Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да възстановим някое возило от Военния музей?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

    Ако има подходяща база, биха вероятно. Но както казах, кой ли ще си даде халето, да не говорим, че ще трябва и да поеме пълна отговорност за експоната да не изчезне, което идва малко в повече! Но нищо не пречи да се работи на място, вече е правено. Колкото до това, кой експонат да бъде, май също трябва да отидем там и внимателно да преценим! Има камиони - ЗиС-5, мерцедеси, един Фаун, но пък може да се окаже, че с техните дървено-ламаринени кабини са много по-трудни за правене, отколкото откритите влекачи. Затова май наистина ще е най-добре няколко души да се уговорим, да отидем в музея, да огледаме и снимаме една по една машините, така че да се определи коя е най-подходящ обект за работа.
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • #17
      От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

      Ами айде повече хора и от този форум да дойдат на срещата в бирария" при кмета" в четвъртък на 10.03.11 в 20 .00ч може да се разбереме по добре какво правиме!
      Последно редактирано от zhivko88; 09-03-11, 14:25.

      Коментар


      • #18
        От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

        Какво се случва в тази бирария?
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

          Тео, идеята ти е чудесна!
          Аз бих се включил с каквото мога. Чакам да се постопли малко времето и ще посетя музея с удоволствие. Може да организираме нещо
          Alfetta GT

          Коментар


          • #20
            От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Какво се случва в тази бирария?
            Утре мисля да отида за пръв път там но доколкото знам се събират хора от класик кар форума и обсъждат всички интересни теми относно ретро машините но за повече информация би могъл да ти каже спийдер, защото мисля, че той е организатора на срещите !

            Коментар


            • #21
              От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

              При определени условия мога да предоставя хале за работата.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                кой ли ще си даде халето, да не говорим, че ще трябва и да поеме пълна отговорност за експоната да не изчезне,......
                До 2.5м височина, 6м. дължина и 2м. ширина, става (стига да не ми виси 1 година вътре) колкото до изчезването, при добра организация може да изчезне и от двора на музея .....
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #23
                  От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                  Звучи супер! Едвали ще позволят изнасянето на експонат /макар че наистина на такова място би бил по-защитен, отколкото там на двора /, но в халето може да се извърши качествен ремонт на кабина, врати и други едри елементи!

                  Май всичко може да се нареди и въпросът е да изберем експонат и да разберем дали ще получим кард-бланш от управата!
                  Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                    Това е добро начинание. Дано да е сговорчив музея!
                    Бих участвал с най-голямо удоволствие,но не съм от София...
                    диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                      Aз също съм на линия! Напълно подкрепям Митко (davc), че може би е по-разумно да се започне от някаква по-обикновена и тиражирана машина. Работата няма да е малко, но пък за сметка на това ще е интересна.

                      Обаче ме притеснява друг проблем - как музея ще съхрани вече реставрирания/те екземпляр/и? Там няма изградени навеси (изключая този, под който са събрани 20-30 оръдия от периода 1877-1920 г.) и най-вероятно експоната, в който ще бъдат вложени доста усилия, ще се окаже пак под "открито небе", което автоматично прави цялата гимнастика безсмислена.

                      Точно това трябва да обсъдим с управата на НВИМ.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                        Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                        Утре мисля да отида за пръв път там но доколкото знам се събират хора от класик кар форума и обсъждат всички интересни теми относно ретро машините но за повече информация би могъл да ти каже спийдер, защото мисля, че той е организатора на срещите !
                        Събираме се фенове и собственици на стари машини.
                        Всички са добре дошли!

                        http://www.classiccar-bg.com/index.p...ic,142.75.html
                        Alfetta GT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                          Аз със умения и знания надали мога да помогна, със моите си коли едвам се оправям.

                          Не се съмнявам, че ако се получи организация, тук има достатъчно хора и умения за да се направи много. Управата на музея обаче със сигурност ще бъде трудно убедена (разсъждавам на общ принцип, не съм запознат с конкретните хора). Сигурен съм, че за тях ще бъде много по лесно да повярват ако този проект има засилена медийна подкрепа. Такава подкрепа лесно може да се получи от онлайн медии, а за такъв интересен проект - дори и от телевизия. Логиката ми тук е, че при ясно отразяване и документиране на процеса, никой консервативен директор на музей няма да се притесни толкова, че ще му изчезне експоната или ще бъде счупен.

                          Оттук професионалното изкривяване ме бута нататък, подобна инициатива изнесена във социалните мрежи, може да предизвика голям отглас, повишен интерес, да доведе нови млади любители на такъв вид дейност, да повиши интереса към музея и експонатите. Свикнал съм директори, собственици и тн. да ме слушат със скептицизъм, когато им представям подобни неща и месец-два по-късно да ме гледат с неразбиране, като получат резултати от стотици хиляди хора, продажби, познаваемост. Но както и да е, тази дискусия я водим във онлайн форум, така че всички сме наясно със силата на интернет.

                          Накратко исках да кажа, че е по лесно да убедиш някой трудно убеждаващ се ако обещаеш публичност
                          Mitsubishi SpaceGear 2.4

                          https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                            Мисля,че във форума има правила за организиране на подобни мероприятия.Най-добре е от там да се тръгне.Организацията на подобна идея е най-важното условие за успех.Във форума има много хора с много умения и средства за реализация на проекта.Идеята,подкрепена от администрацията на форума,вече и придава статут.Така можем да съгласим управата на музея.Просто съблазнете на първо време някой модератор.
                            В организацията,определено няма как да помогна,но имам доста тенекеджийски опит.Но да караме нещата подред.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                              Ето малко по темата със западащите музеи - http://www.capital.bg/1057678/
                              Mitsubishi SpaceGear 2.4

                              https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                                Бройте ме !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X