Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Въпроси за ETZ 250/251

    ПОЗДРАВЛЕНИЯ !!!

    За предницата 10W fork oil - масло за предници !!!
    За скоростната кутия 10W30 motor oil - моторно масло.
    Има БАЯ разлика между двете, която на пръв поглед е само в липсата на цифра след W-то при първото масло
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #17
      Re: Въпроси за ETZ 250/251

      http://www.mz-b.de/mz/emzkat.htm

      Колега,дръпни си мануалите от линка по-горе,
      MG RACING

      Коментар


      • #18
        Re: Въпроси за ETZ 250/251

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        Здравейте отново!
        Искам да благодаря на всички които изказаха мнение в темата. Помогнахте ми.

        Вече съм собственик на ETZ 251 1990 г. Най-важното е че е с документи, платени всички данъци и е с дискова спирачка.

        Предишния собственик сменил скемерингите и налял 1 литър масло за скорости ... Щях да падна!

        Намерих книга на Haynes за ЕТЗ. Там пише че се слага 230-265 мл масло. Предполагам че е за всеки кол е по толкова. Там пише че маслото трябва да е SAE10 (предполагам че това означава 10W). А в един магазин ми показаха в каталог на Валволин че дават масло 10W40 - за 4-тактови двигателидвигатели !?!

        Та става ли да се слага 10W40 масло за 4-тактови двигатели или да си търдя 10W за предници?
        Честито и със здраве да си го караш!

        Викаш масло за скорости му е сипал в предницата - трансмисионно ли му е праснал..?? - 80-90W....

        Щом в ръководството пише 10W, сложи му 10-ка за предници, остави го това 10W40. Количиството, което цитираш е за всеки телескоп по отделно.

        Коментар


        • #19
          Re: Въпроси за ETZ 250/251

          Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
          ПОЗДРАВЛЕНИЯ !!!

          За предницата 10W fork oil - масло за предници !!!
          За скоростната кутия 10W30 motor oil - моторно масло.
          Има БАЯ разлика между двете, която на пръв поглед е само в липсата на цифра след W-то при първото масло

          За предницата съм съгласен. Не смятам да правя мизерии като предишния собственик. Просто се учудих че в Каталога на Валволин препоръчват двигателно масло 10W40. Поразрових се и установих, че първата цифра е вискозитета при ниски температури, а втората - при работната температура на двигателя. А в предницата температурата е ниска. Но щом казваш - 10W ще е! Ти имаш повече опит

          Обаче за скоростите това масло не е ли много рядко - 10W30? В книгата препоръчват EP 80. Едно верме Приста правеха такива масла - с тези означения. Аз си мислех да слагам 75W80 или 80W90 ...
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #20
            Re: Въпроси за ETZ 250/251

            Честито и от мен и ето какво представляваше моя/но 150/, можеш да го ползваш като една идея за подобрения по външния вид.
            Прикачени файлове
            Honda HR-V 4WD D16W1

            Коментар


            • #21
              Re: Въпроси за ETZ 250/251

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              За предницата съм съгласен. Не смятам да правя мизерии като предишния собственик. Просто се учудих че в Каталога на Валволин препоръчват двигателно масло 10W40. Поразрових се и установих, че първата цифра е вискозитета при ниски температури, а втората - при работната температура на двигателя. А в предницата температурата е ниска. Но щом казваш - 10W ще е! Ти имаш повече опит

              Обаче за скоростите това масло не е ли много рядко - 10W30? В книгата препоръчват EP 80. Едно верме Приста правеха такива масла - с тези означения. Аз си мислех да слагам 75W80 или 80W90 ...
              Щом за скоростите производителя е дал ЕР80 значи ще слагаш такова
              http://www.ostmotorrad.de/setframe.p...frame=left.php
              Последно редактирано от Димитър; 08-05-07, 12:30.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #22
                Re: Въпроси за ETZ 250/251

                Айде едно честито и от мен. Със здраве (и здраво) да си го яздиш! "Проблемите" му са бял кахър! Много е готино зверчето!

                Коментар


                • #23
                  Re: Въпроси за ETZ 250/251

                  Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                  Обаче за скоростите това масло не е ли много рядко - 10W30? В книгата препоръчват EP 80. Едно верме Приста правеха такива масла - с тези означения. Аз си мислех да слагам 75W80 или 80W90 ...
                  Приста EP80 от едно известно време не се произвежда. Има ЕР 90-80 което пак става:-)
                  Ако не намериш такова, всяко мотоциклетно масло 10w40 или 15w50 ще стане - то в отделението на скоростите освен един съединител, останалите неща много-много не са претенциозни /а и натоварването не е голямо/.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Въпроси за ETZ 250/251

                    Аз моя МЗ150 го карах 10 години (около 56000 км.) с ЕР90. Сменявах го веднъж годишно без оглед на изминатите километри! Моторчето работеше перфектно, въпреки че бая зор му давах и по планината и на магистралата! Правил съм по една смяна обаче с Кастрол ЕР80 и с 75W80, мисля че беше на Валволин - не ми хареса! Появиха се шумове, съединителя не беше както трябва! Като си минах на ЕР90 на Приста всичко се оправи пак! Производителя предписва ЕР80 ,ама това е за по-хладен климат от нашия каточели!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Въпроси за ETZ 250/251

                      Bullet,честито и от мен за червеното конче Да те слуша и със здраве да го караш!Направо се гръмнах,като прочетох какво масло му е налял предишния стопанин в предницата Но това са поправими неща-колегите вече те ориентираха какви масла можеш да използваш.Успех
                      ОФБ 2.2 ДТИ,YAMAHA XT,Дaihatsu Feroza SX 93

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпроси за ETZ 250/251

                        След дълги колебания,размисли и страсти,в крайна сметка, от днес съм горд собственик на МЗ ЕТЗ 251(Crimson Fire).
                        Моторчето е супер.Иска барване,но съм доста доволен.
                        Веднага го "уредих" със спортен ауспух - оказа се,че и в Хасково ги има.Но днес не ми остана време да го сложа.
                        Не че като го сложа няма да разбера,но нямам търпение и затова питам : понеже има вата в гърнето накрая,някой знае ли с какво това гърне променя звук и т.н. на моторетката.

                        Поздрави ! ! !

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпроси за ETZ 250/251

                          По отворено е т.е. изгорелите газове излизат по-бързо и по-лесно! Това прави гърнето по-шумно, а дали мотора става по-мощен не се знае! Правенето на спортни гърнета (които вдигат мощността) не е проста работа! Те затова и истинските спортни гърнета са скъпи! Въпреки че понякога по-шумния двигател създава илюзия у каращия че е и по-мощен!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпроси за ETZ 250/251

                            Аз си мисля,че след като има вата,по някакъв начън ще приглуши звука.
                            Питах продавача,но той каза,че няма представа.
                            Живот и здраве в събота ще разбера какъв ще е ефектът.Не очаквам да стане по-мощен(то и не ми е фикс-идея).Очаквам най-вече да се промени звука - в каква насока - незнам,ще видим.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпроси за ETZ 250/251

                              Ами това ще е ефекта - мотора ще стане малко по-шумен! Всъщност единственото преимущество на този ауспух пред оригиналния е че този по-няма да го удряш по камъните ,ако караш мотора като ендуро. А иначе тази дилема ,да си сложа или не такъв ауспух на ЕТЗ-то стоеше пред мен преди около 12 години, тогава доста разпитвах , гледах ЕТЗ-та с такива ауспуси и накрая реших да си остана с оригиналния поне докато го смачкам съвсем, той пък издържа докрай!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпроси за ETZ 250/251

                                Flyfisher,възможно ли е да ми пратиш снимки на това гърне. Искам да го видя като е монтирано как стои. Колко струва и от къде го купи?

                                Ако искаш ги качи тук във форума или ми ги прати на e-mail: bullet.pk@gmail.com

                                Иначе аз имам един съсед на село, който си кара ЕТЗ-то от 1990 г. Преди няколко години пущината взе да не върви както трябва. Той отиде при един майстор в Асеновград, който взел едно дълго шило и чук с които разпробил ауспуха от края чак до кривката. Тогава ЕТЗ-то стана съвсем малко по-шумно, но вървеше много повече от преди. Те по принцип двутактовите машини са склонни към запушване на ауспусите. Така, че не е изключен по-добрия ефект.

                                Честито за машинката. Със здраве да я караш и със много разум !!! Пък може и пътищатата ни да се пресекат някъде
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X