Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коте в чувал (или как си купих копче)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Коте в чувал (или как си купих копче)

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Честито Гоблин
    Приемаме изневярата ти с разбиране.

    Сподели сега по-интересното... Какви наморници възнамеряваш да закачиш на котето?...
    Бяли
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #32
      От: Коте в чувал (или как си купих копче)

      А, не съм расист, може и черни, повече ме интересува образованието им, ако нямат L диплома - не ги ща

      А иначе - добрата новина е че фелдшерите обявиха че ще живее. Операцията се бави понеже реших да има и пластична хирургия и някои козметични части ще се бавят още седмица.

      След това го чака дивен сравнителен тест с олимпуса, и ако не ми хареса 4.708652148322542672160094173043 пъти повече (колкото им е разликата в цената нови) - ще му мислим алтернативни кариери.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #33
        От: Коте в чувал (или как си купих копче)

        Good news!

        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
        Бяли
        Оnce you go black you never go back (в случая 50 и 85 на 1.2)

        Коментар


        • #34
          От: Коте в чувал (или как си купих копче)

          Мяу


































          Пристигна гадта. Момчетата го поправиха, всичко работи. Остава малка козметична гадост при взиране от близо. Горният капак не прилепва на 100% отзад и на места има луфт около 0.5-0.6мм. Все пак е имало изместване на шасито и нещо са му баяли на опън и напън. Хубавото е че (по думите на фелдшерите) луфта е достатъчно малък та да не нарушава напасването на уплътненията на влаго/прахо защитата, която е по-навътре. Бях се стреснал че ще смуче гняс.

          Останалото са подробности. Експериментът - успешен. Крайна цена със всичките му салтанати - до долар колкото ми се върза олимпуса нов. И с една зелена хилядарка под цената на нов EOS 5dII (който не бих си купил никога така или иначе). От общата сума можеше да се спести точно половината ако бях решил просто да го подкарам да работи и да го храня с китайски батерии, зарядни и периферно оборудване, но някак не ми се щеше. Хубавото е че дори и ако полудея и реша да му сменя шасито (посъветваха ме горещо да не го правя, освен ако не смятам да си го гледам а не да го ползвам), ще си остане в графа "далавера".

          Сега остава да стискам зъби до другия петък когато ще мога да му посветя малко повече време с подобаващи обективи. Благодаря на всички за пожеланията и поддръжката.


          PS: Ако не сте виждали как гледа 11 месечно бандитче секунди след като е успяло да събори найлона с котето от еднометрово бюро (секунди след като татко му е извадил въпросното коте от кашона) - изражението е ето такова:


          Последно редактирано от Goblin; 24-04-11, 23:56.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #35
            От: Коте в чувал (или как си купих копче)

            Ах на бати котарака
            Честито Goblin и със здраве да си го тормозиш.
            Като му видях болта на S усукан не вярвах че може да се живне котето, но явно голяма душа носи. Браво и на момчетета които са го живнали.
            И не забравяй да похвалиш котарака с някоя сномчица тук в темта и малко впечатления, че и на мен един такъв ми е легнал на сърце, ама не стигат финансите а и ОЛИ-то си ми върши добра работа.
            П.П. Дъщеря ми имаше същото изразение на годинка като издърпа осцилоскопа ми за кабела и като чу трясъка, каза - а пана, а на тати съцеееетооо...... Да са ни живи и здрави!

            П.П.П. !!! Правилно са ти казали за шасито сменя се само в краен случай резервните са толкова изтървани че не могат да се вложат в производството но и не са съвсем за брак та твоето кривото може да е много по добро от резервно. А и най вероятно твоето е криво само от страни.
            Последно редактирано от old111; 26-04-11, 20:03.
            Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

            Коментар


            • #36
              От: Коте в чувал (или как си купих копче)

              Обектива?
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #37
                От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                Обектива?
                Нямам никакви канонски, в края на седмицата ще взема няколко назаем и ще започвам тестовете. Котето идва в точния момент в който почти си нагласих олимпус системата такава каквато я искам (то при мен винаги така става ) и оставането му в семейството въобще не е даденост. Поживем - увидем. Със сигурност ще му се порадвам и ще споделя мнения, то само ще си покаже.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #38
                  От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                  Как не те е срам ....такава работа да скалъпиш !Сега 2 часа няма да заспя !....Тялото те задължава да сложиш класни обективчета,аз лично ти завидях,макар че короната е тежка,пожелавам ти много да те радва и да радва нас като качваш снимки !

                  п.п В началото като го видях си помислих 40Д с батеригрип.....викам си тоя човек е изперкал !Резултата е уникален ..
                  Кажи нещо за олимпуса,аз пък нещо напоследък се дразня на цените на канонските обективи,отделно правя разни компромиси....и само заради обективите ми минава еретичната мисъл за никон !
                  Последно редактирано от Roninn; 26-04-11, 23:28.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Нямам никакви канонски, в края на седмицата ще взема няколко назаем и ще започвам тестовете. Котето идва в точния момент в който почти си нагласих олимпус системата такава каквато я искам (то при мен винаги така става ) и оставането му в семейството въобще не е даденост. Поживем - увидем. Със сигурност ще му се порадвам и ще споделя мнения, то само ще си покаже.
                    Може да прозвучи Еретично, НО - Продавай го това "коте"
                    Порадвай му се и го продай - наглсил си си система - снимай, ако решиш да го задържиш, ще влезнеш в един филм, не е работа, защото то иска обективи, а апетита идва с яденето, ще се Увъртиш в едни Скъпи и тежки 'Играчки" и все няма да е достатъчно....
                    Аз Канонските не ги знам много много, но Никонските ... 12-24 2.8, 24-70 2.8, 70-200 2.8 и после 85 1.4, 105 макро... а като стигнеш до дългите, ще трябва сериозно да забогатяваш, че и да заякваш (че нямат носене)...

                    Та продавай докато не си 'Изгорял" (приятелски съвет)

                    Коментар


                    • #40
                      От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                      Никонския ultra wide на 2.8 е 14-24.
                      Аз не съм съгласен с Алекс (подхода ми се струва доста максималистически)..
                      Задръж котето и тествай. Не е задължително да имаш 14-200 на 2.8 за да си доставяш удоволствие дори на ff правейки качествени картинки в същото време. Програма максимум (изредените от Алекс обективи) във всяко едно хоби е прекалено скъпа, в случая леко безсмислена.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Никонския ultra wide на 2.8 е 14-24. ...

                        Виноват
                        Аз Имах 12-24, Но беше Сигма и не беше на 2.8

                        А за Останалото ... "Поживем увидем" казваха Руснаците

                        Коментар


                        • #42
                          От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                          Вече е петък, и войската е строена. Не бях се замислял на какво прилича ежедневието на канониста професионалист, но определено ако не е културист - не му завиждам. Прилича на ето това (добре напълнено):






                          От няколко дена го кандилкам с един 70-300мм f/4-5.6 IS USM даден ми назаем от една добричка синеока французойка, но все пак чаках тези за да си направя тестовете. Проверката почва днес, и ще е всяко чудо за три дни. Ето ги бойците:










                          24-105мм, 100-400мм и 100мм макро са ми задължителни (екиваленти са, или поне горе-долу, на 12-60мм, 50-200мм и 50мм макро които ползвам на Олимпуса). 70-200/2.8 го взех като еталон, 50мм/1.2 го взех за кефа на Яро Сори, 80мм/1.2 бяха свършили, а 50мм/1.0 беше в списъка но се оказа че вече го нямат. Остана малка пролука за запушване с един 14мм, но него - по-нататък.

                          Ще споделям впечатления, ако някой иска да му снимам нещо специфично с някой от обективите (в смисъл - ако смята да скача на такъв и иска да го види как се представя в дадена ситуация) - да свирка овреме, зер няма да ги държа вечно.
                          Последно редактирано от Goblin; 29-04-11, 17:51.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #43
                            От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Виноват
                            Аз Имах 12-24, Но беше Сигма и не беше на 2.8

                            А за Останалото ... "Поживем увидем" казваха Руснаците
                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Вече е петък, ....

                            24-105мм, 100-400мм и 100мм макро са ми задължителни (екиваленти са, или поне горе-долу, на 12-60мм, 50-200мм и 50мм макро които ползвам на Олимпуса). 70-200/2.8 го взех като еталон, 50мм/1.2 го взех за кефа на Яро Сори, 80мм/1.2 бяха свършили, а 50мм/1.0 беше в списъка но се оказа че вече го нямат. Остана малка пролука за запушване с един 14мм, но него - по-нататък.

                            Ще споделям впечатления, ако някой иска да му снимам нещо специфично с някой от обективите (в смисъл - ако смята да скача на такъв и иска да го види как се представя в дадена ситуация) - да свирка овреме, зер няма да ги държа вечно.
                            Както се казва - Казах ли ви?

                            Много да те радва на тестовете! и да сложиш снимки и ние благородно да позавиждаме

                            Коментар


                            • #44
                              От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                              Котето си е намерило добър стопанин. Конфигурацията от последната снимка изглежда нездравословно
                              Ясно е, че предстоят много и различни игри. Разплитане на кълбо, гонене на опашка ...
                              Страшен апарат. Честито. А котето в кошарата е още по-готино
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                                Мерси, мерси

                                Конфигурацията е пробна, колкото да видя струва ли си да изчислявам в колко котешки обектива може да се превърне олимпусчето ми.

                                Ако резултатите не ме впечатлят - ще изчислявам в колко олимпусови обектива може да се превърне котето. На настоящия етап, поне що се отнася до 24-105цата, работите вървят натам, ако първоначалните ми впечатления са верни. Може и да греша, но до тук не съм впечатлен. Не че имах кой знае колко време за проби де.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X