Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Привет! За субару в Швеция, а и за скандинавия изобщо, се предлага тази марка.Много странно защото гледам за Бг маслото е на мотул. Антифриза им е син , а в колата е безцветен , сменен преди 5 месеца в субару Стокхолм. Нещо взе да не ми допада , явно дори в различните дилърски магазини се предлагат различни продукти. От догодина почвам да си я поддържам с продукти на Lique Moly. Тия Midland , явно са някаква местна скандинавска марка.

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      Kikimora не се занимавай с Лики моли! Действай с Red Line масла - друга бира са. Виж в Субару форума =Alex= е голям специалист по маслата.

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Привет на всички!
        Гледам темата позамря.
        Отново съм безкрайно разочарован от официалния сервиз на субару тук. Ходих по друг повод - същите са сервиз на сузуки и кия, трябваха ми разни дреболии за сузукитата. Викам така и така съм там, я да питам каква е цената за смяна на маслата в с.к, бях питал ама ми се струва, че незапомних цифрата правилно.
        Човека даже разпечатка ми направи, с цените на труд масла и т.н, ако някой се интересува ще я снимам и публикувам. Понеже се сменяли и чорбите в дифовете е разпечатал всичко. Поглеждам аз лисчето и гледам едни и същи масла в преден и задаен диференциал. Питам го защо така , като задния диф е с ЛСД. Тоя вика верно , чакай да проверя, рови, рови и след 10 минути вика , ми незнам , така излиза на компа.
        При мен маслата са сменени, но бих искал да знам все пак. Та въпроса ми е какво трябва да е маслото в задния диф? Да не ви затруднявам с четене на зад в темата , колата е autback 3.0 H6 , производство 2005. Благодаря на отзовалите се.
        П.П. - акумулатора след доливане на киселина се държи отлично. След престой на летището в Стокхолм от 35 дни , колата запали без никакво замисляне, алармата и беше включена , така че раход на ток не е да е нямало. Няма и течове, сух е като барут.

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          мисля, че това LSD не е като на джипките, ами е капсуловано и няма допир с маслото, но не помня къде го четох и нека да го потвърди някой по-сведущ, да не стане ОХ
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Правилно.
            Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
            Opel Frontera V6

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Така е! Дава се обикновено 75 w 90, а с добавка за LSD се препоръчва само за някои дифове при STI-ките R 180 , които са clutch-type или plated !
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Мерси, ще спя спокойно. Понеже и аз бях чел същото го попитах дали е така, дали лсд-то е капсуловано , без досег с маслото и не можа да ми отговори.
                Дразни, ама много ме дразни липсата на компетентност и то при служители на официалния представител на марката!

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  точно в официалния сервиз е нормално да не знаят - те не ремонтират, те сменят възли и агрегати за хиляди $$$

                  тук в официалния сервиз на Опел едвам ги убедих че в скоростите на Фронтера се сипва моторно масло
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Да де , ама не е официалния сервиз в Бг , а в Швеция, което не им пречи да са некомпетентни.

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                      Да де , ама не е официалния сервиз в Бг , а в Швеция, което не им пречи да са некомпетентни.
                      Е въпреки, че не знае подробности, казал ти е вярното масло...пак добре! Ти да не мислиш, че някога през живота му Швед му е задавал такъв въпрос
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Там от човека на рецепцията се искат търговски а не инженерни познания. Такава е политиката им.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Там от човека на рецепцията се искат търговски а не инженерни познания. Такава е политиката им.
                          Съгласен съм, а у нас е трагедия! Аз преди време два дни не можах да открия по телефона отговорния за резервните части кадър в представителството, а регулярно звънях през половин час, при което колежката му ми отговаряше " ами мръднал е в момента за малко "...че са демотивирани, така е, ама поне малко от малко да си гледат работата..
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Точно за това говорим. Този дето го търсиш вероятно е перфектен инженер и може да ти разкаже подробно метода на изработка и закаляване на ламаринката на перцето на задната чистачка на първата Импреза, обаче като търговец не става.

                            Ако в БГ половината са малко технически грамотни, то по европата никой не го интересува техническата част при положение, че кочината е консуматив който се сменя на 3-5 години. Дам ги интересува да им се усмихват, да ги гледат в очите и толкова.

                            Другия проблем, че там квалифициран технически грамотен човек струва два три пъти повече от добър продавач, у нас е обратното.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Привет!
                              В неделя докато слагах зимните гуми май си намерих проблем или не, малко съм несигурен , затова и бих желал първо да попитам.
                              Колата я вдигнах на подемник, беше на неутрална , да мога да си въртя гумите за удобство. Двете задни се въртят много трудно, сякаш спирачката задържа. Преди да сляза и да започна със заниманията си, бях дръпнал ръчна , после я пуснах. Първия ми порив бе да разглобявам и да търся неизправности, но нямах никакво време , монтирах гумите и оставих проблема да отлежава... Само я запалих както беше на подемника,за да огледам от къде ми изпуска ауспуха и на неутрална съвсем слабо върти предните колелелта а задните не.
                              Въпроса е има ли при субару някаква система за асистенция при потегляне от налкон , която да ползва задните спирачки . Иначе не съм забелязал да греят задните колелета, миризми и тем подобни, нито имаше външни признаци за задържане по железата , като примерно промяна на цвета в синкави оттенъци. Не съм отчел повишен разход дори приятно ме учуди с разход 13.8 градско, нито има промяна в динамиката и. Задържането беше такова , че много трудно с две ръце можех да завъртя гумата. Ако няма такава система явно ще трябва да разглобявам. Колата е 2005 аутбек 3.0 . Просто се чудя , ако са и набутали такава система , за какъв и е , при положение , че е автомат.

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                По-скоро ръчната ти задържа...
                                Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X