Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покупка на Субару

    Май не е до конете. Миналата година обикаляхме да търсим разни Субарута на другарчета и къде повече, къде по малко, покарах доста екземпляри Форестър и Оутбак ... тия, дето са без турбинка, всичките са мудняви, включитено H6-цата, което лично за мен беше изненада. 2.0 атмосферката на Фори си го знаех, че е куцо магаре предварително, но до тогава се надявах, че по-големите ще са по-пъргави.
    Интересното е, че като посвикне човек, всъщност няма проблем, съвсем приятно се движат машинките.. Просто характера им е такъв, спокоен
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #17
      Re: Покупка на Субару

      Точно, предразполагат към по спокойно каране, не е проблемно, просто трябва да свикнеш, двигателя доста добре се развърта и като го натиснеш малко си е добре, мога да го сравня с вектра 115 коня, върви по добре и към симеоново се качвам на 5 та, вектрата 3та 4та, по нанагорно не е проблем да караш със 160 докато макса на вектрата на същото място е 110, а ако ти е малко има и с турбо даже с би турбо.

      Коментар


      • #18
        От: Покупка на Субару

        Маслото се проверява на равно.
        Липсата на динамика и усещането, че няма разлика на бавни може да се окаже заминал съединител. Когато аз есента си избирах Форестер гледах един ръчка без турбо. Не вървеше грам, муден, никакво ускорение, никаква разлика бързи-бавни. Накрая реших да пробвам съединителя на един бордюр. Пуснах съединителя докрай, на трета и на втора предавка, двигателя си работи, а колата стои на едно място.

        Коментар


        • #19
          От: Покупка на Субару

          Да мотора е 2.5 атмосферен. Сравних с тераното наличието на бавни и усещането за липсата на такива. Да разбирам ли , че разликата между бавни и бързи е минимална, т.е бързи 1:1, бавни 1:1.3. Колата я покарах и из града и на магистрала. Не казвам , че не върви , просто не ускорява според това което очаквах. При педала в пода започва едно бавно поемане на стрелката на оборотомера на горе...Верно че усещането в подобен автомобил е различно, поради постоянното 4х4, но наистина прекалено е спокоен тоя мотор. Бих казал , че от двулитровия бих очаквал подобна вяла динамика , но не и от тоя. Продавача живее в доста хълмиста местност и равните площадки са малко кът. Колата беше спряна на улицата . Аз забравих да и проверя маслото преди да я запалим. Проверих го след каране около 45 минути и престой на място със загасен мотор след около 15 минути. Чудя се дали има някакви особенности в оттичането на маслото от главите - примерно само от задната им част, тогава би могло голяма част от маслото да остане там. В далечното минало имах пежо 205 с прословутия мотор с общо мазане , което даже след престой от 4 часа маслото не се оттичаше в картера. Двигател дето на тези километри гори толкова масло смятам лично аз да избягвам. Съединителя му е слънце не приплъзва. Чувал съм примерно , че на тойта рав 4 2.2 Д4Д мотора му дават 600 мл разход на масло на 10 х км. Имам приятели които притежават такива равки и ако имат някакъв разход той е в границите на 100 - 200 мл.
          По принцип съм фен на субару и знам , че това което казвам звучи като ЕРЕС , ама това са ми наблюденията. Ще пробвам и други субарута, може би три литровия мотор.

          Коментар


          • #20
            От: Покупка на Субару

            Въобще не очаквай чудеса от 3 литровия, същото бааааавно и славно наемане и изобщо не е заради 4х4-то. просто философията е такава.
            Ако искаш нещо, което "да подскача", търси 2.5 турбо, там вече усещанията са съвсем различни. Обаче май турбинираните си нямат бавни, или поне аз не съм попадал на такава комбинация.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #21
              Re: Покупка на Субару

              По добре погледни турбо моделите.

              Коментар


              • #22
                От: Re: Покупка на Субару

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                По добре погледни турбо моделите.
                А маже и дизелите (И те са турбо) !

                Коментар


                • #23
                  От: Покупка на Субару

                  Tо всичко хубаво , ама където живея напоследък , зимата температурите нормално са твърдо под 15 градуса, много често под -25 градуса, а зимата е 6 месеца. Данъка на дизелите започва от 1000 евро , ако не са регистрирани като товарни....Затова по-съм склонен на по - голям натурално смучещ бензинов мотор , от колкото на турбо бензин или какъвто и да е дизел. Да е с верига също май ще се окаже предимство. Разход до 20 градско , мога да го понеса, ако автомобила доставя радост при шофиране , когато ми се прииска. Ако ще е такъв мъртвец, ще гледаме на татък. Дет се вика кръчми мноого...
                  Жалко , че ми се поразбиха представите за нещо което смятах за наистина читаво. Ама действителността не прощава...Пробвам още едно субару 3 литра, ако намеря аутбак , че по- ми ляга на сърце и ако и това е такъв мъртвец , минаваме на равка 4 или волво хс . В много , ама много краен случай , може да пробвам и някой пасат V5 4х4. Трябва да се сменя автопарка, че и двете сузукита ги купих , колкото да запълня необходимостта от кола на първо време. Избиха си парите, но не ми допадат като автомобили, прекалено компромисни са.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Покупка на Субару

                    Има една модификация на мотора EJ25 на Субару- 2,5 WRX STI от 300 кс, ще е по-темпераментен от EZ30 и то още от преди "педала в метала".И ако има завист ше е само благородна
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Покупка на Субару

                      Мен ми се струва че проблема е в усещането за скоростта. Меган 110кс дава усещането на по-чевръст ама е с 1 секунда по-бавен от 2,5. По каталог до 100 км. 2,5 автомата ги стига за 9,8с, а 3 ката 8,2 с. Ако Н6 е мъртвец, коя Равка е по-бърза или ХС70 - май само единия турбо двигател. Взимайте една навигация и тествайте ускорението. Размера и окачването влияят много на усещането за динамиката.
                      ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                      Е250 1998-продаден
                      Субару Пустош

                      Коментар


                      • #26
                        От: Покупка на Субару

                        Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
                        ... Взимайте една навигация и тествайте ускорението. Размера и окачването влияят много на усещането за динамиката.
                        Ами тествал съм го. Cj, 90 коня/1.6 на 1 тон срещу Outback H6, 210 конки/3.0 на ... всъщност, май не знам колко точно тежи. 0-100, Оутбака пасти да яде. 100-140 - на кантар. Над 140 CJ-я отива да яде пасти. Тествано няколко пъти, с 2 различни Оутбека. Скоростите са дадени ориентировъчно, но не са далеч от истината.

                        Не ме разбирайте погрешно - H6-то е много читава машина, много добро поведение, особено предвид немалкото килограми и доста сериозния клиренс. Удобен и послушен голям автомобил. Просто човек като чуе 3 литра 6так, има малко по-различни очаквания.

                        За по-тегави пътни условия ... е, поне докато са пътни, проблем няма. На кал малко се сърди, усещането е, че електрониката, специално за кал, повече пречи, отколкото помага, НО! Това все пак е лек автомобил, а не джипка. Зимата единия екземпляр отнесе всички възможни тестове на сняг - утъпкан, пресен, заледен, наклони, завои - машинката се държи впечатляващо добре и прощава такива просташки експерименти, че не е истина.

                        Просто иска малко свикване. За посочените условия - Студ, сняг, евентуални поледици, не съвсем гладък път - всъщност е много добър избор. Разхода на градско ... зависи ... но ако не се опитваш на всяко тръгване да запалиш автоматика и ако градското не е съвсем тегаво, гори доста под 20.


                        За XC и RAV4 нищо не мога да кажа, и с двете нямам допирни точки, но Равчето не е ли малце дребно? Не, че нещо, ама на Оутбека багажника сигурно е малко по-голям от целия салон на Рав-а
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Покупка на Субару

                          Ами , да , багажника му е малък, или подобен , ама изправен вертикално. в краен случай има и ремеркета, ако чак пък толкова много багаж трябва да се превози. Не знам , не мога да реша толкова лесно. Не страдам от предрасъдъци към марки и модели. За мен важното е на мен да ми харесва, за жалост с въпросния екзепляр , това не се случи. Карал съм рав4 ама къса база бензин от първо поколение и дизел от трето поколение, нямам забележки да не вървят, значи нямам чак кой знае какви изисквания за вървенето. Да волвото се предлага безиново само с турбо мотора, ама като гледам колко км изкарва без ремонти и какви цени държи , почвам да се замислям , че може и да си струва. Нищо , нова седмица , нов петък/само тогава мога да си позволя да обикалям/ нов късмет.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Покупка на Субару

                            какво караш в момента, щото усещанията за колко върви са чисто субективни...... в Субаруто просто не се усеща скороста като пробваш още няколко, ще свукнеш.
                            според мен, търси аутбек, автоматик!
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #29
                              От: Покупка на Субару

                              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                              ...според мен, търси аутбек, автоматик!
                              E, то 3 литровия май няма с ръчка на Оутбек. Подкрепям избора.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Покупка на Субару

                                Щеката при Субару е в предния край на картера и затова щом е била с муцуната нагоре е нормално да показва по-малко ниво. Имал съм два Аутбека 2.5 и масло не съм доливал от смяна до смяна, както и на Импреза 2.0. Не мога да кажа същото за мотор 3.6, който при по-спортно каране гори около 600-700 мл. на 5000 км., но ако не го настъпвам много разхода е "нормален" - около 200-300 мл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X