Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виещ диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Виещ диференциал

    Колеги,моля да ме извините,маслото в дифа е 75W140 а в ск.кутия е 15w40

    Коментар


    • #17
      От: Виещ диференциал

      В скорости и раздатка 10w40 или 15w40, в диф Тутела в140. А най-добре отиди при Лозан (исузо) да ти ги смени и да ти чуе дифа.
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • #18
        От: Виещ диференциал

        Не се сипва такова, а 75W140/с добавка за ЛСД, ако маслото няма такава/, къде какво си чел не знам, но докато не си смениш маслото, не си карай джипа.
        Отваряй темите и чети, тази подсказка ти е бонус за добре дошъл, повече не виждам защо/има всичко наготово, само да го прочетеш/.
        А за да блокираш окончателно или да ти се дочете - дори цял мост на старо е къде 2000лв, кутия с раздатка 4000 и т.н.
        10W40 /или 15W40 за Фронтери с голям пробег/, касае скоростната кутия и раздатката, не диференциалите.

        Коментар


        • #19
          От: Виещ диференциал

          Колеги,ако дифа не е самоблокиращ значи ли че маслото 75W140 е неподходящо? А добавка за ЛСД не мога да открия никъде!

          Коментар


          • #20
            От: Виещ диференциал

            Първо разбери с какъв диференциал си, после виж какво пише на опаковките на маслото което си налял или питай масларите, които са ти го продали.
            Не е проблем да караш с масло за ЛСД диференциал без такъв възел, обратния вариант обаче Е проблем/възела ще умре и ще стане обикновен диф/.
            Вдигни задницата на тая Фронтера и на свободна и завърти колелото, ако другото се завърти в същата посока, имаш ЛСД, ако тръгне в противоположната - нямаш.
            После разбери какво масло си налял и ако трябва си купи 75W140 с добавка за ЛСД/има много марки/.
            Последно редактирано от maxxx; 31-03-11, 08:29.

            Коментар


            • #21
              От: Виещ диференциал

              Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
              Колеги,ако дифа не е самоблокиращ значи ли че маслото 75W140 е неподходящо? А добавка за ЛСД не мога да открия никъде!
              Колега , ако попрочетеш по-подробно темите в този раздел , ще намериш отговорите на въпросите си . Частично ( ако те мързи да четеш подробно) поне погледни залепените теми . За маслата има специална .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                Vlado,изобщо не ме мързи да чета! Просто никъде няма отбелязано дифа ако е без ЛСД какво масло се сипва или ако е без ЛСД фатално ли е че е налято 75W140.

                maxxx,много ти благодаря за краткия,точен и компетентен отговор!
                Последно редактирано от maxxx; 31-03-11, 07:49.

                Коментар


                • #23
                  От: Виещ диференциал

                  Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
                  Vlado,изобщо не ме мързи да чета! Просто никъде няма отбелязано дифа ако е без ЛСД какво масло се сипва или ако е без ЛСД фатално ли е че е налято 75W140.
                  Има го и това, 85W90, такова се налива в предния диференциал, който е обикновен.Аз налях и в двата масло за ЛСД и досега не съм счупил нищо, въпреки усилията ми.
                  По принцип е рядкост да намериш Фронтера без ЛСД, дали работи е отделен въпрос.
                  А на дифа има и табелки, които указват предавателно число и евентуалното наличие на ЛСД.
                  Инфото го има в залепените теми какво пише по тях - успех в четенето.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Виещ диференциал

                    Апък аз сипах и в двата дифа 75W140 ама добавка не мога да открия и карам без нея,фатално ли е?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Виещ диференциал

                      Ето малко информация- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=111392
                      Последно редактирано от fanatic; 30-03-11, 08:41.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Виещ диференциал

                        Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
                        Апък аз сипах и в двата дифа 75W140 ама добавка не мога да открия и карам без нея,фатално ли е?
                        Зависи . Може да е фатално , а може и да не е

                        Аз пък имам към теб два въпроса :

                        1. Провери ли дали имаш LSD ?
                        2. Чете ли в темите ?

                        Иначе аз имам една препоръка : Установил съм , че Смилянския боб показва най-вярно . ... това към колегите , дето решат да гадаят .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Виещ диференциал

                          При мен на Ферозата, виеше дифа, но смених маслото (нямам ЛСД) Кастрол 75W140 и ми сложиха добавка специална за диференцияли и скоростни кутии - във вид на голяма паста за зъби бе опаковката (STP). За километър установих , че виенето спря. Не съм отварял дифа, но съм безкрайно доволен от добавката.Вече навъртях 10 000 и наистина няма шумове.
                          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Виещ диференциал

                            Благодаря ти "белята" и аз така ще направя!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Виещ диференциал

                              Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
                              Благодаря ти "белята" и аз така ще направя!
                              Ти обаче си упорит !

                              1. Вдигни задницата на крик и провери дали диференциала ти е LSD !
                              2. Ако е LSD , прочети това

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=34227&page=3

                              .... и не слушай Белята , щото после неминуемо ше пуснеш тема : "Заден диференциал . От къде? "

                              3. Ако не е LSD , тогава нямаш проблем и със 75W140 , добавяй с какъвто кереч ти дадат акъл , но пък само си даваш парите излишно за него , щото обикновеното диференциално масло е 3 пъти по-евтино .

                              Със здраве !
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Виещ диференциал

                                Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
                                Благодаря ти "белята" и аз така ще направя!
                                Абе човек, ти май не искаш да слушаш какво ти се казва от препатилите хора тук. Тези които карат Фронтери.
                                Всяка една шумозглушаваща добавка за диф или скоростна кутия гарантирано ще доубие ЛСДто ако го има. Така хубаво ще го залепи че има да се чудиш защо дифа ми започна да тресе при завой.
                                Къде живееш че толкова не можеш да намериш добавка за ЛСД която да сипеш в маслото ако няма.
                                И защо накрая просто не пуснеш една снимка на опаковката на маслото та да видим спецификациите написани на гърба.
                                Хайде помогни малко за да може и ние да помогнем.
                                Защото после заради такива изпълнения на Фронтерите им излиза лошо име че имали слаби диференцияли!!!
                                Последно редактирано от EXALIBUR; 31-03-11, 08:38. Причина: допълване
                                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X