Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коте в чувал (или как си купих копче)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коте в чувал (или как си купих копче)

    С настоящето искам да споделя една изневяра. Прощавай скъпа, нямаше как.

    Миналата седмица видях едни два реда в една интернетска обява, и цък-цък - взех си коте в чувал. Счупено. Така си и пишеше. "Коте в чувал. Счупено".

    Днес пристигна и го разопаковах.

    Първо лошото:

    Котето е яло бой, и е недохранено.











    Явни следи от малтретиране. Едно избито зъбче:





    Ето го и зъбчето:




    Явна черепна травма:





    Разтегнати прешлени:









    Разнообразни травми, прекъснати гласни струни:





    Обща картина на нараняванията:





    Иначе на муцунка го докарва:




    Бърз тъгъдък до поликлиниката, където начаса взимаме под наем храна (батерия LP-E4, видима и на горните снимки) и очички (50мм 1.4). Оказва се че в Ню Йорк е изгодно да си пишман фотограф снимащ с котки или с кучета (накратко - с КаНикон), вместо с разни порове и невестулки олимпийски. В четири се обадих, в 4.20 ги взех. Благинка...


    Малко изкуствено дишане, малко треперене - ЖИВО Е завалийчето . Е, екрана става за фенерче, само дето свети. Не показва нищо.





    Първа проба. Хммм...




    О, трепет и страх, о, мъка, о, терзания... Я пак... Пак същото... О, трепет и страх, о, мъка, о, терзания, ам чакай бре, може ли при 200iso в усоен офис да ми дава скорост 6000 при f6.3 ? Тц тц тц... Има нещо гнило...

    Превключваме котето в ръчен режим и регулираме едно към гьотера... Аааа То просто зашеметено милото Недоекспонира като за световно. Явно от сътресението. Но иначе си лови мишките. Първа снимка. Гнас, но ще се разплача от умиление (На снимката: скъпата на която изневерих. Не ме вини, не ме кори, винаги съм бил дете голяяямооо... а и все пак предполагам е само за малко де. Рано или късно ще се върна към нежното ти тяло магнезиево...):





    И, черешката на тортата:




    Който се интересува от котета - знае какво означава горното. Позволявам му да ми завиди за малко. Ама благородно де.

    Това е за сега. Купих си копче. Ще видим балтона какъв ще е. Котето ще живее. Има много работа по него, яло е як бой, и виждам поне два важни и скъпи за смяна модула. Но такова коте, на такава възраст - грехота е да се претопи. Нищо че тази порода котета ми е чужда на душата.
    Последно редактирано от Goblin; 16-03-11, 00:22.
    Издъних се на Тюринг теста

  • #2
    От: Коте в чувал (или как си купих копче)

    Ще стане работата! Добра придобивка.
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #3
      От: Коте в чувал (или как си купих копче)

      Дано да стане. Успех в начинанието.
      ... информацията влиза в главата му и отчаяно търси мозъка ...

      Коментар


      • #4
        От: Коте в чувал (или как си купих копче)

        Олеле това коте да не от Ирак или Авганистан Не разбирам как хората успяват да потрошат толкова такава техника . Аз 10 години нося в джоба на работните дрехи една сапунерка НР и още не съм успял да повредя нещо механично .
        Последно редактирано от sek.1; 16-03-11, 05:21.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Коте в чувал (или как си купих копче)

          Поноси го този кютук и ще видиш как

          А иначе този е почти ясен. Ако беше от Ирак щеше да е чист като сълза и в палет с още сто други

          Предполагам че е стоял на статив и както си е снимал кльощави дупета някой се е оплел в кабеляка и го е плеснал в земята със засилка. Цялата лява част гледайки от задната страна е мръднала надясно, в процеса реброто над горната част на екрана се е огънало, това в комбинация с удара (който е плеснал едновременно и горния панел/капак) е избутало панела надясно. Той май може да се спаси, но задния панел барбар с екраните е в един модул и е леш. Долното екранче има осветление но не показва нищо. Не знам дали е от реглаж или е болно. Успоредно имам чувството че гадта е с някакви специфични реглажи, които няма как да анулирам без да гледам екран с който да се набутам в менюто. Трябва да видя дали нямат софт да го бъзна от компютър...

          Абе така или иначе ще ходи на ветеринар тия дни. Замерването е абсолютно блокирано, котето в общи линии вижда светлина каквато няма и явно му блести. При местене от тъмен към светъл обект няма промяна в показанията. Слепичко е горкото и кара на автопилот.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Коте в чувал (или как си купих копче)

            Да не са играли мач с него.
            Как може да има такива хора.
            Дано да си струва инвестицията.
            Стискам ти палци бързо да влезе във форма.
            Последно редактирано от Георги Крумов; 16-03-11, 05:54.

            Коментар


            • #7
              От: Коте в чувал (или как си купих копче)

              Ей недейте да вините хората, да не ви идва на главата
              Тая тухла има такава инерция, в касата на вратата да я удариш при по-забързано минаване - едното от двете трябва да поддаде


              Ей тоя образ примерно го щракнах лятото - я си представете да му направя гъди гъди гъди под лявата мишница, и онова на монопода какво ще направи.









              За мен коте, за него - инструмент. Така или иначе всички тези неща са застраховани. Иначе нямаше да стигнат до такива като мен, а щяха ги пращат на поправка с писъци и врясъци.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                Хм...., повече нищо няма да кажа за сега освен...Хм...
                Май има нов вирус и се предава по скайпа, но не заразява компютри а хора...
                Сори, другият пък като ти пиша ще си сложа от тия медицинските ръкавици и маска на лицето.
                Честито, дано го оправиш скоро та да поснимаш и ти най-накрая... ЧЕСТИТ.


                А, щях да забравя, завиждам и то много, но още не мога да разбера дали е благородно, времето ще покаже.

                Коментар


                • #9
                  От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                  Не познавам конкретния апарат (което не е изненада, хаха), но предполагам, че осветлението на дисплея да е отделно (механично и електрически) от матрицата. Има добри шансове да проработи с друг дисплей.
                  Ако не проработи, не ме бий много
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                    Гоблин ... завиждам ти ....
                    А тоя с номер 16 на задника и с тия "пушки" през рамо .... ми го дай само за малко .....
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                      Нямала си баба работа, че си взела прасенце . Котето да не са го тричили у Бродилово ? Когато на човек му се занимава, никой не може да му попречи. Успех в лекуването!
                      ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                      LZ1YBB

                      Коментар


                      • #12
                        От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                        Какво коте, това си е бенгалски тигър. Да се надяваме, че в интензивното отделение има добри ветеринари. Ако ремонта стъпи на цената на 5Д като нов си е пълна далавера.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                          Колеги, кеф цена няма... да е честита придобивката. Всеки може да си купи ново коте от зоомагазина. С много пари е лесно. Но по интересно е да съживиш намиращия се в чувала почти отпътувал котарак. Може пък да се окаже благодарен...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                            Е това ако стане на апарат ще е голяма работа Яко си е паднал на главата все пак тялото е магнезиево и много носи на бой ама като гледам всичко си има предел )) По случайност бяхме замеряли един такъв с половин тухла ама не я усети )) Щракал съм с mark І и съм се влюбил в това коте,по добро от него няма. Поздрави и успех с ремонта ))

                            Коментар


                            • #15
                              От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                              Не знам дали не е мръднала рамата, дисплея все ще се смени, и окото ще се намести.
                              Не съм виждал такъв. Какво му е особеното, та да си стува чак такива усилия?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X