Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за ETZ 250/251

    Първоначално публикуван от katerinsky Преглед на мнение
    Мотора го купих в много лошо състояние бил е учебен разглобих двигателя и смених счупени зъбни колела с нови. Значи при запален двигател скоростите ги няма. При спрян се вкЛючват преди около 20 години съм правил такъв мотор и сигурно нещо съм пропуснал при сгЛобката.
    Ако става въпрос за мотора от аватара ти -250 ка аз също залагам на проблем при съединитела.На загасен двигател включи на скорост стисни съединитела и ритни на манивелата за да видиш дали отделя.Ако не отделя кажи дали си сменял нещо по съединитела, защото продават едни малайзийски фланци за тези мотори ,които са с дефект.Също ако конуса на коляновия вал и касетата на съединитела са износени пак няма да отделя.Гайката ,която притиска касетата към коляновия вал се стяга с динамометричен ключ.Има три шайби като две от тях са със специален ръб.Виж дали не си обърнал някоя от тях.Варианти много ,но първо виж дали проблема е в съединитела.
    п.п. Колегата Жоро Нешев е прав.Напиши повече -какъв е мотора, какво точно си сменил с ново, преди да го разглобиш имаше ли проблем със съединитела и т.н.
    Последно редактирано от ivpro; 08-12-11, 09:38.

    Коментар


    • От: Въпроси за ETZ 250/251

      Аз залагам че проблема е във скоростите,много лесно се объркват,лесни за човек който мисли,не бърза и все пак да има понятие от механика.

      Коментар


      • От: Въпроси за ETZ 250/251

        Не бях се смял толкова много от доста време. Но днес е 8-ми и аз като вечен студент естествено празнувам и за това ти е простено. Сега да знаеш : състоянието на конуса на касетата и на коляновия вал нямат нищо общо с това дали отделя или не съединителят. Това е първото , а за второто ще ти задам въпрос , на който искам ти да помислиш и сам да си отговориш : От кога съединителят на един мз взе да избира и да включва само неутрална и втора скорост? И умната.....

        Коментар


        • От: Въпроси за ETZ 250/251

          Предполагам ,че въпроса ти е към мен и ,ще ти отговоря.Когато е износен конуса и притягаш гайката на касетата я приближаваш към колелото на ,което са наредени феродовите дискове.После ,като стиснеш съединителя -не отделя.Това колело и касетата вече не се въртят независимо едно от друго.
          И кое ми простено? Че се включвам в ТВОЯ форум ли?
          Това е написал колегата, който търси съвет - "Мотора го купих в много лошо състояние бил е учебен разглобих двигателя и смених счупени зъбни колела с нови. Значи при запален двигател скоростите ги няма. При спрян се вкЛючват преди около 20 години съм правил такъв мотор и сигурно нещо съм пропуснал при сгЛобката. "
          Тук да виждаш да пише ,че включва неутрална и втора скорост?
          Последно редактирано от ivpro; 13-12-11, 08:57.

          Коментар


          • От: Въпроси за ETZ 250/251

            Първоначално публикуван от ivpro Преглед на мнение
            Когато е износен конуса и притягаш гайката на касетата я приближаваш към колелото на ,което са наредени феродовите дискове.После ,като стиснеш съединителя -не отделя.Това колело и касетата вече не се въртят независимо едно от друго.
            Тук вече сгреши на 100 процента.

            Коментар


            • От: Въпроси за ETZ 250/251

              ОК! Скоро, ще цепя една 250-ка за смяна на зъбаците на трета предавка и ,ще направя клипче при сглобката на съединитела за да докажа това ,което твърдя.Убеден съм в това, което пиша ,но се отказавм да споря.

              Коментар


              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                Първоначално публикуван от ivpro Преглед на мнение
                Предполагам ,че въпроса ти е към мен и ,ще ти отговоря.Когато е износен конуса и притягаш гайката на касетата я приближаваш към колелото на ,което са наредени феродовите дискове.После ,като стиснеш съединителя -не отделя.Това колело и касетата вече не се въртят независимо едно от друго.
                И кое ми простено? Че се включвам в ТВОЯ форум ли?
                Това е написал колегата, който търси съвет - "Мотора го купих в много лошо състояние бил е учебен разглобих двигателя и смених счупени зъбни колела с нови. Значи при запален двигател скоростите ги няма. При спрян се вкЛючват преди около 20 години съм правил такъв мотор и сигурно нещо съм пропуснал при сгЛобката. "
                Тук да виждаш да пише ,че включва неутрална и втора скорост?

                Мойто коте , мислих че си по-широко скроена душа , но се оказа , че си поредният пишман майстор тук. Явно не си добре със зрението - за това ОБЪРНИ ОСОБЕНО ВНИМАНИЕ на пост номер 190 ( сто и деветдесет) от темата. Там ще видиш и за втората и за неутралната. От там почва и сагата. Относно "ИЗНОСЕНИТЕ" конуси на вала и касетата-такова нещо не съществува, до момента в който стегнеш гайката не както трябва. Това не е зъбна двойка или лагер , който се върти , за да се износи.
                П.П: съединителят няма никакво пряко участие във включването или не на скоростите. Със или без съединител скоростите винаги се включват. Ако искаш го завари твърдо към оста(вала) или изхвърли цялата касета комплект - скоростите винаги ще се включват с лостчето. Друг е въпросът как ще потеглиш и дали ще потеглиш .

                Коментар


                • От: Въпроси за ETZ 250/251

                  За пост 190 си прав , но не давай определения ,какъв съм без да ме познаваш.Аз мисля, че идеята на форума е да си помагаме взаимно ,като всички имаме равни права и задължения.
                  п.п Ще взема да дойда следващото лято на събора в Карлово да пием по някоя бира и да ми обясниш устройството на двигатела.Кво ,ще кажеш?

                  Коментар


                  • От: Въпроси за ETZ 250/251

                    Не се дръж като френска принцеса - много добре знаеш , че всичко написано е в кръга на шегата ( иначе някои ще заспят) . За мен само ще ти кажа : Когато имам и 1 % съмнение относно знанията и уменията си се въздържам 101 % от даване на съвети и помощ. В града на Левски си добре дошъл когато пожелаеш - аз черпя.

                    Коментар


                    • От: Въпроси за ETZ 250/251

                      Здравейте на всички !
                      Виждам ,че вдигам стара тема ... Та от няколко месеца и аз съм собственник на ЕТЗ 251 и гледам ,че тук доста неща сте изпонаписали . И аз имах главоболия с прословутия съединител (по-скоро умуване с цел подсигуряване от бъдещи проблеми...) и стигнах до заключението ,че е хубаво да махна пружинната шайба която държи подпорната от външната страна на малката касета и игления лагер. Скоростите са си доста голям проблем точно при ЕМ250 двигатела и по-точно третата доста страда именно от въртящия момент , който притежава той. Аз лично моя го купих с поломена втора скорост , а третата беше оцеляла, също така съм чувал та даже и виждал при този двигател криви вилки .

                      Коментар


                      • От: Въпроси за ETZ 250/251

                        Аз да попитам как да си изчистя ауспуха на ЕТЗ 150 от нагара и мръсотията вътре? Едно време на чезетите се разглобяваха, а това е затворено от всякъде. Бях чувал и за решение на този проблем, като се пробият няколко отвора отзад на самия ауспух. Вие какво ще кажете, някакви идеи как да го изчистя?
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Въпроси за ETZ 250/251

                          Ако е от хромираните и не искаш да му прецакаш покритието .... само с разглабяне. Иначе се "пали" отвътре. Мазнотията изгаря и така.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • От: Въпроси за ETZ 250/251

                            Хромиран е да, ама за да го разглобя трябва да го режа, иначе няма как да го отворя.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Въпроси за ETZ 250/251

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              Хромиран е да, ама за да го разглобя трябва да го режа, иначе няма как да го отворя.
                              На моето etz 150 в книжката пишеше,че за отпушване на ауспуха се кара 10км с пълна газ.

                              Коментар


                              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                                Първоначално публикуван от venci tr Преглед на мнение
                                На моето etz 150 в книжката пишеше,че за отпушване на ауспуха се кара 10км с пълна газ.

                                Интересно, а после пише ли как се прави основен ремонт на двигателя?

                                П.П. Това е в кръга на шегата
                                Yamaha WR 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X