Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Извращение, как да си направя траяла супермото.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

    Първоначално публикуван от Мир0 Преглед на мнение
    Защото няма сликове за този цолаж джанти
    А кой е казал, че уличното супермото трябва да е със сликове???Както каза Жоро Пашов, а той доста често е прав, разликата е в някакви си 20 000лвИ също така мнението на Жоро Нешев е доста интересно и според мен практично в тази ситуация.
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #17
      От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

      ами май по-скоро имах в предвид, че няма широки гуми за 21 цола
      Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

      Коментар


      • #18
        От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

        Tъй, напъните за мото пак се събудиха, изпадна ми една 500-нарка която нема кво да я правя и идеята за градски мотор пак почна да ми бръмчи, поне е доста по правилна машинка за целта от предишната ми тъпа идея. Тъй викнах му едни джанти от Ибея ама голи 17х3.5 и 17х5 ама никва идея за размер дискове предни и задни и пиньон(бр. зъби) също и марка и модел гуми естествено че ако може най-доброто. Имам и неколко чешита спирачни апарати 4-бутални, един Берингер, Оригинални КТМ предни от АТВ, и едно Брембо, имам и голема помпа на Магура или да търся от некоя писта? Окачването ще го мисля по натам тъй като и тама имам неколко задни амортисьора и ще видя кой е по-подходящ, но за предницата хал хабер си нямам. Иначе първата работа която е свърших да му се влее малко разум в компа да се оптимизира работата тъй да се каже по точно Владо(Сухой) я свърши тая работа че и хакерските работи май са ми мътни. Тъй давайте ъкъл кво требва да се свърши та да стане що годе читава машина.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1553.jpg
Прегледи:1
Размер:181.4 КБ
ID:5510850
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #19
          От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

          Нищо не каза, какво стана с предишния проект, но както и да е. Предния диск трябва да бъде 320, но не ти пречи да си караш и с по-малък. Въпреки това смятам, че за този мотор трябва 320. Задния диск, може да остане оригиналния от ендуро джантите. Гуми, мисля че най-добрите са Мишелин пилот, но това е мое мнение, защото аз карам с Дънлоп Спирачни апарати имаш в изобилие, иначе не е лошо да смениш въздушния филтър и да сложиш K&N За размера на зъбите на пиньоните, мога да ти кажа, че ако оставиш предния, така както си е, то за да ти е по-добре и за да търсиш по-голяма скорост и по-малко подскачане на светофарите, ще трябва да сложиш заден пиньон горе долу с 5-6 зъба по-малък от ендуро варианта. Поне при мен е така и тази комбинация напълно ме устройва Оригиналните ти пиньони би трябвало да са 14-50, така че спокойно може да пробваш с 14-45 /44/, след което може да намалиш още малко
          SUZUKI DRZ SuperMoto

          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

          Коментар


          • #20
            От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

            Предишната идея отпадна, моторчето го продадох а и не си заслужаваше напъните. Идея за този Мишлен Пилот откъде може да се намери, също така и вътрешни гуми??? Както и да е утре ще видя дали във Маргел предлагат мисля че те бяха на Мишлен преставители. Дано да няма една камара разновидности на тоя Пилот че ще стане мацаница.
            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

            Коментар


            • #21
              От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

              Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
              Предишната идея отпадна, моторчето го продадох а и не си заслужаваше напъните. Идея за този Мишлен Пилот откъде може да се намери, също така и вътрешни гуми??? Както и да е утре ще видя дали във Маргел предлагат мисля че те бяха на Мишлен преставители. Дано да няма една камара разновидности на тоя Пилот че ще стане мацаница.
              Както ти казах, аз този сезон съм с гуми Дънлоп и вътрешни Хайденау. Взех ги от един гуми център, който се намира на ул.Индустриална №9, на разклона почти срещу хладилния завод. Ако искаш името на фирмата, мога да ти го напиша на лични. Та мисълта ми е, че там също предлагат гуми Мишелин пилот и според мен, цената им ще бъде по-добра от тази на Маргел. Освен, ако не ползваш някакви отстъпки в Маргел, каквито дават някои мобилни оператори например.В този гуми център имат и предлагат и една специална гума за супермото Дънлоп мутант, но цената и беше доста висока и затова се отказах от нея. Ако имаш време мини от там и няма да сгрешиш Чао и късмет
              SUZUKI DRZ SuperMoto

              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

              Коментар


              • #22
                От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

                Почнаха да идват лека полека нещата, даже и се уредих и с чисто нова предница от SMR барабар с адаптора и спирачния апарат, задния амортисьор явно ще го изпращам да му баят, предния и задния сп. диск и тях ги чакам до седмица ма останаха гумите и от понеделник и тях ще ги мисля отлъде и какви.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1728.jpg
Прегледи:1
Размер:163.9 КБ
ID:5514673Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1733.jpg
Прегледи:1
Размер:169.5 КБ
ID:5514674
                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                Коментар


                • #23
                  От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

                  Почна да заприличва вече леко полеко на нещо.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1761.jpg
Прегледи:1
Размер:173.4 КБ
ID:5518393Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1766.jpg
Прегледи:1
Размер:183.7 КБ
ID:5518394
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

                    Започнал да прилича на нещо каквооо.Мотора е перфектен само един акрапович и едни краш тапи и си готов тази предница оригиналната ли е? или от SMR.
                    моя КТМ 640 се чудя ся дали да го продавам за нещо такова или траял.Очаквам отзиви и още снимки.
                    Поздравления за мотора и дано някой ден се срещнем да покараме
                    KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

                    Коментар


                    • #25
                      От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

                      Акрапович имам една титаниева генерация, но няма да я слагам единственото и предимство е тежестта а тука не е нужна и не ручи безобразно, сегашната е барната леко и съм сигурен че не отстъпва по каквото и да е, надали има такъв карач по Българско къде да намери разликата и предпочитам да вкарам същите кинти за спирачки но се колебая между Берингер и Брембо като на последните даже има и 6 бутални апарати, тея краш тапи чак днеска научих за какво са но идея си нямам какви да са. Иначе предницата и тройниците са от SMR, за одзаде ще се слага амортисьор от sxs Фактори като ще се скъсява и тунингова допълнително.
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

                        За краш тапи има и оригинални,но са малко цифра поне за мен.Колегата HELIK има да една тепа дето по добро от това не ти трябва-Инженерна пластмаса "Полиамид" вземаш едно парче с дължина 40-50см с ф-30-40 и даваш на стругар да ти ги направи става по добре от оригинала по евтино и има даже по добра ефективност.Аз тази седмица или другата ще си ги правя,ще кача снимки да видиш.
                        KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

                        Коментар


                        • #27
                          От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

                          Полиамиди има всякакви не е проблем а и е лесен за обработка, ама гледам варианти бол из нета за краш гардове обаче след толкова зяпане не знам на какъв вариант да се спра, тапите на осите са ясно както и за кормилото НО.................все повече и силно се промъква идея за тапи и някъде около самия двигател единствено при падане ме притеснява вместо да предпази да не направи повече поразии по рамата тъй като захвата май ще е за нея. А май и едната стойка на ремаркето ще търпи още корекции с тея тапи, ебати как нещо просто отваря сума ти проблеми.

                          Май ще се зяпат още картинки из нета.
                          Последно редактирано от Tpunep; 17-09-13, 20:36.
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

                            Мисля че по двигателя/рамата въобще нямат нужда от тапи тези мотори. На пистарките ги слагат защото има какво да пазят, тука мотора като падне се подпира на кормилото. По СМ състезанията си пердашат май само с тапите на осите и плъзгачите на степенките. Най-много някой леки предпазители на радиаторите понеже и те отнасят малко бой и му стига сякаш.

                            П.П. Няма какво да се лъжем, Акраповича на всички мотори седи уникално. А и никога не е излишно мотора ти да е по-лек, а и щом го имаш наличен.
                            Иван Маринов
                            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                            ЕНДУРО ВАРНА

                            Коментар


                            • #29
                              От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

                              Работата отива на "залудо работи, залудо не стой"
                              Накрая като теглиш чертата, ще се окаже, че си дал пари за заводско супермото и половина.
                              Що не го продаде тоя КТМ и да вземеш някой с SM накрая, дето са го мислили инДжинерите у австрийско? Пък кинтите можеш да ги наливаш другаде.
                              А за скорпата не искам да коментирам, щяха да те бият по-големите скутери по светофарите.
                              Още една идея - ако знаеш колко добре държат някои асфалтови ендуро гуми...е, не чак като сликовете, ама пък и колко толкова ще лягаш. Но пък с кеф можеш да хванеш и някоя пътечка.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Извращение, как да си направя траяла супермото.

                                Pirelli MT60 са идеални за целта!
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X