Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да възстановим някое возило от Военния музей?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

    Аз живея наблизо, та можете да ме пишете и мен събота и неделя Все ще се намери нещо и за лаици

    Коментар


    • #32
      От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

      Подкрепям идеята. Ако не успея с друго, то с по някой друг материал (боя, кит) или просто личен труд, ще мога. Според мен най-добре е да става вътре в самият музей. Все ще имат хале или даже някакъв гараж, където да може да се работи целогодишно. Изнасянето на експонати не ми се струва уместно.

      Коментар


      • #33
        От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

        Бройте и мен, ще участвам с радост, труд и някой лев. Иедята е страхотна, а някой от експонатите са реално безценни!

        Коментар


        • #34
          От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

          Аз също, трябва да се реши какво/кое ще първото, къде, как ще се прави и впоследствие къде ще се експонира/показва.

          Коментар


          • #35
            От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

            Малко се поразтегнаха нещата, но ето тук е решението на ОС: http://www.offroad-bulgaria.com/show...6708&p=1489985

            От Теодор МБ очакваме план за работа, искания за помощ и всякакъв друг напредък на идеята.

            Коментар


            • #36
              От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

              Благодаря много и на теб, и на администрацията! Вярвам, че ще се получи нещо много хубаво! Мълчах известно време, за да изчакам решението на форумното ръководство, както е редно за такива инициативи. Щом има съгласие, вече може да се ориентираме към конкретно действие! Не, няма забавяне, то и без това мисля, че работата трябва да започне мало по-късно, като понамалеят пролетните дъждове, при по-стабилно сухо време. Може би края на април?

              Но най-вече, преди всичко останало, първо трябва да получим зелена светлина от ръководството на Музея! Без това не може да се прави нищо. Затова, като първа стъпка, нека да се уговорим няколко души и да отидем да огледаме експонатите. Предполагам, че през седмицата е трудно, затова какво ще кажете за събота?

              И след това, в работен ден - посещение и разговор със съответните отговорни лица.
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • #37
                От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                Приятел предполагам, че вече е решено да има такава инициатива. Аз също съм за и ще помогна с труд поне колкото мога. Според мен сега наистина 1-во трябва да се хареса машина и да се говори с управата и си мисля, че няма да е трудно да бъдат убедени. Експоната по който трябва да се работи мисля, че трябва да е някоя от машините в по-лошо състояние, че бави ли се възстановяването им май става в пъти по-трудно и дори невъзможно, предвид безпаричието дори и на ентусиастите, за музея няма какво да говорим. И все си мисля, че ако има повече хора които да работят в един и същи ден няма да е толкова бавно. Да ви кажа върти ми се една идея в главата, която може малко налудничава да ви се стори, но за материали дали не може да се опитаме да вербуваме някой от вносителите на авторепаратурни материали да ни подпомага, т.е. да ги продават на по-ниски цени или дори да даряват известни количества, все пак няма да трябват кой знае колко големи количества (поне за големите вносители). Сигурен съм, че само да потръгне ще има много новопостъпващи в каузата, които да помагат, обаче началото ще е много трудно и трябва някой или няколко души да се нагърбят с по-общата организация, че без такава нищо не става.
                Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
                MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

                Коментар


                • #38
                  От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                  Момчета, аз вече съм над 50...и... и много ми хареса идеята . Мисля че мога да помогна и ще го направя с удоволствие. Имам някакви знания и опит. Занимавал съм се професионално. Харесвам старата техника, защото има много оригинални и интересни решения. Ако сметнете за необходимо потърсете ме... vankow_02@abv.bg

                  Коментар


                  • #39
                    От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                    Скоро смятам да отида и да наснимам възможни кандидати и да ги обсъдим. Само да минат още няколко ангажимента и ще действам. Вероятно другата седмица. Бърза работа няма, и без това няма какво да се прави, преди времето да се стабилизира към добро и сухо. Всякаква помощ - и с работа, и с идеи - е добре дошла!
                    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                      Със снимането на кои екземпляри ще започнеш? Аз предлагам с тези вляво от входа, където са ЗиС-овете, Павези имаше, Херкулес, SdKfz и т.н. Преговори иначе с управата на музея има ли успешни?
                      Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
                      MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

                      Коментар


                      • #41
                        От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                        Колега ако мога да помагам с нещо и аз съм на среща.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                          Днес се оказах в Музея. За съжаление, стана доста случайно, покрай един приятел, така че не носех сериозна фотографска техника, а снимах с телефона. Обаче все пак нещо се вижда и мисля, че можем да подискутираме. Ето ги машините, ще кажа и моето предложение за "пациент".

                          Първо, интересният влекач Павези. За съжаление, много е изгнил. И е много сложна машина. Със сигурност може да се възстанови, но при други условия. Адски много работа е! Не го препоръчвам.
                          Прикачени файлове
                          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                            Същото се отнася и за Бреда, и за Спа-Фиат. Хубави машини, заслужават огромно внимание, но според мен не са подходящи за нашата работа.
                            Прикачени файлове
                            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                              Влекачът Фаун и автобусът Опел Блиц - също са интересни. Но на автобуса е огромна работа, вероятно иска да се прави целият скелет на "помещението" отзад. Фаунът е доста здрав, трябва да му се направи нова кабина от дърво. Но е доста обемиста и тежка машина. По принцип според мен Фаунът все пак възможен кандидат.
                              Прикачени файлове
                              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                                Тук вече стигаме до челната тройка, според мен същинските кандидати за възстановяване.

                                Един хубав камион Мерцедес, който е в сравнително добро състояние. Излъскване на шасито, потягане на ламарината, ремонт на дървената кабина - и става хубав експонат!
                                Прикачени файлове
                                Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X