Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпросче за стъклопласт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Re: Въпросче за стъклопласт

    Значи ,съжалявам , че се намесвам , но не е вярно , че стъклопласт не става за метал. Ако погледнете в Youtube,като напишете mending a kar ,ще видите как се ремонтирата и корозирали метални детайли на автомобилли.
    Предимствата - след като е изкурен изичистен и намазан с антикирозионо покритие /ръждоприобразувател/ желателно Вюрт или Престо се нанася върхо поразеното място стъклоплат и след като изсъхне се шкури и боядисва .Цитирам дословно така получения пластик е с изключителна здравина и не корозира и е устойчив в температурни граници - 60 + 100 гр адуса . Така не окислява и не разваля закалката на ламарината , откъдето след това тръгва новата вече довършваща детайла ръжда. Обрабатката със стклъплат и смола , когато ламарината е почистено до здрав метал ,гаранатира , че това място повече няма дамръдне , освен ако не го ударите здраво , но в този случай ще ви е все едно . С такъв комплект има на Новол на Мотип, който е немски продукт . Не мисля , че тези фирми продават тези материали да се намират на работа . В упътването изрично е на писано , че се използува за запълване на отвори и липса на материал например / корозия / Така че праговете също може да се ремонтират , частично или пък да се направят на калъп , целите .

    Коментар


    • #62
      От: Re: Въпросче за стъклопласт

      Първоначално публикуван от Aronce Преглед на мнение
      Значи ,съжалявам , че се намесвам , но не е вярно , че стъклопласт не става за метал. Ако погледнете в Youtube,като напишете mending a Car ,ще видите как се ремонтирата и корозирали метални детайли на автомобилли.
      Предимствата - след като е изкурен изичистен и намазан с антикирозионо покритие .
      А,колко ремонтирани по този начин автомобила си виждал?
      Щото моите наблюдения не говорят добре за въпросната технология.Иначе,още в Авто Билд,преди да се появи на българси имаше статий,как да си ремонтираме колата по този начин.
      По това време,понеже в България нямаше ремонтни комплекти,за пред продажбен ремонт,корозиралия детайл го запълваха с парцали или вестници и отгоре кит.Известно време изглежда съвсем като истински.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #63
        От: Re: Въпросче за стъклопласт

        значи не става въпрос за запълване на изгнил детайл с вестници и отгоре китосване , това няма да трае дълго . Кита не държи върхе празно или подвижно пространство . Говорим за следното : Корозия в заден панел , няколоко сантиметра към веждата , от другата страна не може да се бръкне .Изрязва се отвор до здраво . Вътре се изчиства с четка телена , с четчица с коресилин и се намазва обилно с вюрт и след това с грунд или боя . Върху здравия метал на дупката се нанася стъкломат от комплекта предварително напоен със смолата с втвърдител .
        Пластовете са два три до пет максимум. Това място след няколка часа става като бетон Шлайфа се с флекс и шкурка . В упътването пиши ,че може да се пробива нарязва резба. След което се китва само колкото да се изкара детайла на нула . след което шприц и баядисване . Така се процедира ако детайла примерно заден панел е ударен така , че не може да се изкара отвътре . Вместо да се заварява с метал и да се издърпва се изрязва отвор през него се изкарва вдлъбнатината и после със смолата . Така метала не окислява и не се разваля закалката на ламарината . Така направено това място няма да мръдне повече . А ако го заварите и китосате отвън без да е обработено отвътре , защото няма достъп след няколоко месеца корозията тръгва . също така при заварката има и друг проблем налагате ламарина върху дупката , която е по широка за да я закрие и познайте какаво става скоро между двете ламарини , които няма как да защитите и които са разкалени и окислени от заварката .Аз си разпрах задния калник на санта фе то два сантиметра над бронята на едно стърчащо желязо . отвора беше покрит по същия начин като на еспейса с отвора в калника . след това китван и бядисан . засега е на половин година . отвътре няма достъп . карах по поляни и места където купето се усуква . Досега не е мръднало. За ръжда аз знам , че няма да се появи . Притесняваше ме да не се пукне . Засега бетон .Нощем е студено и влажно през деня топло . Не виждам да има проблем .Тоз метод ми каза мой приятел състезател в ралита . като се шибнат някъде или сгънат ламарина по купето . Действуват със стъклоплата и за да не трупат тегло и защото било по здраво . Доста прочетох за тези материали и след като такива сериозни фирми ги дават за ремонт на пробиви и корозии в метали , то те вероятно са ги изпитали. така че не говорим за вестници и парцали. Този мой приятел кара рали тойота с много ремонти по купето със стъкломат и при тези натоварвания не се е пукнал никъде . По дискавъри гледах , за производство на чартърни самолети , на който върху скелета от стоманени пръти , Кабината се облича със стъклоплат и смола . Нали разбирате за какво натоварване и усукване става въпрос там и скъклоплата се лепи върхе метал , а не върху пръти от пластмаса . Така , че времето ще покаже дали съм прав . Но този комплект от 250 гр смола и 25 кв см стъкломат струва 15 лв , така че едва ли ще има тенекеджия , който ше тръгне да го използва вместо да лепне една ламаринка от стар калник върху отвора със няколоко точки кит и точка . е аз му дадох да ми бодиса калника , но след като ки го направих по описания начин . Преди имах ауди , на което при удар отзад се беше отлепила заварката на гредата която държи бронята . заварката беще алуминиева и ми дрънчеше по паважа . Намазах заварката и гредата със епокси метал на бизин . Това също е смола с втвърдите л . Изчаках един ден за по сигурно . Двата детайла ги намазах с пръст досто нескопосано . Сесем години карах аудито . Лепилото не изпусна а там нямаше стъклоплат , който е много по еластичен и здрав , като се напои и втвърди.Нямам намерение да се заяждам а да съм полезен.

        Коментар


        • #64
          От: Въпросче за стъклопласт

          Смятам да си направя един спойлер (завършек на тавана). Мисля да направя калъпа от фибран и въпроса ми е мога ли да оставя калъпа във формата? За да го оставя вътре (ако може) трябва да го оставя така както се е нали (само фибран, без пасти и темпо подобни)?

          Коментар


          • #65
            От: Въпросче за стъклопласт

            Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
            Смятам да си направя един спойлер (завършек на тавана). Мисля да направя калъпа от фибран и въпроса ми е мога ли да оставя калъпа във формата? За да го оставя вътре (ако може) трябва да го оставя така както се е нали (само фибран, без пасти и темпо подобни)?
            Колега ако използваш фибранен калъп ползвай епоксидна смола /полиестерната смола топи фибрана и стериопора/

            Коментар


            • #66
              От: Въпросче за стъклопласт

              има начини за да не се разтапя. Минава се със сатен гипс, изшкурва се и се минава с водно стъкло. След изсъхването може да се лее, без да се разтапя. От опит го казвам.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X