Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 55

Тема: Коте в чувал (или как си купих копче)

Място
    Стара Загора
    Публикации
    4,640
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране От: Коте в чувал (или как си купих копче)

Goblin, сменай доктора дорде е време, Има едно такова философско течение - сменяй наред, все по някое време ще уцелиш, като гледам, попаднал си на негов привържениек
    Късмет!
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

alex_markov е офлайн Супер Модератор | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    Sofia
    Публикации
    5,359
    Точки (при гласуване)
    60

Не искам да съм Лош Пророк, НО Ремонта на това "Коте" ще излезне Мноооооого солен! Тя тази работа не е лесна, не е ясно състоянието на матрицата и прилежащите и чаркалъци, фокусирането се извършва от отделен сензор - всяко мръдване, ще доведе до неточен фокус, а е възможно и изместане равнината на матрицата, т.е. кадъра да е на фокус в единичт край, но не и в другият, това че не мери - означава проблеми с електрониката или някои датчици, не съм специалист, но ремонта може да излезне в пъти по-скъп от покупката и което е най-лошото да не сатане баш "като истински", а това ще е жалко за това професионално тяло.
    Не знам колко си дал за него, но приемам че е Много евтин, просто не се увличай (а ти вече си започнал с батерии, зарядно, обектив), че да не го платиш като нов и след някое време да се чудиш защо не си взе един 5д марк2, Д700 или А850/А900 за по-малко пари

А забравих - Желая ти Успех и се радвам, че си намери къде да си "чешеш крастата"!

Goblin е офлайн Администратор | ОС || ТП |
    | Модератор |
    Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

Абсолютно си прав, и аз имам същите опасения. На настоящия етап финансово гледам да седя под границата на това за което мога да го продам в ибей за десет минути в сегашното му състояние. До тук хубавото е че след проверка се оказа че цените на частите са смешно евтини на фона на цената на която го продават канонци. Цялата клетка с целия огледален механизъм (която има шансове да е мръднала ако ударът е бил прекалено силен) се сменя като модул, и не е непосилна на цена. Проблем ще е ако се окаже че трябва да се сменят самото шаси, матрицата и платката, там става солено. Но - каквото такова. Така или иначе чеша краста. Ако проработи, това нещо ще ми послужи най-вече като жалон къде точно седи олимпуса, и дали е наистина толкова лош колкото го изкарват тези които го нямат, или е толкова добър колкото го изкарваме тези които го имаме
    Издъних се на Тюринг теста

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Публикации
    18,417
    Точки (при гласуване)
    52

Хм. Ясно.
    Фирмените сервизи винаги плямпат глупости, и винаги работят и се обличат с кожи от клиенти. Затова са измислени. Майната им.
    За японско не знам. Не знам какви са ви там сервизите и гаражите, но Америка и Русия са големи, би трябвало да има някой маниак, който вече е правил това. Че и нещо по-сложно. В Европа със сигурност никой няма и да го погледне. Само един тука от форума, е започнал да прави нещо такова. Сервиз изобщо.
    Ако искаш така: направи там каквото се включва в нормална цена, каквото не успеят - дай да видим тука. Говори с човека, аз ще помогна с каквото мога.

| Модератор |
    Място
    Sofia
    Публикации
    5,359
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Goblin Преглед на публикациите
    Абсолютно си прав, и аз имам същите опасения. На настоящия етап финансово гледам да седя под границата на това за което мога да го продам в ибей за десет минути в сегашното му състояние. До тук хубавото е че след проверка се оказа че цените на частите са смешно евтини на фона на цената на която го продават канонци. Цялата клетка с целия огледален механизъм (която има шансове да е мръднала ако ударът е бил прекалено силен) се сменя като модул, и не е непосилна на цена. Проблем ще е ако се окаже че трябва да се сменят самото шаси, матрицата и платката, там става солено. Но - каквото такова. Така или иначе чеша краста. Ако проработи, това нещо ще ми послужи най-вече като жалон къде точно седи олимпуса, и дали е наистина толкова лош колкото го изкарват тези които го нямат, или е толкова добър колкото го изкарваме тези които го имаме
    Казах, че ти стискам палци!
    А станах нихилист след няколко Напълно НЕУСПЕШНИ опита да възстановя няколко стари коли - наседях се по сервизи, похарчих Колосално количество пари (ама найстина, от сегашната ми гледна точка де) и накрая реших - НОВО, Твърдо НЕ най-скъпото, но НОВО
    Успех
    Последно редактиран от alex_markov ; 26-03-11 в 11:25

Място
    Варна
    Публикации
    4,210
    Точки (при гласуване)
    25

Както се казва: -Виното и приятелите трябва да са стари, всичко друго - ново!
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Публикации
    18,417
    Точки (при гласуване)
    52

Да бе ... На чужд гръб и 15 000 лева са малко ...:)

Място
    София
    Публикации
    5,967
    Точки (при гласуване)
    19

Ау, двоен кроп срещу фулфрейм. Това трябва да се види на живо наистина.

Вико е офлайн Старши участник | ТО || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Sofia
    Публикации
    2,355
    Точки (при гласуване)
    17

Темата е уникална. Наложи ми се да търся копче за една щракалка. Предложиха ми целия панел за 55лв+55лв за ремонт. - в eBay - 9$! Копчето естествено се продава отделно - 7$ с доставката до БГ.

http://camerapartsnrepair.info/usa/c...ts-repair/#/1d Сигурно знаеш и по-интересни, но поне да го споделя тук. Успех!!!

Yaro е офлайн Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ |
    Място
    Sofia, Bulgaria
    Публикации
    6,365
    Точки (при гласуване)
    41

Честито Гоблин
    Приемаме изневярата ти с разбиране.

Сподели сега по-интересното... Какви наморници възнамеряваш да закачиш на котето?...

Място
    София
    Публикации
    3,396
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на Yaro Преглед на публикациите
    Честито Гоблин
    Приемаме изневярата ти с разбиране.

Сподели сега по-интересното... Какви наморници възнамеряваш да закачиш на котето?...
    Бяли
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

| Модератор |
    Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

А, не съм расист, може и черни, повече ме интересува образованието им, ако нямат L диплома - не ги ща

А иначе - добрата новина е че фелдшерите обявиха че ще живее. Операцията се бави понеже реших да има и пластична хирургия и някои козметични части ще се бавят още седмица.

След това го чака дивен сравнителен тест с олимпуса, и ако не ми хареса 4.708652148322542672160094173043 пъти повече (колкото им е разликата в цената нови) - ще му мислим алтернативни кариери.

| ОС || +ПЛ |
    Място
    Sofia, Bulgaria
    Публикации
    6,365
    Точки (при гласуване)
    41

Good news!

Цитат Мнение на kiki.t Преглед на публикациите
    Бяли
    Оnce you go black you never go back (в случая 50 и 85 на 1.2)

| Модератор |
    Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

Мяу

Пристигна гадта. Момчетата го поправиха, всичко работи. Остава малка козметична гадост при взиране от близо. Горният капак не прилепва на 100% отзад и на места има луфт около 0.5-0.6мм. Все пак е имало изместване на шасито и нещо са му баяли на опън и напън. Хубавото е че (по думите на фелдшерите) луфта е достатъчно малък та да не нарушава напасването на уплътненията на влаго/прахо защитата, която е по-навътре. Бях се стреснал че ще смуче гняс.

Останалото са подробности. Експериментът - успешен. Крайна цена със всичките му салтанати - до долар колкото ми се върза олимпуса нов. И с една зелена хилядарка под цената на нов EOS 5dII (който не бих си купил никога така или иначе). От общата сума можеше да се спести точно половината ако бях решил просто да го подкарам да работи и да го храня с китайски батерии, зарядни и периферно оборудване, но някак не ми се щеше. Хубавото е че дори и ако полудея и реша да му сменя шасито (посъветваха ме горещо да не го правя, освен ако не смятам да си го гледам а не да го ползвам), ще си остане в графа "далавера".

Сега остава да стискам зъби до другия петък когато ще мога да му посветя малко повече време с подобаващи обективи. Благодаря на всички за пожеланията и поддръжката.

PS: Ако не сте виждали как гледа 11 месечно бандитче секунди след като е успяло да събори найлона с котето от еднометрово бюро (секунди след като татко му е извадил въпросното коте от кашона) - изражението е ето такова:

Последно редактиран от Goblin ; 24-04-11 в 23:56

Място
    Варна
    Публикации
    232
    Точки (при гласуване)
    10

Ах на бати котарака
    Честито Goblin и със здраве да си го тормозиш.
    Като му видях болта на S усукан не вярвах че може да се живне котето, но явно голяма душа носи. Браво и на момчетета които са го живнали.
    И не забравяй да похвалиш котарака с някоя сномчица тук в темта и малко впечатления, че и на мен един такъв ми е легнал на сърце, ама не стигат финансите а и ОЛИ-то си ми върши добра работа.
    П.П. Дъщеря ми имаше същото изразение на годинка като издърпа осцилоскопа ми за кабела и като чу трясъка, каза - а пана, а на тати съцеееетооо...... Да са ни живи и здрави!

П.П.П. !!! Правилно са ти казали за шасито сменя се само в краен случай резервните са толкова изтървани че не могат да се вложат в производството но и не са съвсем за брак та твоето кривото може да е много по добро от резервно. А и най вероятно твоето е криво само от страни.
    Последно редактиран от old111 ; 26-04-11 в 20:03
    Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

Място
    Варна
    Публикации
    4,210
    Точки (при гласуване)
    25

Обектива?
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

| Модератор |
    Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на публикациите
    Обектива?
    Нямам никакви канонски, в края на седмицата ще взема няколко назаем и ще започвам тестовете. Котето идва в точния момент в който почти си нагласих олимпус системата такава каквато я искам (то при мен винаги така става ) и оставането му в семейството въобще не е даденост. Поживем - увидем. Със сигурност ще му се порадвам и ще споделя мнения, то само ще си покаже.

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,010
    Точки (при гласуване)
    23

Thumbs up От: Коте в чувал (или как си купих копче)

Как не те е срам ....такава работа да скалъпиш !Сега 2 часа няма да заспя !....Тялото те задължава да сложиш класни обективчета,аз лично ти завидях,макар че короната е тежка,пожелавам ти много да те радва и да радва нас като качваш снимки !

п.п В началото като го видях си помислих 40Д с батеригрип.....викам си тоя човек е изперкал !Резултата е уникален ..
    Кажи нещо за олимпуса,аз пък нещо напоследък се дразня на цените на канонските обективи,отделно правя разни компромиси....и само заради обективите ми минава еретичната мисъл за никон !
    Последно редактиран от Roninn ; 26-04-11 в 23:28
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

| Модератор |
    Място
    Sofia
    Публикации
    5,359
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Goblin Преглед на публикациите
    Нямам никакви канонски, в края на седмицата ще взема няколко назаем и ще започвам тестовете. Котето идва в точния момент в който почти си нагласих олимпус системата такава каквато я искам (то при мен винаги така става ) и оставането му в семейството въобще не е даденост. Поживем - увидем. Със сигурност ще му се порадвам и ще споделя мнения, то само ще си покаже.
    Може да прозвучи Еретично, НО - Продавай го това "коте"
    Порадвай му се и го продай - наглсил си си система - снимай, ако решиш да го задържиш, ще влезнеш в един филм, не е работа, защото то иска обективи, а апетита идва с яденето, ще се Увъртиш в едни Скъпи и тежки 'Играчки" и все няма да е достатъчно....
    Аз Канонските не ги знам много много, но Никонските ... 12-24 2.8, 24-70 2.8, 70-200 2.8 и после 85 1.4, 105 макро... а като стигнеш до дългите, ще трябва сериозно да забогатяваш, че и да заякваш (че нямат носене)...

Та продавай докато не си 'Изгорял" (приятелски съвет)

| ОС || +ПЛ |
    Място
    Sofia, Bulgaria
    Публикации
    6,365
    Точки (при гласуване)
    41

Никонския ultra wide на 2.8 е 14-24.
    Аз не съм съгласен с Алекс (подхода ми се струва доста максималистически)..
    Задръж котето и тествай. Не е задължително да имаш 14-200 на 2.8 за да си доставяш удоволствие дори на ff правейки качествени картинки в същото време. Програма максимум (изредените от Алекс обективи) във всяко едно хоби е прекалено скъпа, в случая леко безсмислена.

Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. На лов с кон или Samurai?
    От Volk във форум Лов и риболов
    Отговори: 22
    Последно мнение: 15-11-10, 18:23
  2. Отговори: 2
    Последно мнение: 24-07-10, 08:11
  3. Отговори: 4
    Последно мнение: 25-01-09, 22:24
  4. Търся кадърен майстор от Монтана или Лом!!
    От Lachezar_p във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 3
    Последно мнение: 20-11-08, 13:30
  5. купих си нуви 350 как да го ъпдеитна
    От мишу във форум Карти
    Отговори: 3
    Последно мнение: 18-05-07, 09:42

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации