Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Китайски челник, други челници и сравнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Китайски челник, други челници и сравнения

    Наскоро се сдобих с интересен челник 300 лумена с CREE диод и ZOOM функция. Много удобно нещо и покрива и двата вида - за далечно осветяване и за близо с по-широк диаметър на светлината. Работи с 3 батерии ААА, ни има и аналози с 18650 батерии. Китайска работа, изглежда малко дървено, но свети като пушка.
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

  • #2
    От: Източници на светлина, фенери, челници.

    Аз също ползвам китайски челник с три алкални батерии и 47 светодиода, които светят в синьо-бяла светлина. С помоща му избирам плодове и зеленчуци от борсата в ранните часове на деня(по тъмно), съвсем професионално.
    Батерии сменям веднъж в годината, изключително лек и почти забравям, че ми е на главата, силата на светлината е повече от достатъчна.
    Но светлината не показва естествения вид, нито на плодовете, нито на зеленчуците. Портокалите ми изглеждат жълтеникави, но всъщност са си наситено оранжеви; бананите ги прави светло зелени , а са си жълти; доматите стоят като прозрачни , а краставиците жълтеникави.
    Но с течение на времето съм изградил представа за реалния цвят на последните изброени.
    Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: Източници на светлина, фенери, челници.

      Моя е с един диод, мисля 3 вата. Светлилната е бяла, но не бих казал, че изкривява толкова цветовете чак. И диода е все пак CREE.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #4
        От: Източници на светлина, фенери, челници.

        Да, има решения и при фенерите и при челниците с променлив ъгъл на осветяване. Основен проблем при тях е осигуряването на водоустойчивост. Освен това, поради чисто физическите ограничения, няма как да се събере качествена оптика в малък размер и тегло, оттам и артефактите в осветяваното поле... Като краен резултат, средни (в добрият случай) резултати, които със сигурност намират приложение, но делът им е малък...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          От: Източници на светлина, фенери, челници.

          Да, артефакти има по краищата на полето. При концентрирана светлина си личи даже формата на диода. Лещата си е тежка, но ме устройва, защото ефкта на разсейване е чудесен. Иначе го дават устойчив на дъжд, но не и на потапяне.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • #6
            От: Източници на светлина, фенери, челници.

            Аз съм с челник Petzl Tikka XP2 и съм страшно доволен. Определено си личи разликата с китайските.
            А случката, която ме накара да си купя такъв беше доста забавна. При едно бивакуване вечерта трябваше да подготвим запалване на огън в тъмното. Аз бях с китайски челник с 30-ина диода и уж добри батерии, един приятел с такъв Petzl (само един диод). В един момент, реших, че моят е изключен. Просто на фона на Petzl-а китайчето не си личеше, че свети.

            И малко офтопик:
            Колко свети този Petzl в сравнение с фара на мотор с 6V инсталация? И като лумени ме интересува разликата и като насочване на светлината.
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Източници на светлина, фенери, челници.

              Аз имам същия Petzl. Като светна китайския (с един единствен диод!) и все едно Petzl-а не свети въобще. Мога да покажа на който не вярва.
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • #8
                От: Източници на светлина, фенери, челници.

                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                Аз имам същия Petzl. Като светна китайския (с един единствен диод!) и все едно Petzl-а не свети въобще. Мога да покажа на който не вярва.
                Ако не се нарушават правилата на форума , би ли посочил от къде си го взе.

                Коментар


                • #9
                  От: Източници на светлина, фенери, челници.

                  През интернет от Хонг Конг.
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • #10
                    От: Източници на светлина, фенери, челници.

                    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                    Аз имам същия Petzl. Като светна китайския (с един единствен диод!) и все едно Petzl-а не свети въобще. Мога да покажа на който не вярва.
                    Да така е, но след като се включат заедно, китайският челник загасва след примерно 1,30 часа, а Petzl-а не загасва за цялата нощ..и за следващата...
                    Много лаком челник е този китаец
                    LZ1HRD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Източници на светлина, фенери, челници.

                      Първоначално публикуван от hilllti Преглед на мнение
                      Да така е, но след като се включат заедно, китайският челник загасва след примерно 1,30 часа, а Petzl-а не загасва за цялата нощ..и за следващата...
                      Много лаком челник е този китаец
                      Грешиш. И аз имам китайски с лупа. По-точно 3броя. Един в горската раница, 1 в джипа и 1 в сервиза. Последния се ползва ежедневно. И колко струва батерията на Петцела.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Източници на светлина, фенери, челници.

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        .... И колко струва батерията на Петцела.
                        Колкото и на Китаеца. Theeem! 3 пъти А

                        Проблема на "китаеца" е точно там, че свети... ама по-малко(като време) в сравнение с Petzl-a. За това и цената,...сеШ` се.

                        И аз съм с китаец, за цели 5лв. И съм прекрасно доволен от светлината. Има си и зУУм.

                        П.п. Тотален Спам, нека да се махнат тези мнение от тази така инъче - полезна и систематизирана тема.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Източници на светлина, фенери, челници.

                          Ако не забравя, довечера ще направя тестове и филмче с два различни челника, единият с един крий диод с топла бяла светлина, другият с найсе диода със студена бяла. Да се надяваме , че ще стане филмчето.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Китайски челник, други челници и сравнения

                            Здравейте колеги,
                            Реших и аз да споделя над 10г. опит с челници. Ползвал съм общо взето всички модели на Petzl, с възможността да ги тествам още от първите официално внесени в страната, но фаворити са ми три модела - TIKKA XP, MYO XP и DUO LED 5., заради показателите в различните режими на работа, удобство и време на ползване. Ето и малко данни за съответните модели:

                            TIKKA XP - 1 диод, мах. 60 лумена, разстояние 17 - 60м. работа на батерията 80 - 160ч. (в зависимост от режима), режим на осветяване 3+1 (1 е мигаща светлина), има възможност за смяна с цветни филтри. Водоустойчив, не грее. Има два режима на разпространение - широк за близо и центриран за далече. Ползва батерии тип ААА/LR03. Много лек, компактен и удобен за носене дори в тежки спелеологични, спасителни дейности.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tikka xp.jpg
Прегледи:1
Размер:19.6 КБ
ID:5261594


                            MYO XP - 1 диод, разстояние 17 - 72м, 150 лумена в увеличен режим на 97м. (над режим мах.), 85 лумена в мах. режим, режим на осветяване 4+1 (четвъртия е усилен режим), индикатор за батерията, водоустойчив, не грее. Има два режима на разпространение - широк за близо и центриран за далече. Регулиране по вертикал, ползва батерии тип АА/LR6, 175г. с батериите. Също удобен и компактен за носене не тежи. Режима за регулиране на наклона е много удобен за водачи при продължителни преходи, работа на височина, спасителни дейности от всякакъв тип (водно, планинско, пожар) и др.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:myo xp.jpg
Прегледи:1
Размер:23.4 КБ
ID:5261596


                            DUO LED 5 - група от 5 диода + 1 халогенна лампа, разстояние халоген 17 - 100м. диоди 12 - 24м., 40 лумена в режим на диоди 28м., време на работа - халоген до 5ч., диоди до 30ч., режим на осветяване 1+1 (диод и халоген), индикатор за батерията, водоустойчив 5м, не грее. Режима на разпространение за халогена плавен зум диоди фиксиран. Регулиране по вертикал, 300г. с батериите. Има вградени резервни крушка и диоди за смяна (до сега не съм сменял). Върви в комплект с зарядно, оригинална батерия и модул за батерии тип АА/LR6. Професионален челник с комбинирано действие. Малко е по неудобен за директно носене на глава, но много се ползва при дейности ползващи каска (пожарникари, спасителни екипи в пещери, горски пожари, планински спасителни екипи, работа на височина по въже и конструкции и др.).

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:duo led5.jpg
Прегледи:1
Размер:27.3 КБ
ID:5261595

                            Попадали са ми и китайски варианти на TIKKA ХР, но не може да се сравнява качеството и надеждността. Въпреки, че подобни производители напредват също в тези посоки. Естествено ще има разлика в цените, но се изплащат както във времето, така и в употребата. От личен опит - никога не са ме предавали в трудни моменти, а 50% от посочените дейности, включително оказване на долекарска помощ на пострадал на височина съм ги преживял.

                            П.п. В случая моля, модераторите да не разчитат написаното като реклама. Сметнах за нужно да напиша информация само за качествени продукти. Благодаря.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Китайски челник, други челници и сравнения

                              И аз съм с китайски с 16 диода. Може да се регулира силата, на три нива, като най-слабото е на един диод. Свети много силно изненадващо за мен . Не съм го пробвал още как е с консумацията, но едва ли ще е голяма когато е на един диод. Само смяната на силата е малко дразнеща. защото е с едно копче и трябва да ги минаваш всичките степени . Цели 6 лева го взех

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X