Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоро ще има ли фарове с LED?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

    Аз съм си поставил лед дневни на Осрам.Светят като всички фабрично вградени.Вградил съм ги в бронята на W 163 и са свързани да светят когато дам на контакт а когато светнат фаровете загасват.Фаровете стоят на положение автоматичен режим и така съм си решил проблема с постоянното пускане и гасене на светлините.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

      Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
      Аз съм с по шест такива във фар, като едната свети настрани. Светят много силно, дори в тъмното си светят доволно добре. Досега с полиция проблем не съм имал. Ето ти няколко снимки да видиш, че дори и фара и допълнителните 27W лед светлини, немогат да ги засенчат.
      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      a какво ще кажете за дневни светлини от няколко такива, 9W диода, нямат охлаждане

      [ATTACH=CONFIG]855748[/ATTACH]



      Как се връзват няколко от тези, последователно ли?
      Трябва ли да се слага LED DRIVER, резистор или направо 12V?




      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.gif
Прегледи:1
Размер:8.6 КБ
ID:5706732
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

        Резисторите би трябвало са си им вътре. Просто ги закачаш. Със сигурност, за тая цена и обем, нямат нищо повече от резистор вътре.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

          Имат в опашките,разглобих един.Работят си безгрижно на 12v...

          Коментар


          • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

            Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
            Имат в опашките,разглобих един.
            Имат какво? Резистор? Записа ли го колко ома е, че да ви кажа без мерене по колко вата са?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

              Едно цилиндрично керамично залято със лепкава гадория за херметичност не видях надписи по него,ако не съм го изхвърлил ще снимам...

              Коментар


              • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Имат какво? Резистор? Записа ли го колко ома е, че да ви кажа без мерене по колко вата са?
                Специално за теб се зарових в боклуците из гаража [emoji12] Ей го:

                Коментар


                • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                  Може и да го премериш колко ома е, ако имаш мултицет. Предполагам е нещо като 40-60 ома.

                  ПП: 20 ома. Нещо като 1.7 - 1.8 вата са ви светулките. Това само на диодите. Общо към 2.5 - 2.6 барабар с резистора, ама той не свети а грее. Ако не е върху поне милиметър ламарина закачено, не вярвам това да живее твърде дълго.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Резисторите би трябвало са си им вътре. Просто ги закачаш. Със сигурност, за тая цена и обем, нямат нищо повече от резистор вътре.
                    поръчах и по-скъпи от Европа, но едва ли ще са различни, производителя е един. като дойдат ще мерим колко са.
                    18мм диаметър ги продават за 3W, a 23mm за 9W

                    кажи последователно ли да ги вържа или с мост, че като изгори един, другите да светят?
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                      Успоредно. Последователно няма да светят никак.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                        Успоредно съм ги свързал, директно към реле за дневни светлини, без никакви резистори и драйвери.
                        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                        Коментар


                        • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                          Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                          Успоредно съм ги свързал, директно към реле за дневни светлини, без никакви резистори и драйвери.
                          Разбрах, аз мисля да не ползвам DRL реле, то ако исках такова, щях да си го вържа на фаровете, както на другите ми две коли. Направо на + през контакт ще ги вържа, през едно ключе да ги изключвам ръчно когато поискам, че тия с релето не мога да ги угася без да чета упътването
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                            Сложи поне нещо да ги изключва като пуснеш фаровете.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                              Разбрах, аз мисля да не ползвам DRL реле, то ако исках такова, щях да си го вържа на фаровете, както на другите ми две коли. Направо на + през контакт ще ги вържа, през едно ключе да ги изключвам ръчно когато поискам, че тия с релето не мога да ги угася без да чета упътването
                              Аз също съм монтирал ключе за спиране. Ако ги вържеш чрез + от контакт ще светват преди да си запалил колата.
                              99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                              It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                              Коментар


                              • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Нещо като 1.7 - 1.8 вата са ви светулките. Това само на диодите. Общо към 2.5 - 2.6 барабар с резистора, ама той не свети а грее. Ако не е върху поне милиметър ламарина закачено, не вярвам това да живее твърде дълго.
                                Корпуса е алуминий при това грамотно направен...е пак не са послъгали много китайците-моите ги взех за три ватови[emoji1]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X