Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоро ще има ли фарове с LED?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Скоро ще има ли фарове с LED?

    Е че то вече и в Комет продават и диодите, и оптиката за тях. Кеф ти "Bat wings", кеф ти 20 градуса, кеф ти 5. 10 такива, и фара ти е готов. Ама едно че ще е грозна картинка правено вкъщи, друго че и да светят както трябва, няма къде да ги лицензираш, или цената ще дойде нефелна.

    На нас ни остава само да се успокояваме с мигачи, стопове, плафони, DRL и прочие. Другото - като пораснем, или като дочакаме времето, когато днешните топ модели автомобили с диодни фарове тръгнат да ги връщат по моргите, освен ако до тогава няма контакти по паркингите, а бензинопродаването да се е превърнало в клошарски бизнес.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Скоро ще има ли фарове с LED?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ...Иначе, като дойдеш на събора ще сложим на возилото ми произволен брой обикновени крушки, вместо диодните. Пък после ти ще кажеш кои какви са, ако можеш.
      Ще загубиш. По времето за запалване и гаснене безпогрешно се разбира кое е светодиод и кое е ЛНЖ.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #33
        От: Скоро ще има ли фарове с LED?

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Ще загубиш. По времето за запалване и гаснене безпогрешно се разбира кое е светодиод и кое е ЛНЖ.
        Ще ги тунинговаме с кондензатори. Или просто ще доведем Стефан като са светнати.

        Коментар


        • #34
          От: Скоро ще има ли фарове с LED?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Или просто ще доведем Стефан като са светнати.
          Именно. Иначе и баба знае.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Скоро ще има ли фарове с LED?

            Хм, може пък, щом я продават за мъгла, тази горе от снимката която дадох, да няма нужда от добро фокусиране?! Ясно е, че като форма на светлинния източник е далече от халогена и ксенона, но именно за мъгла нали се търси по-дифузна, размита светлина?

            Коментар


            • #36
              От: Скоро ще има ли фарове с LED?

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              именно за мъгла нали се търси по-дифузна, размита светлина?
              ... само от определена гледна точка. Светлината за мъгла трябва да е даже доста фокусирана във вертикално направление, иначе ще ти засветва мъглата, която ти не искаш да гледаш. Разсеяна е само настрани и за това обикновено се грижи стъклото, което има вертикални бразди.

              Коментар


              • #37
                От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                Здравейте в момента се оглеждам за диоди 20вт. и 30вт за направата на аквариумен капак. Проблема, който ми завиха от магазина, че ще имам единствено отделената топлина защото много греят и трябва да предвидя добър охладител. Та сега по темата има доста мощни диоди до 100вт. и проблема, който трябва да се реши е именно охлаждането им в колите. То сигурно е въпрос на време това да стане

                Коментар


                • #38
                  От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                  В колата отдавна има установена схема за охлаждане на доста по-мощни топлоизточници при приблизително същата температура. Щом за двигателя може, за диодите ще е песен.

                  А в аквариума - не мога да си представя че ще загазиш с охлаждането толкова много. Нали навсякъде наоколо е вода? 100-ватови диоди няма, евентуално говориш за диодни ленти/матрици/сглобки. А и не знам коя риба доброволно ще плува покрай 100-ватов диоден източник. Освен ако нямаш слепи риби.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                    Добре де, никой ли не я чете тая тема. Диодни фарове в колите има. Даже съм разглобявал един такъв. Има диод, лупа и як радиатор. Какво толкова.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                      Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                      Здравейте в момента се оглеждам за диоди 20вт. и 30вт за направата на аквариумен капак. Проблема, който ми завиха от магазина, че ще имам единствено отделената топлина защото много греят и трябва да предвидя добър охладител. Та сега по темата има доста мощни диоди до 100вт. и проблема, който трябва да се реши е именно охлаждането им в колите. То сигурно е въпрос на време това да стане
                      Търсенето на светодиоди с определена мощност е грешна тактика. Това което ни интересува като параметър е какъв светодобив получаваме за единица изразходвана енергия. Иначе и аз мога да ти продам светодиод харчещ 100, 200 или 1kW и светещ колкото да не се пребиеш в тъмното...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Не е ясно. Вече има серийни автомобили със светодиодни фарове.
                        Прав си, но тук говорим за масово производство, което пак казвам, че според мен няма да се случи в близко бъдеще.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                          Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                          Прав си, но тук говорим за масово производство, което пак казвам, че според мен няма да се случи в близко бъдеще.
                          Ми те са си серийни. Просто се брои "велика" екстра, точно като ксеноните.

                          ПП: 10 ватови диоди има. И 20 ватови има. 1600 лумена, примерно. При това са достатъчно малки за да могат да се фокусират с вменяема по размер леща.

                          Ето ви и "халогенки" с по 4 диода:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN8534.JPG
Прегледи:1
Размер:163.1 КБ
ID:5298462
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5380.jpg
Прегледи:1
Размер:140.2 КБ
ID:5298463
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN54001.JPG
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5298464
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5403.jpg
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5298465
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4138.JPG
Прегледи:1
Размер:216.0 КБ
ID:5298466

                          Вярно че точно въпросните могат да минат по-скоро за дълги, отколкото за фарове за мъгла, но е факт че самото светоотдаване вече не е проблем. Останалото е просто оптика. Още повече че диод 1600 лумена не е едно и също с лампа 1600 лумена. Диода излъчва в половината пространство, спрямо това, в което излъчва средностатистическа лампа.
                          Последно редактирано от sparkybg; 25-08-11, 09:49.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                            Никой не отрича, че има серийни, но те все още не са масови.

                            Аз поне не знам да има диоди с такава голяма мощност. Има такива модули, които са с няколко диода и по този начин постигат мощност 20, 50, 100W и т.н.

                            За ъгъла на светене си прав. Действително със светодиоди по-трудно се постига по-широк сноп светлина, въпреки, че едни от най-известните производители в света имат реални LED заместители примерно на халогенна дихроична MR16 лампа със същия ъгъл на светене.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                              Напротив. Хем има 20 ватови, хем ъгъла не е проблем. Докарват от към 5 градуса, до към 150-160.

                              Проблема е.... де да знам къф е проблема, освен някой маркетингов модел, или пълни складове с фарове и крушки.

                              Ей ти съвсем официален 10 ватов:
                              http://www.acriche.com/en/product/prd/zpowerLEDp7.asp

                              Е
                              й за това дори твърдят че е 100 вата, в което аз не вярвам. Ама да ги сложим 30 - пак не е зле:
                              http://www.ebay.com/itm/HIGH-POWER-1...ht_3392wt_1392
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                                За ъгъла съм съгласен, че може да се направи, но не от всеки.

                                Това от линковете са модули с няколко диода в тях, не 1 светодиод с такава мощност.
                                Аз това казах - няма единични светодиоди с такава мощност.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X