Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на антифриз до 0.5 л. на 100км- Пажеро Спорт-2001г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

    Първоначално публикуван от рафо Преглед на мнение
    Да току що се връщам-при4000об за35-40сек. няма никакви мехурчета.Направи ми друго впечатление-за това време напълни чашката с около 50мл.Термостата още не беше отворил.Когато отвори количеството намаля ,но не спря.Трябва да поръчам капачка според мен.
    Ми, то това му е предназначението на това казанче. Затова се нарича разширителен съд. При студен и топъл двигател обема на течността в охладителната с-ма е различен.

    Това, че уреда на таблото показва непрекъснато една и съща температура (при напълно изправна охл. с-ма) е заради термостата (ако и той работи коректно, разбира се). Но това е температурата в малкия гръг на охл. с-ма и идеята тук е да се запази в относително постоянен и стабилен диапазон, оптималната работна температура на двигателя!!! Но в т. нар. голям гръг, в който е включен и водния радиатор, това съвсем не е така. Там има постоянни промени в температурата, като понякога тези промени са в относително големи граници. Поради което, обема на течността там се променя непрекъснато - с всяко изстиване и загряване и затова между разширителя и радиатора има непрекъснат обмен на течност в двете посоки!!! Този обмен, в абсолютно еднакви количества, си го има независимо дали клапанчето на капачката на радиатора ти отваря на точно на 0,9 бара или не. Функцията на това клапанче е да създаде налягане в оладителната с-ма.
    Но защо и е нужно това налягане на охл. с-ма? Я да видим кой знае!
    Последно редактирано от radikyokushin; 20-03-11, 15:29.

    Коментар


    • #47
      От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

      Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
      Ми, то това му е предназначението на това казанче. Затова се нарича разширителен съд. При студен и топъл двигател обема на течността в охладителната с-ма е различен.

      Това, че уреда на таблото показва непрекъснато една и съща температура (при напълно изправна охл. с-ма) е заради термостата (ако и той работи коректно, разбира се). Но това е температурата в малкия гръг на охл. с-ма и идеята тук е да се запази в относително постоянен и стабилен диапазон, оптималната работна температура на двигателя!!! Но в т. нар. голям гръг, в който е включен и водния радиатор, това съвсем не е така. Там има постоянни промени в температурата, като понякога тези промени са в относително големи граници. Поради което, обема на течността там се променя непрекъснато - с всяко изстиване и загряване и затова между разширителя и радиатора има непрекъснат обмен на течност в двете посоки!!! Този обмен, в абсолютно еднакви количества, си го има независимо дали клапанчето на капачката на радиатора ти отваря на точно на 0,9 бара или не. Функцията на това клапанче е да създаде налягане в оладителната с-ма.
      Но защо и е нужно това налягане на охл. с-ма? Я да видим кой знае!
      Предполагам с цел да се самообезвъздушава

      Коментар


      • #48
        От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

        Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
        Нещо не разбрах. Какво да отчете?
        ами исках да видя има ли повишено налягане

        Коментар


        • #49
          От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

          Първоначално публикуван от рафо Преглед на мнение
          Предполагам с цел да се самообезвъздушава
          Не.
          Налягането в с-мата няма отношение към самообезвъздушаването и.

          Коментар


          • #50
            От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

            Първоначално публикуван от рафо Преглед на мнение
            Предполагам с цел да се самообезвъздушава
            или пък да се измести точката на кипене над 100 градуса

            Коментар


            • #51
              От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

              Първоначално публикуван от рафо Преглед на мнение
              или пък да се измести точката на кипене над 100 градуса
              Да .
              По точно е да се каже просто, да се повиши температурата на кипене на течността.
              Но това е една от общо трите причини, охладителната система на автомобила да не е от отворен тип, а да работи под налягане.
              Да видим някой знае ли, кои са другите две причини .

              Коментар


              • #52
                От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                Никой ли не знае!?!

                Коментар


                • #53
                  От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                  Е кажи де ,тук не си играем на гатанки ,колегата губи охладителна течност,а ние му разбихме чуствата с мнения ,ще си намрази колата .....
                  MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                  MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                  Коментар


                  • #54
                    От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                    Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                    Е кажи де ,тук не си играем на гатанки ,колегата губи охладителна течност,а ние му разбихме чуствата с мнения ,ще си намрази колата .....
                    Красьо благодаря за застъпването ти , но искам да кажа още нещо. ПРОСТО не се е родил "специалиста" който да се гаври с мен ,когато искам да се сподели мнение!Закупих автомобила на 12.12.2001г. на00005км.Досега не е влизал в сервиз -с всичко съм се оправял сам.Само мога да ви кажа ,че в форума по електроника колегите НАИСТИНА си ПОМАГАТ и не се ПРАВЯТ на велики ! Благодаря на свесните професионалисти от форума !
                    Щ е се справя сам,което и направих днес с 10 бг лева! Затварям темата . Бивш член на офроуд бг Рафо -Варна.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                      Няма за какво колега ,но кажи да знаем и ние ,как се оправи проблема ,че аз имах течове които се виждаха ,но ти ???
                      MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                      MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                      Коментар


                      • #56
                        От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                        Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                        Е кажи де ,тук не си играем на гатанки ,колегата губи охладителна течност,а ние му разбихме чуствата с мнения ,ще си намрази колата .....
                        Добре, прав си!
                        Но в тези гатанки има и много полезна информация и ако има повече такива гатанки, няма да му разбиваме чувствата с отговори от типа
                        ...или като за начало опитай да си смениш капачката на радиатора. Това поне е лесно, а предполагаемо и евтино.
                        Мнение на рафо
                        колега,ако капачката евиновна ще пълни разширителното казанче
                        Не. Достатъчно е да отваря на по-ниско нялягане. Тогава просто изпарява повече през казанчето, а иначе всичко изглежда уж е наред.
                        Аз естествено не знам и не разбирам от много неща, които за много от участниците в този форум, са ясни като бял ден, така че всичко казано дотук е напълно добронамерено. Аз самия научавам страшно много полезна и интересна информация от тук всеки ден, за което съм благодарен на всички колеги, които я споделят. Мога само да кажа поздравления за всички, за прекрасния форум, който са създали!!!

                        И така, ето отговора на гатанката:
                        Първата причина, както се е досетил и рафо, е просто да се повиши температурата на кипене на охладителната течност. Каквато е и идеята на всяка, обикновена тенджера под налягане, например.
                        Втората причина е, че така се гарантира, една и съща температура на кипене, независимо от надморската височина, на която се експлоатира автомобила.
                        Но най-интересна е третата причина. А тя е, че така се избягва или се намалява до допустимия минимум, ефекта кавитация при перката на водната помпа. Това е спонтанното кипване на течността в зоните на понижено налягане "на гърба" на лопатките на перката.
                        Перката "избутва" течността в определена посока и на нейно място идва "нова" течност, която за определено време се озовава в зона на ниско налягане и кипва. Това води до два нежелани ефекта в охладителната с-ма. Първо, отделянето на въздух в нея, което е абсолютно нежелателно и второ, така се намалява ефективността (дебита) на самата водна помпа.
                        Като цяло кавитацията е проблем за всяко витло работещо в течност. Колкото повече мехурчета прави витлото, толкова по-малко тяга създава. И докато за с-мите от затворен тип, проблема се решава именно, като се повиши работното им налягане, то при "отворените с-ми", като морета и океани единственият начин, само за намаляване в малка степен на кавитацията, е чрез геометрията на самото витло.
                        Интересен факт е, че до днес само в американските атомни подводници от последно поколение, кавитацията е отстранена напълно. Като там основният проблем от нея, не е толкова в ниската ефективност на витлото, защото една атомна подводница има достатъчно мощ, а в шума от мехурчетата въздух, които се образуват при кипенето на водата. Но естествено технологията на изработка на тези витла е свръх секретна.
                        Друг интересен факт е, че всеки е виждал кавитация или може да види, като си потопи ръката да речем, във вода и започне да я движи бързо. Мехурчетата въздух, които се отделят вследствие на това движение са именно от кипенето на водата.

                        Поздрави!
                        Последно редактирано от radikyokushin; 21-03-11, 21:48.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                          Първоначално публикуван от рафо Преглед на мнение
                          Красьо благодаря за застъпването ти , но искам да кажа още нещо. ПРОСТО не се е родил "специалиста" който да се гаври с мен ,когато искам да се сподели мнение!Закупих автомобила на 12.12.2001г. на00005км.Досега не е влизал в сервиз -с всичко съм се оправял сам.Само мога да ви кажа ,че в форума по електроника колегите НАИСТИНА си ПОМАГАТ и не се ПРАВЯТ на велики ! Благодаря на свесните професионалисти от форума !
                          Щ е се справя сам,което и направих днес с 10 бг лева! Затварям темата . Бивш член на офроуд бг Рафо -Варна.
                          Ти в кой пост по темата ти видя гавра, че не мога да разбера. Мисля, че всеки, който е писал тук е имал само и единствено желание да ти помогне. Ако приемаш поднасянето на готово на информация, за която обикновено, за да я получат хората си плащат и то не малки суми пари или учат сума ти време и влагат понякога цяло състояние от средства, за да я изучат, та ако поднасянето на тепсия на такава информация те обижда и го приемаш за гавра - здраве му кажи.
                          Вместо да благодариш за "застъпването" на Краси, би трябвало да благодариш на всички, които са направили някакво предположение по проблема, който имаш с цел да ти помогнат да го разрешиш.
                          Ако аз съм те обидил с нещо, то ти се извинявам най-официално! Не е било нарочно и целенасочено.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                            Първоначално публикуван от рафо Преглед на мнение
                            Красьо благодаря за застъпването ти , но искам да кажа още нещо. ПРОСТО не се е родил "специалиста" който да се гаври с мен ,когато искам да се сподели мнение!Закупих автомобила на 12.12.2001г. на00005км.Досега не е влизал в сервиз -с всичко съм се оправял сам.Само мога да ви кажа ,че в форума по електроника колегите НАИСТИНА си ПОМАГАТ и не се ПРАВЯТ на велики ! Благодаря на свесните професионалисти от форума !
                            Щ е се справя сам,което и направих днес с 10 бг лева! Затварям темата . Бивш член на офроуд бг Рафо -Варна.
                            Добре бе пич! Какво сърдене? Какви 5 лева? Какви професионалисти? Всеки във форума се опитва до колкото има познания да помогне от КЛАВИАТУРАТА най-вече. Какъв ти е проблема нямам представа, а и не искам да знам. Но тук доста хора се опитаха да помогнат доколкото имат възможност. Дали ще бъдеш БИВШ член си е твоя работа, но поне кажи "в името на общото благо", какъв аджеба беше проблема, за който се писа 3 страници (предполагам капачка на радиатора). Остани със здраве и дано намериш своето място под слънцето!!
                            Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 22-03-11, 22:54.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Загуба на антифриз до0.5лна 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                              Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
                              Добре бе пич! Какво сърдене? Какви 5 лева? Какви професионалисти? Всеки във форума се опитва до колкото има познания да помогне от КЛАВИАТУРАТА най-вече. Какъв ти е проблема нямам представа, а и не искам да знам. Но тук доста хора се опитаха да помогнат доколкото имат възможност. Дали ще бъдеш БИВШ член си е твоя работа, но поне кажи "в името на общото благо", какъв аджеба беше проблема, за който се писа 3 страници (предполагам капачка на радиатора). Остани със здраве и дано намериш своето място под слънцето!!
                              Аз съм 100% сигурен, че ако описанието на проблема е било точно, то той не е бил в капачката на радиатора. И по-точно не е бил в клапана на капачката. Възможно е да и е било скъсано оплътнението, но това всъщност значи, че е имало теч от нея навън, който той не е видял (защото в темата, на няколко места твърди, че течове няма от никъде).
                              Но все тая!
                              Аз му пожелавам много безаварийни!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Загуба на антифриз до 0.5 л. на 100км- Пажеро Спорт-2001г.

                                Ето го нещото с което забравих проблема си:[IMG]archiv 066.jpg[/IMG]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X