какво масло да налееш в него.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Виещ диференциал

                        Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
                        Колеги моля да ме извините че не съм уточнил модела. производство 94г. TDi 2.3 дълга база. Според вас може ли да кара с този проблем? Маслото мисля че се казваше WEER 15W40 нищо не знам за тази марка но такова имаше,взех го за 17лв. литъра.
                        С този проблем-/виене/ може да кара доста време машината,обаче с това масло 15W40 нещо съвсем си объркал нещата.Наистина ли в дифа ти е налято такова масло???

                        Коментар


                        • #13
                          От: Виещ диференциал

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Освен това е интересното откъде ще вземеш пинион и корона които не вият. Не знам колко от колегите са запознати но пинион и корона се произвеждат един за друг. Не може да си купиш 1 пинион и 1 корона.

                          п.с. нови са с цена 4300 лв. 2-ра употреба няма смисъл, ще вие повече.
                          Колега аз съм наясно,че пиньон и корона се произвеждат и продават един за друг,обаче честно казано не бях наясно,че струват 4300лв.Това истина ли е?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Виещ диференциал

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Освен това е интересното откъде ще вземеш пинион и корона които не вият. Не знам колко от колегите са запознати но пинион и корона се произвеждат един за друг. Не може да си купиш 1 пинион и 1 корона.

                            п.с. нови са с цена 4300 лв. 2-ра употреба няма смисъл, ще вие повече.
                            4300...... ела с 3300 и ще ти дам диф на който е закачена цяла Фронтера ХАХАХАХАХА......
                            Николай Георгиев 0+
                            тел.0887357722

                            Коментар


                            • #15
                              От: Виещ диференциал

                              Сипах това масло щото прочетох че такова се сипва!
                              Добре де кажете какво да сипя щото не знам за дифа, ама аз със сигурност ще блокирам!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X