Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агне по хайдушки?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Агне по хайдушки?

    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
    Това с трите крака се вика пиростияНе казах „връшник“ оти не знаех дали ше ме разберат

    На сръбската граница на село си имахме пещ за печене на хляб и у нея си печахме ягнетата е нема по вкусно нещо еййййй

    Са съм решил да взема мерките на оная пещ и да я изработя на мойто место на Вакарел и да си правиме сбирки на агънце и младо виноДай Боже

    Дано по скоро успея да купя овчици и отчуваме ягнища
    И такова съм правил. Свиркай ще помагам. На теб напълно безвъзмездно. Каменица не пия.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #32
      От: Агне по хайдушки?

      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
      Това с трите крака се вика пиростияНе казах „връшник“ оти не знаех дали ше ме разберат

      На сръбската граница на село си имахме пещ за печене на хляб и у нея си печахме ягнетата е нема по вкусно нещо еййййй

      Са съм решил да взема мерките на оная пещ и да я изработя на мойто место на Вакарел и да си правиме сбирки на агънце и младо виноДай Боже

      Дано по скоро успея да купя овчици и отчуваме ягнища

      Направи пеща, агнето за сефтето - от мен! За мен ще е чест да си махнем главите заедно! )

      Поздрави

      Коментар


      • #33
        От: Агне по хайдушки?

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Па като шъ е дарителска дари нещо и ти де. За каузата дет се вика.
        Аз ще се подложа безвъзмездно за експеримента! Ще дам емпирична информация, кой опит до какъв резултат е довел! Обективно...
        Ако искате ми изпратете и мостри от виното си, за да ви кажа дали "нюанса" му е подходящ за печено агне или е с "дълъг нос" или аромат на препечени дъбови бъчви!
        И агнета също.. /високопланински, нископланиниски, черни, бели../Който иска безплатен тест - насреща съм!

        Коментар


        • #34
          От: Агне по хайдушки?

          Такива теми, като тази в която цари абсолютно единомислие, мир и взаимна любов са наистина рядкост в този форум! Направо се просълзих от умиление! Стария ако е сериозен с пеща, аз съм насреща с агнето, защото ме радва без да го познавам лично! Пред целия форум го обещавам това агне! Топката е в Стария...!!!

          Поздрави

          Коментар


          • #35
            От: Агне по хайдушки?

            Обичам виУтре ше е изтрезнел
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #36
              От: Агне по хайдушки?

              Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
              Такива теми, като тази в която цари абсолютно единомислие, мир и взаимна любов са наистина рядкост в този форум! Направо се просълзих от умиление! Стария ако е сериозен с пеща, аз съм насреща с агнето, защото ме радва без да го познавам лично! Пред целия форум го обещавам това агне! Топката е в Стария...!!!

              Поздрави
              Аз като разправям, че гладът е двигателя на човешкия прогрес няма кой да ме чуе!

              Виж, като замириса на агнешко със задушени картофи, малко чесън, копър и запотена чаша червено вино, как нещата си дойдоха на мястото!

              Каквото и да правим господа в един момент ще огладнеем! Ако си похапнем ще сме смирени, ако не - свирепи!

              Коментар


              • #37
                От: Агне по хайдушки?

                Агне по гергьовденски ми е най-вкусно, че не съм Георги, а на гости е по-вкусно
                Пълнено с дроб-сърма.
                Последно редактирано от Ivan_J; 07-03-11, 20:38.

                Коментар


                • #38
                  От: Агне по хайдушки?

                  Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                  Обичам виУтре ше е изтрезнел
                  Старо, абсолютно трезвен и сериозен съм! Но ме подсети сега да си сипя едно! Наздраве дружина..!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Агне по хайдушки?

                    Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                    Наздраве дружина..!!!
                    Да спи зло под камък и да и смачкаме с крака главата на тая криза!

                    Ей, нещо взехте много да се харесвате, а науката иска данни! Температури, подправки, защо Хънтъра се дърви с ДОМАШНО масло, като има немско?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Агне по хайдушки?

                      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                      ...Ако си похапнем ще сме смирени, ако не - свирепи!
                      "Гладно око - лошо гледа"
                      Копришка мъдрост
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Агне по хайдушки?

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Агне по гергьовденски ми е най-вкусно, че не съм Георги, а на гости е по-вкусно
                        Пълнено с дроб-сърма.
                        Не, адаш.

                        Агнето да е пълнено с пилета.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Агне по хайдушки?

                          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                          Аз като разправям, че гладът е двигателя на човешкия прогрес няма кой да ме чуе!

                          Виж, като замириса на агнешко със задушени картофи, малко чесън, копър и запотена чаша червено вино, как нещата си дойдоха на мястото!

                          Каквото и да правим господа в един момент ще огладнеем! Ако си похапнем ще сме смирени, ако не - свирепи!
                          Маааалко бъркаш нещата в комбинацията агне-картофки. Не че е невъзможна, въпрос на вкус, но в голямата гурме енциклопедия тази комбинация ееее как да кажа по-меко,-еретична. Когато правилно употребиш хубавата българска дума " черпиш ", ще те светна каква е еманацията на пълнено агне по нашите земи.
                          А иначе за глада си прав, по-силен е от тока, разправят чернокраките, но що се отнася до прогреса бих добавил и мързелът.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #43
                            От: Агне по хайдушки?

                            аз имам пещ,правя и агне в кожа и не ,не мирише на изгоряла вълна ..но мога да споделя един специалитет от нашия край..викат му агне/яре в делва-взима се голяма делва,която по принцип се ползва за това,предава се в рода и еб@ ли мама му откъде се купува,но смятам че и с по малка ще стане,само трябва да се транжира животинката..та слага се в делвата масло и хубаво се намазва с ръка,подготвя се агнето -в него се слагат босилек,джоджен и пресен лук-колкото повече -по добре,и една шепа масло,зашива се ,отвън се маже с разтопено масло и червен пипер,слага се в делвата,налива се смес вода и вино 1:1,запечатва се с тесто..преди това сме запалили огън в трап ,да гори 2-3 часа,да стане жар...спира горенето,разравя се жарта ,и се слага делвата,заравя се докъдето може..пече се 4-5-6 часа..през това време се пие ракия със зелена салата..да ви есладко
                            куче или вълк?
                            в клетка ,или свободен?
                            въпрос на личен избор.
                            Вихрен Илиев
                            0888249888
                            blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                            Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #44
                              От: Агне по хайдушки?

                              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                              Да спи зло под камък и да и смачкаме с крака главата на тая криза!

                              Ей, нещо взехте много да се харесвате, а науката иска данни! Температури, подправки, защо Хънтъра се дърви с ДОМАШНО масло, като има немско?
                              Аз по нашите географски ширини немско МАСЛО не съм срещал. Виж от онази гадост маргарин под различни гръмки имена-много. Я кажи като стана селянин усети ли истинският вкус на маслото? И въпрос 2 : Как най-елементарно да провериш в домашни условия дали си купил масло или са ти пробутали от онази гняс маргарин?
                              п.п. Моля другите пишешти тук да изчакат Вълчо да даде ответ.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #45
                                От: Агне по хайдушки?

                                Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
                                аз имам пещ,правя и агне в кожа и не ,не мирише на изгоряла вълна ..но мога да споделя един специалитет от нашия край..викат му агне/яре в делва-взима се голяма делва,която по принцип се ползва за това,предава се в рода и еб@ ли мама му откъде се купува,но смятам че и с по малка ще стане,само трябва да се транжира животинката..та слага се в делвата масло и хубаво се намазва с ръка,подготвя се агнето -в него се слагат босилек,джоджен и пресен лук-колкото повече -по добре,и една шепа масло,зашива се ,отвън се маже с разтопено масло и червен пипер,слага се в делвата,налива се смес вода и вино 1:1,запечатва се с тесто..преди това сме запалили огън в трап ,да гори 2-3 часа,да стане жар...спира горенето,разравя се жарта ,и се слага делвата,заравя се докъдето може..пече се 4-5-6 часа..през това време се пие ракия със зелена салата..да ви есладко
                                Мдаам,вече започвам да се оглеждам за подходяща делва...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X