Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да изчистим България!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Да изчистим България!

    Надявам се всички да се присъединим към националната кампания ,,Да изчистим България за един ден" . На 12 май да покажем какво можем като нация и да се сплотим.

    Коментар


    • #32
      От: Да изчистим България!

      Като гледам броя на мненията и изсписаните страници,не представлява интерес идеята за поне един ден в годината да се наведем и вдигнем - вместо да хвърлим един боклук.Според мен трябва да се наблегне на почистването в извън населените места!!!В населенето място ИМА кой да чисти и трябва да му се търси отговорност.Във всяко кметство има еколози,чиито задници можем да разбутаме поне един път.Аз днес се разходих близо до района където живея (около х.Черноморец) и си набелязах няколко места,които имат нужда от почистване и заедно с приятели ще организираме всичко.А в селата и градовете има фирми и хора получават не малко пари за да чистят!В Израел си хвърлят боклуците по улиците без никво притеснение,защото си плащали някой да им чисти след това - и наистина им чистят!

      Коментар


      • #33
        От: Да изчистим България!

        За мен този призив, звучи като: "Дайте да отстраним следствието, а не причината!"
        С други думи - гол лозунг!
        Предлагам ДА НЕ ЗАМЪРСЯВАМЕ!
        Аз не го правя, ... А ВИЕ?!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120.jpg
Прегледи:2
Размер:254.8 КБ
ID:5367678
        Аз мия улицата пред имота си с водоструйка.
        А сега, познайте какво ще оставят след себе си тези цигани.
        Е, няма да изчистя/за пореден път/ след тях!
        Life is too short to drive dull cars!

        Fight global warming !
        ... turn on your A/С !

        Коментар


        • #34
          От: Да изчистим България!

          [QUOTE=skyfx;1740749]Привет,

          дреме ми за инициативата на БТВ. Докато сами не почнем да чистим,такива акции няма да помогнат.

          През последните няколко месеца редовно успявам да напълня багажника на Диското с порядъчно количество отпадъци.
          Направи ми впечатление,че дори и "колеги" оставят боклуци из горите. ЛИЧНО МНЕНИЕ:А на мен-още по-малко(за инициатиавата на БТВ).В Сф. си правят 2пъти бригада за почистване на крайградските си работни места труженичките от най-древната професия.Дали пък няма на на този ,,Ленински съботник",организиран от БТВ да ме сбъркат,запишат и снимат при тях... .НЕ,НЯМА.Ще си чистя сам и ако някой друг ме покани.Точно такава е и връзката с ,,колегите"от цитата.Цитата използувам за база и съгласие.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #35
            От: Да изчистим България!

            Аз (както и други, като гледам) не смятам за подходящо всяка година от ТВ-тата да правят разни инициативи за чистене за един ден . Кои ще отидат тея дето им пука и не си хвърлят боклуците, тея дето ги хвърлят няма да си направят труда. Липсва елементарна култура. Лшото е, че е до възпитание, а не определена възрастова група хора, при нас съм виждал както ученици, така и възрастни хора как си хвърля боклука/опаковка от нещо буквално до кошчето или на има няма 2 метра. Просто не доумявам . Из обекта непрекъснато обирам боклуци около кошчето или до портала.
            И това в града, айде кажи речи има кой да им ходи по г*за, ама в гората и по реките няма . И по такива места колко пъти сме обирали боклуци, после ги хвърляме в огъня , ама си е къде по-добре отколкото да се чудя къде да ги дяна или в какво да ги събера.
            Една година на един закътан плаж (не се стопанисва от никой) и бяхме се опнали, чадърчето и пликчетата боднати, ама си имаше доста боклуци, та гледаме едни хора на палатки с чували и събират боклуци, като се приближиха и се оказа, че са чужденци

            Лично не бих се включил в инициативата на БТВ.
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #36
              От: Да изчистим България!

              Това че ще отидат тези дето им пука е съвсем вярно, с инициативи за един ден не можем да поддържаме страната си чиста , необходимо е поемането на инициатива за промяна съзнанието на болшинството от жителите на България. Трябва да се изкорени балканския синдром. Този който е свикна да поддържа чистота ще се включи, но утре друг ще отиде и пак ще си хвърли боклуците на същото, вече изчистено място. Точно този друг, трябва да се намери начин да се накара да почисти за да се сети следващия път преди да си хвърли боклуците, че ще трябва да изчисти.

              Коментар


              • #37
                От: Да изчистим България!

                От години чистим със семейството около блока. С децата. И заради тях. И за да знаят, че ако хвърлят боклук, друг трябва да се наведе за да го събере.

                Коментар


                • #38
                  От: Да изчистим България!

                  С приятели ще чистим на 12 май, около яз.Ивайловград и чак до гр. Маджарово.
                  Жалко, че нямаме нужните неща да изчистим единия му ръкав на язовирчето.....

                  Коментар


                  • #39
                    От: Да изчистим България!

                    Не, че е лоша идеята за почистване на страната,но аз лично няма да се пресъединя на определената от която и да е медия дата.Не ми харесва някой да ми казва кога какво да правя,мисля,че всеки нормален човек има глава на раменети си за да решава кога и как да постъпи със собствените си боклуци.Един ден чистене и 364 дни безотговорна мизерия няма да оправят нещата,рецептата за чиста България е самосъзнанието на народа!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Да изчистим България!

                      Случайно подучут разговор на една опашка. " Пуснах дерето да дойдат да го изчистят, че се напълни и няма място къде да хвърлям вече...."

                      По традиция ще чистят тези които не хвърлят. Има нещо сбъркано в тази държава...
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Да изчистим България!

                        В България има села който си нямат сметище, тоест моето село буклуците си ги изхвърлят на една полянка, а вече не искам да е така, бихте ли споделили какво да направя с кой да се свържа?
                        По - скоро с кметицата, но тъй като селото е далечно, кой ще се съгласи да го извозват? Сложна работа.Хората от селото са на принципа, събираме - събираме и горим.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Да изчистим България!

                          Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
                          В България има села който си нямат сметище, тоест моето село буклуците си ги изхвърлят на една полянка, а вече не искам да е така, бихте ли споделили какво да направя с кой да се свържа?
                          По - скоро с кметицата, но тъй като селото е далечно, кой ще се съгласи да го извозват? Сложна работа.Хората от селото са на принципа, събираме - събираме и горим.
                          къде са чиновниците от ресорната админисрация,защо се плаща такса смет в райони без вода,ток,път? За това питах... . Не че толкова години,а не само един ден по команда не събираме боклуците на други боклуци.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #43
                            От: Да изчистим България!

                            Ами като начало едно писмо до общината към която е селото. Към данъците фигурира ли ТБО сметоизвозване, нещо такова.
                            От там нататък било телевизия, екологията.....
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Да изчистим България!

                              Ще разуча тази седмица как стоят нещата и вече другата ще предприема нужните мерки!!! Може и да имам консултация със вас и ще Ви държа във течение.
                              А вчера бях на разходка на "глухите камъни" много успокоително и приятно местенце има си пътечки, места за отдих. Направи ми впечатление, че има на всеки 10-15 метра направено дървено кошче, (да зарадвах се) но защо никой не ги чисти, а само ги пълни... Случайно имахме 3 големи торбички, че почистихме местото. Мисля си, че там където има кош, трябва някой да го почиства, ДА, но туристите ли? Аз когато отида някъде като направя боклук си го хвърлям в контейнер, а не го оставям да си стой там и вятъра да си го подмята.
                              Ето една снимка от там.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC17204.jpg
Прегледи:1
Размер:248.8 КБ
ID:5370777

                              Коментар


                              • #45
                                От: Да изчистим България!

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                Случайно подучут разговор на една опашка. " Пуснах дерето да дойдат да го изчистят, че се напълни и няма място къде да хвърлям вече...."

                                По традиция ще чистят тези които не хвърлят. Има нещо сбъркано в тази държава...
                                Няма нищо сбъркано - всеки постъпва според собствените си морални ценности. Тези, които чистят не го правят заради другите, които цапат, а заради себе си. А тези, които цапат имат да извървят дълъг път докато разберат позицията на първите. А държавата за това никак не ни е виновна...
                                Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X