Обява

Свий
Няма добавени обяви.

! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

    Интересна тема, за случващото се всеки ден по родните пътища:

    http://vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=37749

  • #2
    Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

    Мисля, че темата е добра. Дано някой си промени поведението.
    Последно редактирано от cveti; 05-05-08, 12:21. Причина: правопис

    Коментар


    • #3
      Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

      Не знам дали това е подходящата тема, ама да се оплача някъде...

      Днес за преден път една маршрутка тръгна да ме изпреварва при двулентов път с двойна не прекъсната линия и то при положение, че карах с около 60 при ограничение 50, а си имаше и насрещен як трафик дето трябваше почти да се качва на тротоара, за да го избегне. Силицете му(беше претъпкан с народ) обаче стигнаха едва колкото да ме изравни. Е, пуснах го бързичко, за да не стане някой сакатлък... при което след около 15 метра наби рязко спирачки и пусна аварийки по-средата на платното при положение, че очевидно имаше място да се разминават три коли, ако спре плътно до тротоара...

      Вече сериозно обмислям варянта при подобни случаи да причинявам нарочно леко ПТП докато е в нарушение. Самото изчакване на КАТ, което както знаем е около 2 часа ще му бръкне дълбоко в джоба. Няколкото дни загубени докато е на тенекеджия също. Акта и взетите точки(а дано са и последни и замине и книжката) още повече... Има ли късмета да избяга жалба и адвокат да я придвижва и никакви споразумения докато не му хвръкне книжката и да мре от глад(най-вероятно е достатъчно голям чвор та да не може да си намери друга)!!! И, ако имаме късмета след няколко останали без книжки маршруткаджии може и да си оправят карането...
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #4
        Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

        Няма смисъл само да си трошиш колата.Ако той не кара друг ще се качи.
        Шарят на полицайте на високо равнище , само гледай как куките се обръщат на другата страна като ги видят да правят нарушение.
        Аз досега не съм видял спряна маршрутка на пътя от полицаи никога!

        Коментар


        • #5
          Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

          Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
          Няма смисъл само да си трошиш колата.Ако той не кара друг ще се качи.
          Шарят на полицайте на високо равнище , само гледай как куките се обръщат на другата страна като ги видят да правят нарушение.
          Аз досега не съм видял спряна маршрутка на пътя от полицаи никога!
          Просто трябва да си с правилния автомобил. Аз с Вранглера с тръбите отстрани съм одрал зверски 4 маршрутки и няколко коли... Винаги предлагат да не викаме КАТ и да се разберем ама само веднъж взех от единия 50 лева (при все че ми нямаше нищо) защото бързах, иначе както казва колегата - чакам си и нека ги сурвакат катаджиите.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

            До човека е, и аз съм карал маршрутка 6 месеца докато бях студент ама никога не съм правил простотий, даже колегите ме майтапиха че спирам на пешеходните пътеки да пускам пешеходците. Ама няма да забравя как веднъж като имаше дупка и бяха затворили едното платно и трябваше да чакам много преминах през един доооста висок тротоар както си бях с пътниците, тротоара естествено беше свободен от пешеходци. Та и маршрутките могат да се ползват за офроуд .

            Коментар


            • #7
              Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

              Всъщност сега като си спомних друг случай това дето описах преди малко ми се вижда дреболия. Преди 3 - 4 години вървя си пеша по Черковна и какво да видя. Кара си една маршрутка. Зад нея линейка с надути сирени. Не само светкащи, а и звука им надут, което както знаем означава МНОГО спешно. Пътят е двулентов, но широк. Три коли се разминават без грижи. Обаче в насрещното спрял камьон на Чистота и му качват кофа за боклук. Та явно някой маха на маршрутката и тя набива спирачки ТОЧНО ДО камьона на Чистота блокирайки напълно по този начин пътя на линейката, която си светка и свири отзад, ама няма кой да й обърне внимание... 5 метра по натам или преди това да беше спрял линейката щеше да го заобиколи без проблеми... Добре че не носех оръжие в онзи момент, че още щях да го лежа сигурно...
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

                аз пък днес видях как едно такси на оживено кръстовище се беше изнесло за ляв завой и незнайно защо реши да го прави към вратите на минаващ негов колега - другият му и след като видя все пак, че спира бипна и префуча, а този наби спирачки поне това успя, само че човека зад него също чакащ решил да се изнесе за да има видимост и да завие наляво му се заби в задницата

                Коментар


                • #9
                  Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

                  Аз мога да заява, че на таксита вече не се качвам!!! Освен ако не е много належащо! Онази вечер качвам се аз от една автобусна спирка, и още не бях затворил вратата, а шофьора газ до тенекия и се размина на см от един автобус приближаващ се към спирката. А вътре ухае на ароматизатор та чак не се диша, помолвам го да отвори прозореца да се проветри, а той ми обяснява как бил пуснал вонята, защото преди малко почнала да се топи ел. инсталацията и замирисало на бакалит. (вече си мисля защо ли се качих) И точно тогава видях престрояване от най-дясната до най-лявата лента (общо 4) без никакво намаляне или поне вглеждане в огледалото. След това влезнахем в едни пресечки и той някъв си кара в насрещното, аз не издържах и казах - ТУК Е ДОБРЕ, колко ви дължа?!?
                  ОТКАЧАЛКИ
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение

                    Вече сериозно обмислям варянта при подобни случаи да причинявам нарочно леко ПТП докато е в нарушение. Самото изчакване на КАТ, което както знаем е около 2 часа ще му бръкне дълбоко в джоба. Няколкото дни загубени докато е на тенекеджия също. Акта и взетите точки(а дано са и последни и замине и книжката) още повече... Има ли късмета да избяга жалба и адвокат да я придвижва и никакви споразумения докато не му хвръкне книжката и да мре от глад(най-вероятно е достатъчно голям чвор та да не може да си намери друга)!!! И, ако имаме късмета след няколко останали без книжки маршруткаджии може и да си оправят карането...
                    хич не го обмисляй - маршрутка и тенекеджия са две несъвместими неща - карат си ги смачкани...
                    дори да му вземат книжката /малко вероятно/ да не мислиш, е ще спре да кара? По думите на един познат собственик на 5-6 таксита, поне 1/3 от таксиметровите шофьори са неправоспособни...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

                      "Организиран побой над маршруткаджии пред Ал. Невски"



                      Не, простотията е нечовешка. Аз направо се вбесявам като ги видя как на цариградско преди орлов мост скачат в локалното през все бордюр, трева, хълмче.. и после хоп обратно при спирката. Направо ми иде да го изкъртя тоя келеш, после се чудим защо инфраструктурата ни (където я има изобщо) е като през военна обстановка.

                      Същата простотия я правят и на Черни Връх между Хемус и кръстовището на НДК (Макдоналдс) посока НДК. Разбили са и бордюри и всичко.
                      Последно редактирано от tutin; 08-05-07, 19:56.
                      VW Touareg V10, 5000cc

                      Коментар


                      • #12
                        Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

                        Както казва един колега от форума-видиш ли парашутка или жълто-газиииииииииииииии
                        M.P.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

                          Аааааааааааааа, ами аз така ровичкайки си из разни чужди форуми и ето на:

                          http://audibg.com/NEW/index.php?showtopic=21763&st=0


                          Ми обясненията на някой са готини, случките също (стига да не ги разказваш от първо лице).

                          Много ми хареса "Тракийската рулетка"

                          Коментар


                          • #14
                            Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ ! - препратка към vwclub-bg

                            По темата за маршрутките:

                            Надпис в маршрутка: "Пътници, не пречете на шофьора, молете се мълчаливо!"
                            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                            A2 (+)

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X