Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руските топографски карти за лаптоп Как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Руските топографски карти за лаптоп Как?

    Искам да мога да разглеждам Руските генщабски карти на лаптопа ми.В сайта на Ведрин ги има в разширение .png да ама с програмите ,които ги отварят немога нито да намеря точка чрез координати нито да задам координати и то да ми намери точка.Пробвах с Global Mapper ама ми трябват точки за да я калибровам.И още един тъпичък въпрос.Ще мога ли да вземам координати на точки от компютъра и да ги задавам на ГПС а той да ме води дотам.Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Руските топографски карти за лаптоп Как?

    В долната връзка пост #1, натискаш бутона Цък и той те отвежда в сървъри от където теглиш картите и мап файловете за тях. Насипваш ги в една директория иги отваряш с GlobalMapper. Втория ти въпрос е по принцип може, стига да знаеш да го използваш. Ако си си научил уроците от упътванията за GPS, няма да имаш проблеми.

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=20490

    Коментар


    • #3
      От: Руските топографски карти за лаптоп Как?

      Колега при отварянето на файловете ми илиза един списък с много файлови формати мисля и трябва да избера.Пробвах с налучкване ама нестава.И за картите и за мап файловете.

      Коментар


      • #4
        От: Руските топографски карти за лаптоп Как?

        В МАП файла има описание кой е съответния растерен файл. Провери дали името на растера и името в МАП-файла са еднакви. Трябва да са в една директория МАП-а и растера също ...

        Коментар


        • #5
          От: Руските топографски карти за лаптоп Как?

          Като отвориш "Цък" има една връзка "Легенди и пояснения" /"Подбор на нужните карти".Отваряш картата на България с означението на картните листи. Ориентираш се къде и коя област от картатата ти трябват, виждаш означението и теглиш картите - "мап" файла от връзка "Калибрирани карти формат Map"; "Tif" файла от"Карти формат "TIF". Означението на двата файла трябва да е едно и също и да се намират в една директория след като ги изтеглиш в твоя компютър, както е казал DiDO2. По-долу изтегли два примерни изтеглени файла, които можеш да ги отвориш чрез GlobalMapper.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от tabak; 15-03-11, 18:48.

          Коментар


          • #6
            От: Руските топографски карти за лаптоп Как?

            Направих си ги с мапсорса вече ама искам да ви питам дали мога с гармин нуви 200 да записвам трак.И да ми обясните как.

            Коментар


            • #7
              От: Руските топографски карти за лаптоп Как?

              ЦЪК
              Nothing comes from nothing...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X