Обява

Свий
Няма добавени обяви.

гуми за сняг (Лада Нива)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • гуми за сняг (Лада Нива)

    Някой да сподели, какви гуми мисли,4е са най подходящи за сняг.Във целия форум се пише само за трева и кал.Аз карам с BF и с кросови и на страни4ен наклон кросовата се държи доста добре.Мисля да пробвам KAIMAN ИЛИ KOUGAR на MALATESTA,ако някой ги е пробвал да сподели

  • #2
    за каква кола са и какъв размер защото аз имам едни, които принципно се продават, Cooper 265/85 R15 това отговаря горе - долу на 31", шарката е зимна с ламели /само за сняг и лед/ имат дупки за набиване на шипове
    drive alive

    Коментар


    • #3
      гуми за сняг

      ЗА НИВА.ИМА ВЪЗМОЖНОСТ И ЗА ТОЗИ РАЗМЕР ЗАЩОТО Е ИЗРЯЗАНА,АКО ИМА6 СНИМКИ МИ ИЗПРАТИ.В МОМЕНТА СЪМ НА 245/70/16 НО МИСЛЯ ЗА ПО ШИРОКИ

      Коментар


      • #4
        inko,да не са ти малко големи, ако не си я лифтвaл както трябва с тиа размери ще си довлечеш само неприятности-ништо друго.Аз сьшто карам НИВА. Е,зависи за кво я ползваш???

        Коментар


        • #5
          Гуми за Нива

          Не провете грешка с широки гуми за Нива колата е лека и всякакъв вид сцепление с пътя намалява. Казвам го от опит преди години един супер Brigestone 225/16 ми спретна таков весел акварланинг че още се радвам че съм жив. Изключение е само ако сте решили да карате по пясък тогава широката гума помага, иначе за нашите терени - гора (кал) скала само губите от това. Да не говорим ,че моторчето на Нивата си е слабо и с поширока гума я спъваш жестоко. Като изхвърлих Brigestone се върнах поради липса на избор към оргиналните и зимни гуми без значение отсезона и като исключим шума е много по-добре

          Коментар


          • #6
            щом е за нива остави, няма да ти го продава после да ме псуваш

            гумите са големички, а за сняг това само ще ти пречи
            drive alive

            Коментар


            • #7
              Go go go що не вземеш да дадеш някакво ценово предложение, щом са ти за продаване.

              Коментар


              • #8
                4 гуми по 100 лв. = 400 лв.

                гумите почти не са карани но са от 2000г.
                drive alive

                Коментар


                • #9
                  За сняг...

                  С широки гуми на сняг е се едно Исус насред морето Аз на самураиа сам сас 195 и са ми супер широки та незнам на нива как ше и седат гуми над 235... се пак секи си знае!
                  4ао
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #10
                    Все едно да се чудиш дали храната се яде по-добре с лъжица или с вилица.
                    По нашите земи няма нужна от 40 различни думи за сняг като в ескимоския, ама от сняг до сняг ... На тънък, когато може да го прореже до твърдо и да стъпи всъщност на пръстта, и на тежък фирн за да не трупа пред себе си вал тесните са по-добре. На рохкав - и широките си струва да ги изпуснеш че да се сплескат още повече.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Стефан
                      Все едно да се чудиш дали храната се яде по-добре с лъжица или с вилица.
                      По нашите земи няма нужна от 40 различни думи за сняг като в ескимоския, ама от сняг до сняг ... На тънък, когато може да го прореже до твърдо и да стъпи всъщност на пръстта, и на тежък фирн за да не трупа пред себе си вал тесните са по-добре. На рохкав - и широките си струва да ги изпуснеш че да се сплескат още повече.
                      за сняг тесните гуми са по-универсални... широки с ниско налягане ще помогнат само в преспа, но пак няма гаранция че няма да заседнеш
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Аха, още миналата зима валяците излязоха от мода

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Стефан
                          Все едно да се чудиш дали храната се яде по-добре с лъжица или с вилица.
                          По нашите земи няма нужна от 40 различни думи за сняг като в ескимоския, ама от сняг до сняг ... На тънък, когато може да го прореже до твърдо и да стъпи всъщност на пръстта, и на тежък фирн за да не трупа пред себе си вал тесните са по-добре. На рохкав - и широките си струва да ги изпуснеш че да се сплескат още повече.
                          Стефане,с широките карам на твърд сняг на 60-70 см. но най важното е да не се превъзбудиш с много газ и да превъртят гумите,защото излизане от гората на пролет,а за сняг до 20 см. въобще не говоря за детска градина.Кажи нещо за MALATESTA-ta.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: За сняг...

                            Първоначално публикуван от DINI
                            С широки гуми на сняг е се едно Исус насред морето Аз на самураиа сам сас 195 и са ми супер широки та незнам на нива как ше и седат гуми над 235... се пак секи си знае!
                            4ао
                            Мога да ти покажа как стоят 245/70/16 GOODRICH и 265/70/15 GOODEAR на НИВУШКАТА ,както казва малката ми дъщеричка

                            Коментар


                            • #15
                              Пуснато на: Съб Сеп 23, 2006 9:38 am
                              Публикувано от: VAZil
                              Преместено от тема: Джанти с гуми 16" за НИВА [продавам]


                              Искам да Ви попитам малко не е за тая тема въпроса ама .Та ще си купувам зимни гуми за нивата и има ли значение дали ще ги слагам с вътрешни гуми или без щото гледам че руските гуми ги продават комплект с вътрешни.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X