Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2001 WJ - Смяна на акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2001 WJ - Смяна на акумулатор

    Колеги,
    като си личи от заглавието на темата - искам да сменя акумулатора на джипа.
    В момента е с някакъв на който нищо не пише и има подозрителни петна около дупките в които се налива вода в клетките. Има си и основателна причина за това - в него постоянно се включват лаптопи, зарядни за телефони, радиостанции. Понеже знам че може да има код и не съм много сигурен дали Балкан Стар ще ми дадат кода намислих да вържа паралелно един по-малък акумулатор докато сменя този. Според Вас ще има ли някакъв проблем с това?
    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

  • #2
    От: 2001 WJ - Смяна на акумулатор

    Може и да няма проблеми, ама това ще бъде случайно (Алиса в страната на чудесата).

    Купуваш си акумулатора, слагаш го в багажника, отиваш в БС и казваш да ти го сменят. Те си носят отговорноста за кода за радиото.

    Кода може да е някъде в книжките на джипа. Ако има такива. Или на самото радио.

    Ако не, за 15 лв. ще ти кажат кода във всеки гараж където правят аларми.
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #3
      От: 2001 WJ - Смяна на акумулатор

      Ще искат да ми сложат техен, мисля. Аз искам Баннер.
      Какво може да се прецака при връзването паралелно на 2та ? Не се заяждам, просто искам да знам.
      LZ(единица) Лима Жоро Жоро
      2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

      Коментар


      • #4
        От: 2001 WJ - Смяна на акумулатор

        Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
        Ще искат да ми сложат техен, мисля. Аз искам Баннер.
        Какво може да се прецака при връзването паралелно на 2та ? Не се заяждам, просто искам да знам.
        Нямаш проблеми с двата акумулатора за кратко време в паралел. Въпросът е да поддържаш контакта през цялото време, че на радиото малко му трябва.

        Хитреците из Форума бяха намислили още по-прост начин - в запалката включваха някаква батерийка 9 волта с диод. Това стигало - ако няма 1А утечка, разбира се.

        Коментар


        • #5
          От: 2001 WJ - Смяна на акумулатор

          Може и нищо да не се прецака.
          Електронните блокове могат да се повредят и от статично електричество.
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #6
            От: 2001 WJ - Смяна на акумулатор

            Това за запалката и аз си го мислех(т.е. да бучна там резервния), но тя май няма опция да работи когато е изваден ключа.. А и с толкова електроника по колата не знам дали някоя американска тиква не е боднала стабилизатор Например на Ксантияра си монтирах...
            LZ(единица) Лима Жоро Жоро
            2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

            Коментар


            • #7
              От: 2001 WJ - Смяна на акумулатор

              На всякъде , където продават и сменят акумулатори, използват паралелно свързан малък акумулатор, който поддържа напрежение 12 волта и реално токоподаването към джипката НЕ СЕ прекъсва.
              ________________________________________________________________________________________
              Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
              HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

              Коментар


              • #8
                От: 2001 WJ - Смяна на акумулатор

                Поне в моето WG има 3 гнезда за запалки. Само едното (лявото на таблото) се изключва като извадиш ключа. Дясното на таблото и това в багажника са вързани директно.
                Може да се правят всякакви гимнастики. Определено не би трябвало да имаш никакъв проблем, ако вържеш паралелно акумулатор на клемите преди да разкачиш твоя. най-много да потече малко заряден ток към разредения ти акумулатор, но това не е беля.
                Ако бях на твое място, обаче бих се постарал да си намеря кода на радиото. Моя го пише на 2 места - едното е на "инструкцията за употреба" на колата, другото - на книжката на самото радио.
                Понеже съм разкачал тока няколко пъти и имам известен опит:
                1. Настройките на седалката, огледалата, компютъра и радиостанциите не се губят. Появява се единствено кода
                2. Кода е 4 цифрен. На тази кола се въвежда като на 1-вата позиция натиснеш цифрата от копчетата за избор на станция, която отговаря на цифрата от позицията. На втората позиция - съответната цифра и т.н. Много тъпо го обясних за това ще дам пример: Ако кода ти е 1324 значи ще трябва да натиснеш цифрите 1-3-2 и 4. Пиша го, защото на Опела ми например кода се въвеждаше с "брой цъкания" на съответната позиция, а тук не е така.
                3. Ако объркаш някоя цифра - няма връщане назад. Пиши каквото искаш. То ти казва, че кода е грешен и трябва да чакаш (мале, забравих) 20 мин. или 2 часа преди да направиш следващия опит. Аз винаги успявам най-много от 2-рия път. Не зам какво ще стане, ако объркаш повече пъти.
                Пак гледам 2-ра точка, че е доста объркана, ама не се сещам как по-ясно да го обясня... Давам още един жокер - понеже цифрите за избор на станции са само от 1 до 5 следва, че и кода може да съдържа само цифри от 1 до 5 (без 0)
                Например код 4231 е валиден, докато 1036 - не може да съществува (заради 0-лата и 6-цата)
                Suzuki GSXR
                VW Touareg
                Mitsubishi Pajero II

                Коментар


                • #9
                  От: 2001 WJ - Смяна на акумулатор

                  Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                  Това за запалката и аз си го мислех(т.е. да бучна там резервния), но тя май няма опция да работи когато е изваден ключа.. А и с толкова електроника по колата не знам дали някоя американска тиква не е боднала стабилизатор Например на Ксантияра си монтирах...
                  Забучи по един лъскав пирон в двата кабела. Връзваш помощния акумулатор там и си свиркаш. После, ако си на кеф, може и малко изолиране да се случи

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2001 WJ - Смяна на акумулатор

                    Ясно. Ще взема кода от БС но няма да рискувам.
                    Благодаря на всички
                    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X