Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоро ще има ли фарове с LED?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скоро ще има ли фарове с LED?

    Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
    Колко свети този Petzl в сравнение с фара на мотор с 6V инсталация? И като лумени ме интересува разликата и като насочване на светлината.
    Знаем какво мислиш и няма да стане. Изчакай половин година и си купи диоден фар.

  • #2
    От: Източници на светлина, фенери, челници.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Изчакай половин година и си купи диоден фар.
    Какво се очаква след половин година?
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Източници на светлина, фенери, челници.

      Ще се продават диодни фарове - така, както сега се продава ксенон.

      Коментар


      • #4
        От: Източници на светлина, фенери, челници.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Ще се продават диодни фарове - така, както сега се продава ксенон.
        Дано да си прав, ама не вярвам да е след половин година.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Източници на светлина, фенери, челници.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Дано да си прав, ама не вярвам да е след половин година.
          Те вече се продават, даже някъде във Форума има линк до тях, но бяха на безсрамна цена, пък и единствен, първи вариант на пазара. Това беше преди половин година. Мисля, че още толкова може да се изчака.

          Коментар


          • #6
            От: Източници на светлина, фенери, челници.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Те вече се продават, даже някъде във Форума има линк до тях, но бяха на безсрамна цена, пък и единствен, първи вариант на пазара. Това беше преди половин година. Мисля, че още толкова може да се изчака.
            Знам, нали аз пуснах един от линковете. Изглеждат зле, обаче. Аз засега дори и само заради това не бих си купил.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Скоро ще има ли фарове с LED?

              Колеги, някой знае ли нещо за spotligt LED фарове?

              Коментар


              • #8
                От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                Диодни фарове има монтирани фабрично е на тоя таралясник. http://www.lexus.eu/range/ls/key-fea...echnology.aspx
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                  Както и на новата шеста серия на бмв.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                    Почнало се е вече, очакваме скоро и в нашия град..
                    А варианти за допълнителни LED фарове за т.н. полилей?
                    Примерно http://www.autoanything.com/lights/65A5321A0A0.aspx

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                      Ето още малко инфо http://www.candlepowerforums.com/vb/...s-11-07-update

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                        Гледам, вече се продават стандартни Н1, Н7... фарови LED крушки. Някой пробвал ли ги е?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                          Слаби са все още за фарове.Подобни ползваме по лодките / с такива диодчета / и за вьтрешно осветление стават,не нагрява и най-вече не харчи ток,НО ако трябва да свети като халогенна крушка вьв фар на автомобил е ТВЬРДО НЕ.

                          За електромобил за дневно осветление се е утепало,уж свети,а не харчи.Това през деня,нощем си пали нормалната кола,че с тия крушки си за никьде.

                          Спарки пусна КРЕЕ диодна крушка на 7 вата май беше,а това е двойно на фенера който имам аз сьс сьщия диод.ОБАЧЕ с фенера ходя и виждам,ако се движа с 15 км/ч стават,за повече НЕ.

                          Порьчах си крушки за задните светлини на колата,вечер да виждам на кьде врьщам.

                          http://www.amazon.com/Bright-Signal-Corner-Parking-Marker/dp/B005FT2PZ4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1314119584&sr=8-1

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51RZ5h87I6L._SL500_AA300_.jpg
Прегледи:1
Размер:15.2 КБ
ID:5298357

                          26 кинта 2 броя,светят в пьти по-добре от оригинала и издьржат по 30-50 000 часа,а не по 400 до 1100.

                          И крее да е пак свети 5-7 пьти по-слабо от халогенна на фар та до момента не са напипали мамеца.Скоро ДА,но има да чакаме.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                            За "фарове" като еталон ползвам продуктите на Baja Design. Не че ги имам, просто знам че като изкарат нещо ползващо даден вид технология - змачи вече е станала читава.

                            Имат лед светлини, но са си панел диоди, а не диоди вързани на крушка.

                            Не се съмнявам че там е бъдещето де. Във фотографията започнаха да излизат едни панелчета с контрол на цветовата температура и каквото се сетиш, предполагам първо ще заменят стандартните светкавици, и след това като узрее технологията ще закопае цял един клон на фото осветителната индустрия. Един такъв много доходен, с едни адски скъпи продукти.
                            Последно редактирано от Goblin; 23-08-11, 19:31.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Гледам, вече се продават стандартни Н1, Н7... фарови LED крушки. Някой пробвал ли ги е?
                              Не те съветвам да ги ползваш...

                              Що се касае за бъдещето на LED фаровете - да, най-вероятно ще стане факт, но със сигурност няма да се произвеждат масово и след две години, камо ли до 6 месеца.
                              За такъв период може би ще станат по-масови LED фарове или китове, които се монтират под основните фарове (на мястото на доп. фарове за мъгла), но тяхното предназначение ще е да се ползват за шофиране само през деня.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X