Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агне по хайдушки?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Агне по хайдушки?

    Ще кажа какво съм чувал, пък дано не стана за смях..

    Одраната кожа се обръща и агнето се завива наобратно с нея.

    Изкопава се дупка и "пакета" се заравя.. Отгоре се кладе сериозен огън и ако дойде потеря, всички изчезват..
    Като се върнат - изравят дупката и като друснеш агнето, месото падало само!

    Това е в сферата на приказките, ама имам агне, лопата и дърва, та мисля да пробвам... Освен ако не са ме пуснали по пързалката и да постигна грандиозен провал!

  • #2
    От: Агне по хайдушки?

    Не хаби хайванчето. Няма да понесеш смрадта.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      От: Агне по хайдушки?

      Аз знам как се готви боб по хайдушки . Боба се слага да ври със студана вода от извора . Като заври , водата се исипва и се налива нова . И така седем пъти .Като заври боба за седмия път котлето се изритва и се изравя агнето , което се пуска на орехова шума и се яде с пръсти !!!!

      Коментар


      • #4
        От: Агне по хайдушки?

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        ...... Отгоре се кладе сериозен огън и ако дойде потеря, всички изчезват..
        Като се върнат - изравят дупката и като друснеш агнето, месото падало само!
        ..!
        Има най-малко два логични въпроса:
        Кое кара топлината да се разпространява надолу в земята а не нагоре посредством естествена конвекция с въздуха ?
        Дали на " потерята " и е много трудно да открие, къде е заровено агнето, че да спретне една "пусия" ?

        Според мен класическия начин е да се накладе огън в дупка, може и облицована с камъни и след като се нагреят да се зарови месото, и отгоре да се маскира със зеленина. Поне това съм гледал по телевизията в сериите за оцеляване.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          От: Агне по хайдушки?

          Да,дето вика Ник Николов-така е.В темата за чеверметата има агне на трап.Аз правих миналата година.
          Изкопаваш трапа да побере две-три тави.Кладеш силен огън,да гори поне три часа.Оставяш малко жар вътре и мяташ тавите.Отгоре някоя по-дебела ламарина и останалата жар-върху нея.След 4-5 часа отваряш...
          В кожата не съм ял,така е както си чувал,но и на мен ми се струва,че ще вони на изгоряла вълна...

          Коментар


          • #6
            От: Агне по хайдушки?

            Агне по ,,хайдушки,, се прави ....като първо го крадеш,а после го печеш както искаш.Навремето ми го каза един полицай този лаф.Иначе и аз започнах с трапове ,плочи,кожи и какво ли не

            Коментар


            • #7
              От: Агне по хайдушки?

              Първоначално публикуван от angelgp Преглед на мнение
              ...по ,,хайдушки,, се прави ....като първо го крадеш...
              Е т`ва е истината - другото си е тривиална кулинария...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Агне по хайдушки?

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                Одраната кожа се обръща и агнето се завива наобратно с нея.

                Изкопава се дупка и "пакета" се заравя.. Отгоре се кладе сериозен огън и ако дойде потеря, всички изчезват..
                Като се върнат - изравят дупката и .......
                ......... агнето го отнесли други хайдути. То затова е и хайдушко.
                Та внимавай, не го оставяй без надзор, па Ако и да му викаш Вълче агне после , по-добре е от хайдушко.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: Агне по хайдушки?

                  Еий, предвид, че времето навън е "винско и свинско" темата е баш на място, и ми ангажира поне 90% от и без това малкото акъл !
                  Ако някой ми дефинира "хайдутин" ще Ви кажа точно ква е рецептата, ама барем има мегдан за импровизации !
                  Всички сте прави, само тва с кожата на обратно ...

                  P.S. Ама първо си трябва агне, а от къде и как е въпрос на ситуация ...
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Агне по хайдушки?

                    Хайдушката кухня, май не е много сложна. Като се замисли човек, дружините нито полева фурна, нито преносима мандра са имали!

                    За стада да не говорим! Лук не са садили и вино не са претакали! Явно технологията на зареждането се е свеждала до посещение на добра воля в някои къщи!

                    Козината може да мирише на дъръдонки, но надали се запалва... По-скоро действа задушаващо!

                    Обаче наистина е възможно да се получи голяма смрад!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Агне по хайдушки?

                      мани тия хайдутлуци..... едва ли ще намериш селска зидана пещ и човек, който знае как се пече (ако намериш, това е нъмбър уан) ами виж някоя пекарна или ресторант да ти го пекнат на фурна...........

                      и следващия път намери яре - с пъти е по-вкусно!
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Агне по хайдушки?

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Кое кара топлината да се разпространява надолу в земята а не нагоре посредством естествена конвекция с въздуха ?
                        Не я мисли топлината, тя си намира начин. Конкретно в тази схема, главният пренос на топлина е през многократно изпарение и втечняване на водата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Агне по хайдушки?

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          мани тия хайдутлуци..... едва ли ще намериш селска зидана пещ
                          Имам зидана фурна... Направих веднъж една простотия, не знаех че първо се напича, а после жарта се маха и се пече само от акумулираната топлина! Та накладох един здрав огън вътре, метнах една тава и сложих капака.. Военните димки трева пасат!

                          Разкажете как се обработва агънцето, подправки, натривки... За изпичането вече знам, как става!

                          Картофите покрай него ли се пекат? Какво може да се добави за гарнитурка?
                          Ех, сега едно винце и телевизия "Фолклор"!

                          П.С. Иване, ярето не понасмърдява ли на пръчотина? Срам не срам, ще си отида ей така, неял коза!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Агне по хайдушки?

                            Като си рекъл хайдушко та..... Ето ти един нестандартен начин на приготвяне: Родопите, много лета назад. Агнето без никакъв друг пълнеж освен изобилно количество ДОМАШНО!!! краве масло в тумбака. Трап облицован с камъни и не си спомням вече колко часа як огън в него. После изгребаха всичко отвътре и облицоваха с чимове мъх, ама тънички. Естествено със зеленичкото навътре. После агнето, и то покрито с мъх, и отгоре пръст. Около и повече от педя. Така около 6 ч. Никога преди а и след това не съм ял нещо по-вкусно от това, а доста таквиз съм употребил.
                            Ако имаш мерак, и още начини знам но повечето са изпълними от краят на април нататък. А за ярето адаша е мнооого прав, в пъти по-вкусно е от агнето. И ако е яре не намирисва изобщо.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              От: Агне по хайдушки?

                              Нее за хвалене но аз съм ял Агънце сукалче в кожа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X