Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Големи любопитковци ще да са тия лосове...малка ли им е гората, та им е мерак за таран с МПС ?
    Не случайно на тяхно име е кръстен прословутия за стабилност на пътя elk/moose test при който с определена скорост трябва да заобиколиш неподвижен обект на пътя

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      И ти да тежиш един тон и да си с интелигентност на борова шишарка и тебе няма да те брига да си седиш на пътя...
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        И ти да тежиш един тон и да си с интелигентност на борова шишарка и тебе няма да те брига да си седиш на пътя...
        По родните пътища такъв проблем не може да има. А се появи, а го нЕма........
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          О и тука си ги обстрелват , ама само със специялно разрешение. За Бг всички знаем , че такъв проблем никога няма да има , те местните, като не са се научили да правят наденици и филе "елена"...
          Смятам , че по- на юг ги привлича солта, която хвърлят по пътищата, на север от Стокхолм , не се използва сол, по принцип няма смисъл. Защо са на пътя , отговор няма да получим. Просто са мноого тъпи животинки. В градския парк например е пълно с патици, толкова са много и са нагли , че щяха да клъвнат дъщерята , докато се опитваше да им хвърли малко хляб. Като че ли броят им понамаля лятото, като дойдоха нашенските роми да берат горски плодове.

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
            2,5 е. Само тече по генерацията от лявата глава масълце. Не от капака. На 2.0 пак оттам минава маслото . Отгоре е магистралата с налягането,отдолу е слива. И все през гарнитурата минават.

            Честита Коледа!
            Рядко явление..Отваряй го де, няма смисъл да чакате да се получи "пълно издухване"..

            Честита Коледа

            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
            По родните пътища такъв проблем не може да има. А се появи, а го нЕма........
            Абе аз преди време взех на таран дядото на Глигана с едно Рено 19 и требе да ти кажем, че не е много по-лек от Лос-а.. Ама не стоеше, а минаваше транзит от едната царевична нива за другата..ламарини и фарове се помляха, а танка избяга със сто за секунди и се скри в царевицата .
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Рядко явление..Отваряй го де, няма смисъл да чакате да се получи "пълно издухване"..

              Честита Коледа



              Абе аз преди време взех на таран дядото на Глигана с едно Рено 19 и требе да ти кажем, че не е много по-лек от Лос-а.. Ама не стоеше, а минаваше транзит от едната царевична нива за другата..ламарини и фарове се помляха, а танка избяга със сто за секунди и се скри в царевицата .
              Аха, и един приятел преди години беше ударил едно таквоз. Разправяше, че гърба му стърчал над капака на Москвича, а тоз последния след тази среща мязаше сякаш си го ударил в камара камъни, а прасето го нямало, само малко четина и изцапана с кръв бронята.
              П.П. Оспамихме на колегата темата!
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                ЧНГ на всички любители на Плеадите и шестте звезди !
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  ЧНГ!
                  Днеска и заварих ауспуха,както бях писал преди имаше малка нехерметичност. Една от първите конструктивни недомислици-разделянето на тръбата на две и положението на двете задни гърнета. Разделянето е изпълнено изключително грамотно, тъпо за мен е , че тази част от изпускателната система остава 20 см по ниско от двете задни гърнета. Как аджеба ще излиза конденза от там? Ако я гониш по магистралата , ясно , ама като си я джиткаш кротичко градско, там си се събира кондензна водичка и тръбата гние и то брутално.
                  Един тъп въпрос, аутбек Н6 би трябвало да е с ниворегулация на задния мост нали? Не виждам нито кабели, нито тръбички да влизат в амовете. Да не би моя да е без? Или управлението , предполагам , че е електрическо , влиза високо горе и не се забелязва лесно при поглед отдолу?
                  Последно редактирано от kikimora; 05-01-14, 20:27.

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                    ЧНГ!
                    Днеска и заварих ауспуха,както бях писал преди имаше малка нехерметичност. Една от първите конструктивни недомислици-разделянето на тръбата на две и положението на двете задни гърнета. Разделянето е изпълнено изключително грамотно, тъпо за мен е , че тази част от изпускателната система остава 20 см по ниско от двете задни гърнета. Как аджеба ще излиза конденза от там? Ако я гониш по магистралата , ясно , ама като си я джиткаш кротичко градско, там си се събира кондензна водичка и тръбата гние и то брутално.
                    И аз се пооглеждам така отдолу и даже смятах, че нещо е поувиснало, ама не...конструктивно си е така, кривката е по-ниско от задното гърне..
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Сонда , това е едно от първите неща които не ми допадат като решения по тази кола. Ако е само това, бахти колата!
                      Може ли някой да ми даде отговор за задните амове?

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                        Може ли някой да ми даде отговор за задните амове?
                        Няма електрически системи там и слава Богу , на хидравличен принцип е ! Държат тия амове, не им се страхувай
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Просто се загледах и ми направи впечатление. Благодаря за бързия отговор.

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Та днеска за пръв път минавам кола на преглед в Швеция без да ме върнат! Субаруто мина без забележки, освен че , емисиите му са на горната граница на нормата, отбелязано във скоби, като гледам има доста на къде да ходят нагоре, ама аре. Възможно ли е да има по- високи емисии , защото не съм му сменил въздушния филтър. Возя си новия в багажника, ама там работа не върши. Напоследък забелязвам леко претрисане на мотора първите няколко минути след запалване, дори може би и под минута след което се оправя. Чудя се да му търся ли проблем?
                            Няма записани никакви грешки-учудващо!
                            Заприказвах се с тоя дето ми проверява колата, изказа се доста ласкаво за марката . Според него много рядко имало субару което не минавало от воле технически преглед. Изказа се ласкаво и за моята каталяска. Бях си пуснал AC/DC в колата , изруда нарочно и остави вратата отворена и поусили , че да се чува, докато се занимаваше с нея. Оказа се готино да имаш перманентна AWD машина. Тестването на спирачките го минаваш с пробно шофиране от страна на проверяващия, вместо валяци и т.н. По принцип им мерят спирачния път по една права асфалтирана отсечка разграфена в метри, ама от тази сутрин имаме сняг и всичко е заледено , така че минах метър с алтернативно тестване на спирачките-не че не спира страхотно.
                            След работа се засилих да подрифтя, знам едно безлюдно местенце, но съм дежурен на повикване и таман да стигна и ми звъннаха да се върна , че един ...бла бла. Че се върнах, оправих му проблема на пациента, ама вече бях доста изморен. Е не се сдържах и си подрифтих малко. С включен ангел хранител много контролеруема , ама ми отнема даже гаста гадния комп. При натиснато вълшебно копче е друго, направо подлудява , контролира се , но не е толкова предвидима . Явно не съм и свикнал с 4х4-то. Аз я поднасям тръгва да дрифти готино но в един момент започва да преобладава предното и излиза от дрифт. Друг път в същата ситуация поднесена по същия начин , със същата скорост,остава да преобладава задното и аз понеже очаквам да започне да доминира предното и давам повече гас и се завъртам. Трябва да има баланс в тези неща. Трудно е за обяснение. Утре вечер пак! Трябва да вземем да се разбираме повече с тази кола.
                            Сега да не ми кажете да си взема кола със задно ако искам да дрифтя , може пък и да си взема...

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Повече упражнения с педала на газта на подходящо място за да и свикнеш. Случвало ми се е на пътя, добре че нямаше никой отсреща. В началото се шашнах, ама се сетих че е AWD и я оправих. Това след един ляв планински завой, аха в мантинелата, аха в скалата.

                              http://www.youtube.com/watch?v=J9t7Ee35H0Q
                              ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                              Е250 1998-продаден
                              Субару Пустош

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                Та отново на темата проблеми. То незнам дали да ги нарека проблеми.
                                Минимално претрисане на празен ход , само когато е студена първите 30 секунди до 1 минута и то не винаги.
                                Много рядко, досега за 8 месеца 3-4 пъти, като е студена и и дам малко повече газ, но не и кикдаун, неще да сменя скоростите. Държи се сякаш съм я настъпал до край , а не съм. Т.е задържа максимално на предавката на която е , а не сменя на по- висока предавка , даже и ако и отпусна газста. Това отново е за не повече от примерно 10 секунди. Мразя такива мизерии дето се проявяват когато си щат. Маслото на с.к. е сменено и с нормално ниво, поне на загасен мотор , на работещ не съм гледал как е.
                                Някакви идеи?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X