Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

    Дифтугите за този двигател с какъв размер са?

    Коментар


    • #47
      От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

      Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
      Дифтугите за този двигател с какъв размер са?
      Според някои източници са идентични с тези на 300тди, дори се препоръчва да се ползват последните. Размер няма как да кажа, понеже имам останали само използвани, а те са бая оръфани.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #48
        От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

        Едно голяма БЛАГОДАРЯ на stargazer! Страхотен колега на който може да се разчита.

        Съобщение от модератор:
        Моля, напишете си в профила от къде сте.
        ...ЦЪК
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-02-13, 12:05.

        Коментар


        • #49
          От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

          Първоначално публикуван от arabiata Преглед на мнение
          Едно голяма БЛАГОДАРЯ на stargazer! Страхотен колега на който може да се разчита.
          Я кажи какво стана с твоя проблем?
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #50
            От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

            След ултразвука на клапана за обезвъздушаването,помпата стана абсолютно тиха.След това налях едно модифицирано файлче/чипосване/ и колата полетя.Изчезна сутрешния мъчителен старт.

            Коментар


            • #51
              От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

              Първоначално публикуван от arabiata Преглед на мнение
              .След това налях едно модифицирано файлче/чипосване/ и колата полетя.
              Е, тука пък аз ще имам да те питам нещо
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #52
                От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

                Колеги, разкажете и на нас какво сте правили, че така си говорите а ние стоим в невидение.
                Стана ми любопитно, какво точно сте чистили с ултразвук?
                LR Disco II 99 - TD5
                www.lre-bulgaria.org

                Коментар


                • #53
                  От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

                  Ей това: TD5 Air Separator [WJN500110]

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WJN500110.jpg
Прегледи:1
Размер:16.3 КБ
ID:5453250
                  По-точно мембранката/кечето, дето е вътре в пластмасата. Човекът ми звънна да ме пита от какво може да му е проблема с трудното палене и като прехвърлихме всички възможности и отхвърлихме повечето, тази гад остана основен заподозрян. Аз му казах, да си купи направо ново, понеже не подлежи на почистване с общодостъпни методи - или не се изчиства, или се пробива и съвсем престава да си изпълнява функцията, обаче той имал ултразвукова вана и каза, че първо ще пробва в нея и ако не свърши работа, тогава ще купува ново (понеже новото се продава заедно със щуцера и цената му е малко "нелогична"). Е, явно ултразвукът е свършил работа
                  Последно редактирано от stargazer; 11-02-13, 14:00. Причина: ","
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

                    С удоволствие ще отговарям,стига да съм компетентен за дадения въпрос.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

                      Откакто сложих Хоферския регулатор ме човъркаше за какво му е аджеба тая "пишка" отстрани.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0067.jpg
Прегледи:2
Размер:38.8 КБ
ID:5453980
                      Тия дни намерих време да попрочета малко повече за регулаторите изобщо. Оказа се, че нещото може да работи с променливо налягане, като функция на налягането на турбото. След това започна голямото чудене - има ли смисъл от това, на нашия мотор, при положение, че налягането в тунела е принципно пренебрежимо в сравнение с това, което правят самите инжектори. Моята логика е, че макар да не влияе на крайното налягане на впръскване, повишаването на налягането при зареждане на инжекторите ще доведе до малко по-голямо количество на впръсканото гориво. Не съм 100% сигурен в това, но реших да експериментирам. Помпата така или иначе прави 7,5 бара, т.е. не и пречи да работи при 5,2, вместо при 4, при това само когато има нужда. Имам усещането, че колата почна да ускорява с една идея по-леко, но това е на базата на само 10 км проба. Като я покарам повече и като и засека разхода, ще пиша пак.
                      Последно редактирано от stargazer; 15-02-13, 16:10.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

                        Колега,оригиналния регулатор държи 4.5бара/мерил съм налягането на 3бр джипове с оригинални/,както и с 3.5бара също се справя добре.Според мен при завишаване на налягането, О-пръстените на инжекторите ще опуснат много лесно.
                        Изнамерих Хоферски регулатор без пишка/извод за свързване към подналягането на бензиновите двигатели/на който пише 3.5бара но си държи около 4бара и колата си работи добре.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

                          Първоначално публикуван от arabiata Преглед на мнение
                          Колега,оригиналния регулатор държи 4.5бара/мерил съм налягането на 3бр джипове с оригинални/,както и с 3.5бара също се справя добре.Според мен при завишаване на налягането, О-пръстените на инжекторите ще опуснат много лесно.
                          Изнамерих Хоферски регулатор без пишка/извод за свързване към подналягането на бензиновите двигатели/на който пише 3.5бара но си държи около 4бара и колата си работи добре.
                          Ами ще видим какво ще стане. За момента (около 160 км каране така) аз съм по-скоро приятно изненадан. Мотора работи осезаемо по-меко. Дупката в ниските обороти се сви значително - сега реална тяга се появява някъде към 1350 оборота, а пълната при около 1700. Преди тия цифри бяха съответно 1500 и 1900. Изчезна и плякането на дюзите при рязко настъпване на педала, а моторът се развърта доста по-бързо. За разход още е рано да кажа. Интересното е, че нещата не се случиха изведнъж, а се развиват във времето, което пък ме навежда на мисълта, че дюзите ми са били доста задръстени с нагар и други гадости, които не са се прочистили от разните прехвалени добавки. Що се отнася до О-пръстените, те не се скапват от налягането, според мен, а от температура и от химическата агресия на горивото (и най-вече на споменатите добавки).

                          След всичко това, все пак да уточня, че при мен нещата отдавна не са в съвсем стандартен вид - първо съм на 33-ки, второ - с поразпилена турбина, трето - без ЕГР и средно гърне - та цифрите дето ги пиша за обороти и разход са доста различни от тези на стоков автомобил по тези причини. Освен това, не съм наясно дали не е пипано нещо и по компютъра, когато колата е била още в Германия - има някои неща във външния му вид, които ме карат да се съмнявам, затова исках да те питам къде си правил смяната на софт-а и какво точно могат да правят там, понеже моя комп е от старите, които не могат да се презаписват, а чипът трябва да се смени физически. Ама преди да пипам нещо там, искам да разбера какво е завареното положение.
                          Последно редактирано от stargazer; 18-02-13, 09:49.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

                            При мен стана с директно презаписване,изчетох и записах файла с МППСа след което мой приятел тунер ми помогна при моделирането и стана работата,колата полетя.При теб също ще стане,само дето ще ти са запише ново чипче,спойка и си готов.
                            А за О-пристените,нямах предвид скапване а опускане заради завишеното налягане на подаваното гориво.При създаването на този двигател,иженерния екип е правил достатъчно тестове и е преценил най оптималното налягане.
                            Това е просто мое мнение.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

                              Здравейте колеги, аз също имам проблем с паленето, закарах я на майстор,там направиха профилактика на помпата и нещата се оправиха, до преди седмица, когато първото палене стана трудно.
                              Насочиха ме към този клапан [WJN500110] , че може да ми е проблема.
                              На негово място днес поставих този(VUB503950).Колата пали, но ще разбера утре,когато я стартирам студена.
                              Сваленото клапанче го (разглобих),тоест срязах и махнах кечето ,показа се едно малко отворче (около милиметър), искам да питам ако го върна на место, вече без това кече,дали ще функционира нормално.

                              Благодаря предварително.

                              Съобщение от модератор:
                              Моля, напишете си в профила от къде сте.
                              ...ЦЪК
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-04-13, 21:55.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Профилактика на горивната система на Land Rover Discovery 2 Td5

                                Първоначално публикуван от vaskoiliev Преглед на мнение
                                Здравейте колеги, аз също имам проблем с паленето, закарах я на майстор,там направиха профилактика на помпата и нещата се оправиха, до преди седмица, когато първото палене стана трудно.
                                Насочиха ме към този клапан [WJN500110] , че може да ми е проблема.
                                На негово място днес поставих този(VUB503950).Колата пали, но ще разбера утре,когато я стартирам студена.
                                Сваленото клапанче го (разглобих),тоест срязах и махнах кечето ,показа се едно малко отворче (около милиметър), искам да питам ако го върна на место, вече без това кече,дали ще функционира нормално.

                                Благодаря предварително.
                                Двата елемента имат съвсем различни функции и НЕ са взаимозаменяеми. Обезвъздушителният клапан (този с кечето) е наличен при всички TD5 и НЕ работи без кече или с продупчено такова. Възвратният клапан (той стои в друг щуцер на филтърната глава, не там където е обезвъздушителният) е поставен фабрично в много къса серия около средата на 2000 година, като опит да се реши точно проблемът с паленето след престой, но след като идеята не проработва, поради грешно идентифициране на причините, поставянето му е прекратено.
                                За да се направя на врачка: утре сутрин колата ще запали (евентуално, ако причината не е в дифтунгите на дюзите) ако резервоарът е пълен над половината или ще ще запали трудно и с много въртене, ако е под 1/4. Ако проблемът е в дифтунгите или в регулатора - ще запали с мъка, независимо колко е пълен резервоара.
                                Последно редактирано от stargazer; 03-04-13, 23:13.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X