Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за ETZ 250/251

    В книжката пише на всеки 5000 км пробег да се кара 10 км с пълна газ. Не съм абсолютно сигурен-това е по спомени. За точните стойности ще разровя да я намеря и ще ги напиша . Истината е , че не трябва да се предозира олиото - 50:1 , т.е. 20 мл на литър гориво са напълно достатъчни.

    Коментар


    • От: Въпроси за ETZ 250/251

      Ся некой дане пробва на първа 10 км с пълна газ, на 5-а предавка се прави и наистина върши работа ако се прави редовно и навреме!

      П.П. Винаги съм слагал по 25 милилитра масло на литър бензин, ползвал съм хубави минерални масла и за 60 000 км. не успях да запуша аспуха!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Въпроси за ETZ 250/251

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        Хромиран е да, ама за да го разглобя трябва да го режа, иначе няма как да го отворя.
        Дааа , срязваш го с тънко дискче точно под скобата където се държи отзад изстъргваш го хубаво отвътре от нагара. Аз преди много години поодрязах някоя карантия ,вече не си спомнян каква но зазвучя много специфично,приятно разбирасе! След това внимателно с CO то го прикапваш и си щастлив!!Деиствай смело!!
        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

        Коментар


        • От: Въпроси за ETZ 250/251

          Трябва да го пробвам това с пълната газ, звучи ми интересно, не че не съм го правил до сега де, ама ще го направя по - продължително.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Въпроси за ETZ 250/251

            В Haynes-а пише - разтвор на сода каустик. Пълни се и се чака.

            Не мисля че свали много нагар при мен, но всичко мазно се разтвори, както и безсмислената боя, която бях намацал отвън

            Коментар


            • От: Въпроси за ETZ 250/251

              Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение

              Интересно, а после пише ли как се прави основен ремонт на двигателя?

              П.П. Това е в кръга на шегата
              Беше чисто ново от съндък.Разработих го внимателно до 1500км,въпреки това ауспуха посиня.След това го ползвах за транспорт Разград-Плевен(в студентските години).А там са едни прави-почти през цялото време съм карал на 5 на пълна газ и така 11х.км.При 120км в час ми блокира задното колело-едвам не се претрепах.Причина-2 зъбчатки от скоростите бяха яко посинели и почти заварени.Майстора каза,че не трябва да карам мотор под 500кубика.Ремонтирах и пак газ,поне още толкова км.Така че със сигурност ще издържи издухването на ауспуха.
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                Здравейте,зачетох се в темата и понеже преди време и аз имах МЗ се сетих,техните ауспуси(както и на Симсоните)не бяха ли на основата на някакви мембрани вътре.Защото ако е така вариантите с "паленето"и "рязането"ще се обесмилсят.Може би за това в инструкцията дават само да се кара 10км.на пълна газ.

                Коментар


                • От: Въпроси за ETZ 250/251

                  Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение

                  Интересно, а после пише ли как се прави основен ремонт на двигателя?

                  П.П. Това е в кръга на шегата
                  За сега удържа на напъна,а иначе пише как се сваля задната капла хахаха

                  Коментар


                  • От: Въпроси за ETZ 250/251

                    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                    Тук вече сгреши на 100 процента.
                    Когато е износен конуса и притягаш гайката на касетата я приближаваш към колелото на ,което са наредени феродовите дискове.После ,като стиснеш съединителя -не отделя.Това колело и касетата вече не се въртят независимо едно от друго. Въобще не е сгрешил по точно не бих го казал и аз. Само на който му се е случило знае за какво става въпрос. Малко късно но по добре късно и вярно

                    Коментар


                    • От: Въпроси за ETZ 250/251

                      Разработка на DDR - военнитеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:95142.jpg
Прегледи:1
Размер:33.5 КБ
ID:5384752
                      Силата е нищо без контрол.

                      Коментар


                      • От: Въпроси за ETZ 250/251

                        Първоначално публикуван от terexe Преглед на мнение
                        Когато е износен конуса и притягаш гайката на касетата я приближаваш към колелото на ,което са наредени феродовите дискове.После ,като стиснеш съединителя -не отделя.Това колело и касетата вече не се въртят независимо едно от друго. Въобще не е сгрешил по точно не бих го казал и аз. Само на който му се е случило знае за какво става въпрос. Малко късно но по добре късно и вярно
                        Я майсторе дай го по във детайли защото на мен не ми е ясно.

                        Коментар


                        • От: Въпроси за ETZ 250/251

                          Здравейте колеги.
                          Въпроса със съединителя при тези мз-тки е много деликатен.Ако всичко си е в ред конусното съединение е перфектно за тази цел понеже то има 25% повече контактна площ от другите видове.Проблема идва от там,че веднъж като се развие гайката,конуса се надира вече няма тази сигурност съединението.Както при повечето и при мен се появи този проблем да превърти касетата.Май съм писал по надолу в темата но ще се повторя при мен от някой предишен собственик беше прокопан канал за шпонка във вала (лошо) тя се беше скъсала..абе мама миа..И след умуване как да станат нещата отидох при Жоро Нешев и решихме проблема по-следния начин - почистихме хубаво повърхностите на конуса и касетата (премахнахме едната шаиба дето е под вала(не помня коя вече..дори при мен мисля,че липсваше..)намазахме обилно със лепило за резби най-висока якост Локтаит(за съединения който не би трябвало да се развият вече) и стегнахме яко с въздушния гаиковерд.
                          Вече мисля,че мина една година мотора се караше просто на уволнение съединителя се натоварваше на максимума правх гонки смяна без съединител,въртене на гуми и тн.и все още не е мръднал.С тези издевателства на мотора все пак скоростите се поразбиха някой лагери почнаха да вият но съединителя не отказа.Та специални благодарности на Жоро мотора още си се кара яко наказва много чз350цц ижета даже и някой поиздухани 4к ендура.Тогава му смених и цилиндър бутало бутален болт лагер семеринги и не е мръднал двигателя освен тези шумове от скоростите но тогава не сме ги правили понеже целта беше само експериментално колко издържи.Още тогава Жоро ми каза,че са ми разбити лагерите на вала и си почуква но няма проблем предполагам,че ще изкара още докато пръсне биелата.
                          А за това дали този мотор става за ендуро? - перфектен е за разходки в гората но от към окачване не е за тази цел иначе съм с 14 зъба венец и просто няма място къде не може да се изкачи.
                          Поздрави
                          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                          Коментар


                          • От: Въпроси за ETZ 250/251

                            Здравейте колеги,няма ли мз-ткаджий тук или вече всички минахте на нещо друго
                            Миналата седмица се отбих до село да покарам малко мз-то.
                            Не го бях карал около 7-8 месеца,развих го от брезента налях бензин,масло изкарах го ритнах на смукач няколко пъти и запали
                            Чувството е уникално мотор на 30 години да се събуди от зимния си сън
                            Прилагам и клип:

                            Чува се тихо как някой и друг лагер в скоростите се обажда но ще изкара още доста време,също така спуках гума и при сменянето погледнах лагерите на задната ос - ВМЗ капсоловани единия е перфектен а другия има лек луфт но нито вие нито се усеща при каране.
                            Бях забравил какво е да караш този мотор,при нормално каране по черни пътища мекото окачване поема всички неравности с лекота и комфорта е на доста високо ниво,но при малко по-спортно каране окачването стига своя максимум и се почва едно подскачане удряне в ограничителите и тн.Също така бях забравил колко добре тегли - тръгва от ниски обороти и има добро ускорение до почти максимални,предполагам,че се дължи на това,че буталото е с 3 сегмента/бутални пръстена.
                            Поздрави!
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • От: Въпроси за ETZ 250/251

                              fffuufuufuuuuuuuuuuНатиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_1.jpg
Прегледи:2
Размер:56.2 КБ
ID:5544206Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_2.jpg
Прегледи:2
Размер:40.4 КБ
ID:5544207Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_3.jpg
Прегледи:2
Размер:37.0 КБ
ID:5544208Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_4.jpg
Прегледи:2
Размер:64.6 КБ
ID:5544209Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_5.jpg
Прегледи:2
Размер:55.5 КБ
ID:5544210Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_6.jpg
Прегледи:2
Размер:57.1 КБ
ID:5544211Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_7.jpg
Прегледи:2
Размер:47.9 КБ
ID:5544212

                              Коментар


                              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                                искам да си купя това моторче etz колеги може ли за съвет дали е добро според снимките благодаря ви Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_1.jpg
Прегледи:2
Размер:56.2 КБ
ID:5544226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_2.jpg
Прегледи:2
Размер:40.4 КБ
ID:5544227Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_3.jpg
Прегледи:2
Размер:37.0 КБ
ID:5544228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_4.jpg
Прегледи:2
Размер:64.6 КБ
ID:5544229Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_5.jpg
Прегледи:2
Размер:55.5 КБ
ID:5544230Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_6.jpg
Прегледи:2
Размер:57.1 КБ
ID:5544231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51380390647228212_7.jpg
Прегледи:2
Размер:47.9 КБ
ID:5544232

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X