Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някаква кутийка на кабела на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някаква кутийка на кабела на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

    През някаква кутийка ,явно с електроника минава на кабела на умната дюза, на 3.1 WJ ,2000г. Да не са слижили чип . На около 20 см. от дюзата и после си продължава . Така ли и оригинално ...Моля някой с такъв двг. да погледне.Гори 15 градско и 11 извънградско.Нормално ли е ?
    Jeep Grand Cherokee 2000 3.1 WJ
    Starcraft 21f 235 HP

  • #2
    От: Някаква кутийка на кабелаа на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

    Първоначално публикуван от velizarov Преглед на мнение
    През някаква кутийка ,явно с електроника минава на кабела на умната дюза, на 3.1 WJ ,2000г. Да не са слижили чип . На около 20 см. от дюзата и после си продължава . Така ли и оригинално ...Моля някой с такъв двг. да погледне.Гори 15 градско и 11 извънградско.Нормално ли е ?
    За разхода е нормално , а за кутийката не заня - на моя няма!

    Коментар


    • #3
      От: Някаква кутийка на кабелаа на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

      Първоначално публикуван от velizarov Преглед на мнение
      През някаква кутийка ,явно с електроника минава на кабела на умната дюза, на 3.1 WJ ,2000г. Да не са слижили чип . На около 20 см. от дюзата и после си продължава . Така ли и оригинално ...Моля някой с такъв двг. да погледне.Гори 15 градско и 11 извънградско.Нормално ли е ?
      аз до колкото зная разхода извънградско е около 9 и нещо-10л/100. Градско 12-13 при нормално каране. Така пишат колеги де

      Коментар


      • #4
        От: Някаква кутийка на кабелаа на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

        Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
        аз до колкото зная разхода извънградско е около 9 и нещо-10л/100. Градско 12-13 при нормално каране. Така пишат колеги де
        Ако го караш с 80км/ч може и 8л/км да ти даде. , но караш ли с 120 -140км/ч - 11литра и повече! А за града 14.5 -15 с тези задръствания е нормално - все пак това е камион!

        Коментар


        • #5
          От: Някаква кутийка на кабела на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

          В големия студ-19-22,на късо градско.2.7Гр.Ч.
          Grand Cherokee 2.7crd Limited

          Коментар


          • #6
            От: Някаква кутийка на кабела на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

            Колегата Карбуратор споделяше за съвсем друг разход. Вярно, че стартира от други условия предвид допълнително монтираната печка и замяна на виското с електродвигател, но толкова голяма разлика (около 100%) ми се струва странна. Защо не поровиш в темама "Колко ни харчат джипките" за да видиш повече мнения.
            Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

            Коментар


            • #7
              От: Някаква кутийка на кабелаа на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

              Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
              Ако го караш с 80км/ч може и 8л/км да ти даде. , но караш ли с 120 -140км/ч - 11литра и повече! А за града 14.5 -15 с тези задръствания е нормално - все пак това е камион!
              отново не съм съгласен нито с разхода, нито с твърдението, че е камион, но явно имаме различни гледни точки и разбирания, нека не изрудлясваме темата, все пак е за друго!

              Коментар


              • #8
                От: Някаква кутийка на кабелаа на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

                Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                отново не съм съгласен нито с разхода, нито с твърдението, че е камион, но явно имаме различни гледни точки и разбирания, нека не изрудлясваме темата, все пак е за друго!


                Ами като не си съгласен , това не значи , че не е вярно. Действителността е такава. Факт е ,че 3.1 е тежък, факт е че двигателят 3.1 е стара концепция, факт е че много са частите които се въртят. При мене е така и това съответства на заводските показатели. Ако ще си измисляме нови неща и ще наблягаме на предпочитания , просто се отлоняваме от реалността!

                Колегата се интересуваше дали 15л.е нормален разход . Да за този модел е така -никой не "изрудлясва..ме " темата , макар че не разбирам същността на думата , а и в тълковния речник не я открих. Сега ще проверя и в жаргоните, но ако е на чужд език , е необходимо да се даде препратка!

                Коментар


                • #9
                  От: Някаква кутийка на кабелаа на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

                  Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                  Ами като не си съгласен , това не значи , че не е вярно. Действителността е такава. Факт е ,че 3.1 е тежък, факт е че двигателят 3.1 е стара концепция, факт е че много са частите които се въртят. При мене е така и това съответства на заводските показатели. Ако ще си измисляме нови неща и ще наблягаме на предпочитания , просто се отлоняваме от реалността!

                  Колегата се интересуваше дали 15л.е нормален разход . Да за този модел е така -никой не "изрудлясва..ме " темата , макар че не разбирам същността на думата , а и в тълковния речник не я открих. Сега ще проверя и в жаргоните, но ако е на чужд език , е необходимо да се даде препратка!
                  Тълкование: "изрудлясва..ме" - прекаляваме с издребняването , аналогично на "Щуреене" , излишно умуване и анализ на дадена ситуация и др.
                  Разхода 15-16л./100 градско на 3,1тд е напълно нормален, особенно при висене по светофари и пържене.
                  ________________________________________________________________________________________
                  Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                  HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някаква кутийка на кабелаа на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

                    Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение

                    Разхода 15-16л./100 градско на 3,1тд е напълно нормален, особенно при висене по светофари и пържене.
                    Не знам какво значи "нормален" разход, но ето резултатите от последните 11 дни - съвсем пресни, заредих днес следобед. Както винаги догоре, с внимателно доливане, докато спре да се пени в гърловината и почти прелее.

                    Както винаги, бях заредил догоре и бях нулирал километража:



                    Касовата бележка от бензиностанцията (винаги зареждам на това Еко-то на Резбарска или на Вапцаров, винаги на 2-ра колонка и на двете бензиностанции, за да може отклоненията да се сведат до минимум). Винаги си записвам на бележката колко съм минал със съответното количество.



                    481 километра (софийско градско, само в делнични дни) с 57,2 литра. Или 11,9 л/100 км.

                    При това почти всяка сутрин паля печката, щото Жипа спи на двора, поради това разхода е по-висок, лятото гори с повече от литър по-малко.

                    Когато всичко му е наред, този дизел съвсем не е лаком, както се говори. Иначе какво съм направил - електрически вместо виско вентилатор, ЕГР-а е затапен, редовно (на всеки няколко месеца) почиствам MAP-сензора, нафтовата помпа е регулирана добре, стандартния въздушен филтър е сменен със спортен K&N, гумите (Pirelli Scorpion STR 235/65 R 17) са напомпани на 2,4 атмосфери. На всяко зареждане сипвам и двутактово масло ЕКО в съотношение 200:1. Преди около 20 000 км е правен основен ремонт на автоматика, всички спирачни ленти са сменени и регулирани внимателно, хидротрансформатора "затваря" съвсем чисто при около 75-80 км/ч.

                    На дълъг път (без магистрала) при каране с 90-110 км/ч гори около 8-8,5 литра. При последните 2300 км пред септември-октомври из Гърция средният ми разход за целия преход бе 8,6 л/100 км - Жипа беше натоварен като магаре с двама възрастни, дете и с огромна кутия за багаж на покрива (580 литра).

                    По празниците около 3 март се разходихме до Гърция (без кутията на покрива) - 734 км с 62 литра (ходихме и се върнахме и в резервоара имаше поне 15 литра) - среден разход 8,45 /100 км.

                    От Нова година имам и акаунт в Spritmonitor.de - ето всички зареждания в детайли:

                    http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/433724.html

                    Високия разход през януари се дължи на големите студове - печката работеше по около 1 час на ден (тоест 0,6 литра нафта всеки ден само за печката). Всички данни са за софийско градско с изключение на зареждането от 11.03.2011 г.

                    А ето и данните на некъв швейцарец със същия Жип - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/233533.html


                    Оправете си колите и ще видите колко малко могат да горят всъщност.
                    Последно редактирано от Carburettor; 22-03-11, 22:39.
                    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                    Volvo XC90 D5 Executive '12
                    Volvo XC60 D5 Summum '11
                    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някаква кутийка на кабелаа на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

                      Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                      ...............................................................................
                      Когато всичко му е наред, този дизел съвсем не е лаком, както се говори. Иначе какво съм направил - електрически вместо виско вентилатор, ЕГР-а е затапен, редовно (на всеки няколко месеца) почиствам MAP-сензора, нафтовата помпа е регулирана добре, стандартния въздушен филтър е сменен със спортен K&N, гумите (Pirelli Scorpion STR 235/65 R 17) са напомпани на 2,4 атмосфери. ........................................................
                      ..................................................... .
                      А чистенето на MAP има ли някъкъв ефект?При мен извън градското е горе долу толкова но за такъв разход в София мога само да мечтая.Но не съм пипал нито кутията нито помпата,а там май наистина има какво да се пипне но така и не намерих тестер който да гледа ГНП-то в реално време.....Кога ще пием по бира?
                      Последно редактирано от CarTest™; 24-03-11, 18:04.
                      grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някаква кутийка на кабелаа на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

                        Значи , ако си фен на икономията можеш да го докараш до този разход. Наистина , с 80км/ч , извън града може да направиш 8л/100км. Ние тук говорим за глобалния разход на гориво. Аз като съм купил джипа преди 2-3 години , не съм нулира трип компютъра и за средния разход си пише 14.1 -14.5л. Колата е взета от немец първа ръка, със сигурност беше на 120000км , и тук в България не пипана от нашите "майстори". -всичко е оригинално , няма филтри , няма електро вентилатори , няма печки и средния разход е такъв . Но да се влача с 80км./ч за да докарам разход 8л/100км. не ми допада. Тази зима , в лошото време ходих до Бургас , пътувах бавно ,защото пътните условия бяха лоши , цели 5ч. и отгоре, е вярно - 8л./100км разход - ама това пътуване ли му викаш? Просто за малък разход бих си купил малоритажка! Можеш да се поразровиш в нета и да видиш ,че е горе долу разхода на този мотор 3.1тд е такъв при нормално каране. А иначе маниаци на тема разход има много и за 300милилитра в повече идват да се жалват!



                        PS. A за софийското градско каране - зависи от къде ти е маршрута и по кое време на денонощието. Ако е по бул."Цариградско шосе" и не в час пик - може да си го докарал до 12литра.
                        Последно редактирано от CarTest™; 24-03-11, 18:05.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някаква кутийка на кабелаа на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

                          Първоначално публикуван от robi Преглед на мнение
                          А чистенето на MAP има ли някъкъв ефект?При мен извън градското е горе долу толкова но за такъв разход в София мога само да мечтая.Но не съм пипал нито кутията нито помпата,а там май наистина има какво да се пипне но така и не намерих тестер който да гледа ГНП-то в реално време.....Кога ще пием по бира?
                          Помпата ми я регулира един майстор-дизелджия "на ухо" - същият, който ми монтира и електрическия карлсон. Обясни ми, че нещо се местел капакът на ГНП и се променяло вътрешното налягане в нея. Според него помпата е била пипана от предишния собственик, защото моторът определено работеше много твърдо и чукаше яко, дори когато е загрял, освен това припушваше при рязко натискане на газта. Сега изобщо не чука, мърка като коте, освен това изобщо не пуши, дори и при рязък старт на светофар. От това колата лекииинко загуби ряз, но може би си внушавам. Но определено работи по-тихо и меко.

                          След т. нар. "регулировка" на помпата ми направи впечатление и друго - преди бордния компютър лъжеше и показваше по-нисък разход, след това почна на лъже в другата посока - да показва повече с около 0,5 литра. Днес например разхода се оказа 11,85, а компютъра показваше 11,2. Явно майстора е нацелил някакви по-икономични настройки, знам ли.

                          Монтирането на електрическия карлсон обаче определено подобри динамиката и пъргавината. Вероятно и разхода на гориво, но не съм засичал.

                          За автоматика какво да ти кажа - преди да го ремонтирам, явно не е работел както трябва, може би е приплъзвал повечко поради износени фрикциони, но определено след ремонта разхода на градско падна с около 2 л/100 км. Но пък не си струва да отваряш автоматика само заради евентуалното намаление на разхода, при мен причината беше друга:



                          Иначе дори и с тая счупена зегерка автомата си работеше перфектно, превключваше меко и т.н., дори приемчика в БалкОн Стар ми сподели, че рядко е попадал на толкова добре работещ крайслеров автомат.

                          MAP-сензора се чисти много лесно - сваляш го (две болтчета са) и го измиваш отвътре с нафта, бензин, газ, WD40 - каквото имаш под ръка. Определено има ефект, само като го свалиш и видиш как целия е потънал в масло и някакви смоли, ще ти стане ясно, че не може да работи правилно. След като затапих ЕГР-а с една ламаринка, MAP-а вече почти не се зацапва, по все пак отвреме-навреме го чистя. За 5 минути работа е.



                          Спортният филтър също доста подобри динамиката и леко намали разхода. С него дизелчето определено има повече ряз и диша по-леко.
                          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                          Volvo XC90 D5 Executive '12
                          Volvo XC60 D5 Summum '11
                          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някаква кутийка на кабелаа на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

                            Карбуретор каза :"...се местел капакът на ГНП и се променяло вътрешното налягане в нея. Според него помпата е била пипана от предишния собственик, защото моторът определено работеше много твърдо и чукаше яко, дори когато е загрял, освен това припушваше при рязко натискане на газта. Сега изобщо не чука, мърка като коте, освен това изобщо не пуши, дори и при рязък старт на светофар. От това колата лекииинко загуби ряз, но може би си внушавам. Но определено работи по-тихо и меко..."

                            Така - "... местел капакът на ГНП и се променяло вътрешното налягане в нея.." - вътрешното налягане не се променя от местоположението на капака , просто с преместването е редуцирано количеството гориво, и при липса на пропушване при форсиране говори ,че човека леко ти е скопил колата, а от там това се е отразило на динамиката , както ти сам забелязваш! А като прибавим и това , че работи по- меко - значи е намалил и предварението и какво излиза ,че ти не караш истински джип 3.1тд. - така разхода пада разбира се!

                            На дизела му трябва въздух и добре си сложил този филтър, той има по-малко съпротивление, подобрява изгарянето на горивото, а дали пречиства всмукнатия въздух до нивата предписани от производителя на двигателя. Дали тези микрочастици няма да шлайфат цилиндрите, а от там да ускориш износването на мотора?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някаква кутийка на кабела на умната дюза на 3.1 WJ ,2000г.

                              Преди 2 седмици ходих до Солун с жипо и карах 90- 120 почти навсякъде с малко изключния по гръцките пътища, където падах до 70, но като цяло по борд комп. а и в действителност разхода ми беше между 11 и 11.5/ 100км. 715км с пълен резервоар до гърловината и имаше още за към 40- 50км гориво в резервоара. На връщане бях доста натоварен, а разхода продължаваше да ми се смъква. Смятам, че можеше и да го докарам на 10/100км, но не обичам флегматичното придвижване. Градско съм между 13.6- 15.1, зависи дали 1-ния ден ще го натискам повечко, другия ще съм по- нежен. А за пушенето, и при мен няма никакво пушене, може би едвам забележим за стотни от секундата пушек при кик даун, но иначе 1-ва и 2-ра ускорението му си е както трябва, след това си му проличават годинките и старата концепция...
                              R 727cc BB KIT
                              ZJ V8
                              WK2 V6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X