Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Въпроси за ETZ 250/251

    Значи тая снимка ми я прати едно момче тука от форума.
    Иначе това гърне,дето аз го взех,са му разменени цветовете - т.е. лъскавата част е в началото,а черното е в края.
    Още не съм го монтирал,но предполагам,че няма да има разлика с тази снимка.Гърнето го купих от тука,от Хасково, за 70лв.
    Ето и снимката
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      До: Въпроси за ETZ 250/251

      На моето ЕТЗ 251 му смених маслото, сложих ЕР 90 ама ми се струва че по-бавно ускорява... Ако сложа 10W40 двигателно дали ще е по-добре? То не е ли по рядко? И да ви питам за предния зъбак... В Хайнес ръководстово пише за ЕТЗ 251 21 зъба. На моя са също 21, ако му сложа 18 с какво ще бъде по-добър при каране извън пътя? Извинете ама не съм на ясно , та да се ограмотя ... Благодаря предварително!

      Коментар


      • #33
        До: Въпроси за ETZ 250/251

        За преден пиньон от 21 на 18 е страшно много... Моторът ще ти стане много бавен и макс. скорост ще падне драстично... Първа предавка вероятно няма да я използваш почти никога и т.н.
        Ако искаш нещо да промениш, то задният пиньон е по-правилния вариант.
        Някъде във форума имаше много хубава тема точно по този въпрос с много пояснения - потърси я...

        Коментар


        • #34
          До: Въпроси за ETZ 250/251

          Намерих писано по темата. Сега мотора ми е отзад с 48 отпред 21 (48:21=2.29). Ако сложа отпред 20 става 48:20=2.4 или отзад 51:21=2.43. Та аз си мислех за варианта да сменя предния пиньон защото не искам да махам предпазителя на задния пиньон, а с по-голям ще трябва да се махне. Не е ли приемлив вариант 20 отпред? Гледам че ЕТЗ 250 е отпред с 19, а отзад си е пак 48.

          Коментар


          • #35
            До: Въпроси за ETZ 250/251

            Не забравяй, че задния зъбак е в кожух, т.е. можеш да го увеличиш най-много с 1-2 зъба (в зависимост от свободното място все пак), защото иначе ще започне да трие в кожуха (външния диаметър на зъбака все пак става по-голям). Според мене в случая по-добрия вариант е да намалиш наистина предния пиньон, но с най-много 2 зъба.
            За подробности наистина потърси гореспоменатата тема.
            Hristo Draganov
            http://htftp.domainbg.com/HD/

            И аз искам България чиста ! ! !

            Коментар


            • #36
              До: Въпроси за ETZ 250/251

              Първоначално публикуван от nik1488 Преглед на мнение
              Намерих писано по темата. Сега мотора ми е отзад с 48 отпред 21 (48:21=2.29). Ако сложа отпред 20 става 48:20=2.4 или отзад 51:21=2.43. Та аз си мислех за варианта да сменя предния пиньон защото не искам да махам предпазителя на задния пиньон, а с по-голям ще трябва да се махне. Не е ли приемлив вариант 20 отпред? Гледам че ЕТЗ 250 е отпред с 19, а отзад си е пак 48.
              Скоро си огледах предния пиньон и веригата. Предния ми зъбак се оказа че е 20 зъба. Явно предишния собственик го е сменял. За съжаление нямам база за сравнение с 21 зъба. Но мотора си върви и няма проблеми.

              Относно ЕТЗ 250 - не забравяй че там задната капла е 18", а при 251-цата е 16". Затова предния пиньон е с 19 зъба.

              А иначе в един магазин тук в Пловдив имат предни пиньони от 15 до 21 зъба за ЕТЗ.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #37
                До: Въпроси за ETZ 250/251

                Да не се бях сетил за каплата. И моя си върви без проблеми ама ми е слаб. На аслфалта не ми е много интересно да карам, така че по-ниска максимална скорост не ме притеснявата за това мисля да взема пиньон или 20 или 19 зъба. На какви цени са в Пловдив и с какъв произход тези за които говориш?

                Коментар


                • #38
                  До: Въпроси за ETZ 250/251

                  Струваха 15 лв без значение от броя зъби. За произход не попитах .Иначе пробвяй с 19 зъба.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #39
                    До: Въпроси за ETZ 250/251

                    Вчера следобед започна "пълната промяна"(е не чак 100% пълна) на моторетката ми.
                    Ето как изглеждаше преди да го купя миналата седмица

                    Тогава се казваше Crimson Fire(Пурпурен Огън)

                    Сега изглежда така


                    В процес на работа


                    Сложих му и спортното гърне


                    Само дето като стане,ще трябва да му мисля ново име,защото ще е тъмно син.
                    Живот и здраве утре ще го пръснем и в понеделник ще покажа крайния резултат.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Въпроси за ETZ 250/251

                      Стана така,че днес следобед остана време и боядисахме резервоара и страничните капаци




                      Станаха супер.Дано да "легнат" добре и на мотора.Остана да пръснем калника,малко довършителни работи и в понеделник ще го събирам.Да видим какво ще се получи.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Въпроси за ETZ 250/251

                        flyfisher, с тоя ауспух който си сложил повече ли дърпа ЕТЗ-то?

                        Коментар


                        • #42
                          До: Въпроси за ETZ 250/251

                          Незнам още.Не съм го карал.Иначе с него звукът е много по-различен,много по-стегнати рязък.Звучи горе-долу като двутактов кросак.Като го покарам ще споделя впечатления.
                          А между другото,някой знае ли какви амортисьори с по-голяма дължина могат да паснат отзад?Целта ми е малко да му вдигна задницата.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Въпроси за ETZ 250/251

                            Ех отдавна не бях поглеждал тази тема, на всички на които не съм отговорил, съжалявам както казах не съм поглеждал пък и мотора ми от 2,5месеца е при майстора та и аз не съм си го виждал. Обеща ми тази седмица да го подкарам вече та ще гледам да го снимам, може и някое клипче да направя за да се чуе и звука.
                            Имам някакви идеи да му сменя предната капла със 17-ка(в момента е с 21), и да го направя да прилича към супермото(е поне ще се опитам да го насоча като визия). Всъщност смяната на предната капла ми се налага и поради една друга причина-в момента мотора е прекалено висок отпред и управлението му е доста променено.
                            Летящи рибарю ще снимам как преди години са "тунинговали" задните амортисьори, за да "повдигнат"мотора, но според мен от това нещо се нарушава управлението-веригата започва да търка във шарнира, и задницата става прекалено твърда.
                            За мое голямо съжаление ми се налага да продам ХТ-то така че лятото ще се наложи да търкалям МЗ-то, та и затова наливам отново пари в него. Е за града не е лошо моторчето, взе да ми идва малко маломощно вече, но все ще изкарам едно лято какво пък толкова.
                            Очаквайте снимки и от мен в най-скоро време

                            Коментар


                            • #44
                              До: Въпроси за ETZ 250/251

                              Мен също ме интересува дали може да се сложат други задни амортисьори с по-голям ход. Също ми се ще да сложа повдигнат калник, че с тоя много бързо се пълни с кал. Само не знам къде може да се захване кросовия калник, или дори тоя ламаринения ако не си намеря кросов. Та дайте някви идеи ...

                              Коментар


                              • #45
                                До: Въпроси за ETZ 250/251

                                Здрасти,Гичев,приятелю,
                                fly идва в случая от муха.Т.е. става въпрос за мухарски риболов.
                                А иначе,нямам за цел да тунинговам мотора.Знам му възможностите,знам и моите и не го надценявам.Само искам да го "пипна" оттук-оттам.
                                Днес го сглобих след боядисването.Синьото кърти ! ! ! Стана много успешно.Не можах обаче да го снимам,а и имам още някои работи по него.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X