Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 55

Тема: Коте в чувал (или как си купих копче)

Goblin е офлайн Администратор | ОС || ТП |
    | Модератор |
    Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране Коте в чувал (или как си купих копче)

С настоящето искам да споделя една изневяра. Прощавай скъпа, нямаше как.

Миналата седмица видях едни два реда в една интернетска обява, и цък-цък - взех си коте в чувал. Счупено. Така си и пишеше. "Коте в чувал. Счупено".

Днес пристигна и го разопаковах.

Първо лошото:

Котето е яло бой, и е недохранено.

Явни следи от малтретиране. Едно избито зъбче:

Ето го и зъбчето:

Явна черепна травма:

Разтегнати прешлени:

Разнообразни травми, прекъснати гласни струни:

Обща картина на нараняванията:

Иначе на муцунка го докарва:

Бърз тъгъдък до поликлиниката, където начаса взимаме под наем храна (батерия LP-E4, видима и на горните снимки) и очички (50мм 1.4). Оказва се че в Ню Йорк е изгодно да си пишман фотограф снимащ с котки или с кучета (накратко - с КаНикон), вместо с разни порове и невестулки олимпийски. В четири се обадих, в 4.20 ги взех. Благинка...

Малко изкуствено дишане, малко треперене - ЖИВО Е завалийчето . Е, екрана става за фенерче, само дето свети. Не показва нищо.

Първа проба. Хммм...

О, трепет и страх, о, мъка, о, терзания... Я пак... Пак същото... О, трепет и страх, о, мъка, о, терзания, ам чакай бре, може ли при 200iso в усоен офис да ми дава скорост 6000 при f6.3 ? Тц тц тц... Има нещо гнило...

Превключваме котето в ръчен режим и регулираме едно към гьотера... Аааа То просто зашеметено милото Недоекспонира като за световно. Явно от сътресението. Но иначе си лови мишките. Първа снимка. Гнас, но ще се разплача от умиление (На снимката: скъпата на която изневерих. Не ме вини, не ме кори, винаги съм бил дете голяяямооо... а и все пак предполагам е само за малко де. Рано или късно ще се върна към нежното ти тяло магнезиево...):

И, черешката на тортата:

Който се интересува от котета - знае какво означава горното. Позволявам му да ми завиди за малко. Ама благородно де.

Това е за сега. Купих си копче. Ще видим балтона какъв ще е. Котето ще живее. Има много работа по него, яло е як бой, и виждам поне два важни и скъпи за смяна модула. Но такова коте, на такава възраст - грехота е да се претопи. Нищо че тази порода котета ми е чужда на душата.
    Последно редактиран от Goblin ; 16-03-11 в 00:22
    Издъних се на Тюринг теста

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,517
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: Коте в чувал (или как си купих копче)

Ще стане работата! Добра придобивка.
    Бъдете живи и здрави!

Място
    Варна
    Публикации
    54
    Точки (при гласуване)
    9

Дано да стане. Успех в начинанието.

Място
    София
    Публикации
    15,943
    Точки (при гласуване)
    35

Олеле това коте да не от Ирак или Авганистан Не разбирам как хората успяват да потрошат толкова такава техника . Аз 10 години нося в джоба на работните дрехи една сапунерка НР и още не съм успял да повредя нещо механично .
    Последно редактиран от sek.1 ; 16-03-11 в 05:21
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

| Модератор |
    Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

Поноси го този кютук и ще видиш как

А иначе този е почти ясен. Ако беше от Ирак щеше да е чист като сълза и в палет с още сто други

Предполагам че е стоял на статив и както си е снимал кльощави дупета някой се е оплел в кабеляка и го е плеснал в земята със засилка. Цялата лява част гледайки от задната страна е мръднала надясно, в процеса реброто над горната част на екрана се е огънало, това в комбинация с удара (който е плеснал едновременно и горния панел/капак) е избутало панела надясно. Той май може да се спаси, но задния панел барбар с екраните е в един модул и е леш. Долното екранче има осветление но не показва нищо. Не знам дали е от реглаж или е болно. Успоредно имам чувството че гадта е с някакви специфични реглажи, които няма как да анулирам без да гледам екран с който да се набутам в менюто. Трябва да видя дали нямат софт да го бъзна от компютър...

Абе така или иначе ще ходи на ветеринар тия дни. Замерването е абсолютно блокирано, котето в общи линии вижда светлина каквато няма и явно му блести. При местене от тъмен към светъл обект няма промяна в показанията. Слепичко е горкото и кара на автопилот.

Публикации
    4,843
    Точки (при гласуване)
    23

Да не са играли мач с него.
    Как може да има такива хора.
    Дано да си струва инвестицията.
    Стискам ти палци бързо да влезе във форма.
    Последно редактиран от Георги Крумов ; 16-03-11 в 05:54

| Модератор |
    Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

Ей недейте да вините хората, да не ви идва на главата
    Тая тухла има такава инерция, в касата на вратата да я удариш при по-забързано минаване - едното от двете трябва да поддаде

Ей тоя образ примерно го щракнах лятото - я си представете да му направя гъди гъди гъди под лявата мишница, и онова на монопода какво ще направи.

За мен коте, за него - инструмент. Така или иначе всички тези неща са застраховани. Иначе нямаше да стигнат до такива като мен, а щяха ги пращат на поправка с писъци и врясъци.

Място
    София
    Публикации
    6,075
    Точки (при гласуване)
    42

Хм...., повече нищо няма да кажа за сега освен...Хм...
    Май има нов вирус и се предава по скайпа, но не заразява компютри а хора...
    Сори, другият пък като ти пиша ще си сложа от тия медицинските ръкавици и маска на лицето.
    Честито, дано го оправиш скоро та да поснимаш и ти най-накрая... ЧЕСТИТ.

А, щях да забравя, завиждам и то много, но още не мога да разбера дали е благородно, времето ще покаже.

Място
    Стара Загора
    Публикации
    4,640
    Точки (при гласуване)
    21

Не познавам конкретния апарат (което не е изненада, хаха), но предполагам, че осветлението на дисплея да е отделно (механично и електрически) от матрицата. Има добри шансове да проработи с друг дисплей.
    Ако не проработи, не ме бий много
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

CarTest™ е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    5,745
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    27

Гоблин ... завиждам ти ....
    А тоя с номер 16 на задника и с тия "пушки" през рамо .... ми го дай само за малко .....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

Място
    Бургас
    Публикации
    970
    Точки (при гласуване)
    15

Нямала си баба работа, че си взела прасенце . Котето да не са го тричили у Бродилово ? Когато на човек му се занимава, никой не може да му попречи. Успех в лекуването!
    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
    LZ1YBB

Място
    София
    Публикации
    5,949
    Точки (при гласуване)
    19

Какво коте, това си е бенгалски тигър. Да се надяваме, че в интензивното отделение има добри ветеринари. Ако ремонта стъпи на цената на 5Д като нов си е пълна далавера.

Място
    Габрово
    Публикации
    383
    Точки (при гласуване)
    9

Колеги, кеф цена няма... да е честита придобивката. Всеки може да си купи ново коте от зоомагазина. С много пари е лесно. Но по интересно е да съживиш намиращия се в чувала почти отпътувал котарак. Може пък да се окаже благодарен...

Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

Е това ако стане на апарат ще е голяма работа Яко си е паднал на главата все пак тялото е магнезиево и много носи на бой ама като гледам всичко си има предел )) По случайност бяхме замеряли един такъв с половин тухла ама не я усети )) Щракал съм с mark І и съм се влюбил в това коте,по добро от него няма. Поздрави и успех с ремонта ))

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Публикации
    18,417
    Точки (при гласуване)
    52

Не знам дали не е мръднала рамата, дисплея все ще се смени, и окото ще се намести.
    Не съм виждал такъв. Какво му е особеното, та да си стува чак такива усилия?

Място
    София
    Публикации
    1,752
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Стефан Преглед на публикациите
    Не знам дали не е мръднала рамата, дисплея все ще се смени, и окото ще се намести.
    Не съм виждал такъв. Какво му е особеното, та да си стува чак такива усилия?
    Здравей Стефане. Особенното му е, че това е една от най-добрите камери в света ползвана предимно от професионалисти в бранша. Нов струва ужасно много пари ... или поне за мен са ужасно много пари. И ако Гоблин го е купил на добра цена абсолютно си струва да го подкара. Аз бих направил същото ако имах тази възможност. Желая му успех.
    ..................

Място
    София
    Публикации
    5,949
    Точки (при гласуване)
    19

Само 13 649,00 български лева в момента на промоция и то само тялото.

Място
    София
    Публикации
    1,752
    Точки (при гласуване)
    16

Да и аз гледах в нета след като отговорих на Стефан. Човек да не повярва, че в тази малка кутийка е побран цял джип барабар с парите за наджипване
    ..................

| Модератор |
    Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

Стефане, особеното му е че е предназначен за хора които не си го плащат сами

Основно - матрицата му е голяма (с нормалния едновремешен 24х36мм размер), което му позволява да използва пълноценно скъпите оптики които са се правели за лентовите апарати и които се правят и до днес, и позволява големи увеличения на кадъра. Ако занаята ти е да снимаш за плакати - върши работа.

Но определено официалната цена която му искат е абсолютно нереална. Наистина - оборудването му е на ниво, батериите му са някакви прасета по 2300mАh, зарядното е някаква абсолютна перла, зарежда две батерии едновременно, с калибровка и какво ли не (да, поръчах си ги без да знам дори дали ще го бъде, пуст сърбеж )

Конкретно за нашето коте - първата визита при ветеринаря не беше поощрителна. Разлетяха се едни пуканки че трябва всичко да се смени, понеже така се правело. Сега съм го пратил на едни фелдшери, да видим как ще се развият нещата.

С кеф бих си сменил екранчето сам, но просто 99% ще трябва да се минава през регулиране на луфтове, проверки на електрониката и прочее, а там козата си сака пръч. Снимките които направих вечерта преди да го засиля към докторите просто не ми харесаха. Вярно че бяха със замерване на око, но имам чувството че фокусира малко късогледо. Ще видим.

Място
    Варна
    Публикации
    4,210
    Точки (при гласуване)
    25

1Д Марк3...
    Дано да успееш да си го поправиш и да заработи както трябва. Незнам освен Митко Дилков, друг от форума дали е работил с такова.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. На лов с кон или Samurai?
    От Volk във форум Лов и риболов
    Отговори: 22
    Последно мнение: 15-11-10, 18:23
  2. Отговори: 2
    Последно мнение: 24-07-10, 08:11
  3. Отговори: 4
    Последно мнение: 25-01-09, 22:24
  4. Търся кадърен майстор от Монтана или Лом!!
    От Lachezar_p във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 3
    Последно мнение: 20-11-08, 13:30
  5. купих си нуви 350 как да го ъпдеитна
    От мишу във форум Карти
    Отговори: 3
    Последно мнение: 18-05-07, 09:42

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации