Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
    13 скъсани спици - от 36!!

    Интересен е начина по който са се скъсали. Паднали са им главите, но не целите а малка част от разширението е останало и се е набило в главината. По този начин спиците нито са дрънкали нито са стърчали до момента в който не станаха толкова много че гумата да не си седи на мястото. Пак извадих късмет, че не се претрепах...Странно

    [ATTACH=CONFIG]624112[/ATTACH]
    Странно,по тоя начин да се скъсат толкова много главички . Дали не може да са пренатегнати? .Някъде пише ли с каква сила трябва да се стяга спица като се монтира? Че всички трябва да са еднакво стегнати е ясно . Или са били малко пренатегнати и тъй като ми е ясно , че Събин кара агресивно ( а и КТМ- си има мощност ) и им е прескочил лимита. Ако беше някой немец например дето освен дилър и сервиз друго не знае , сигурно още щеше да се чуди какво става. А по тоя начин скъсване означава ли , че е прецакана и алуминиевата главина?

    Коментар


    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Ок си е главината, вече съм с оригиналните. Явно самите спици са били кофти партида, нямам друго обяснение. Сега ще видим дали ще скъсам и оригиналните - всичко е както преди.

      Коментар


      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
        - Системата за контрол е нещо електронно или идва от окачването и рамата?
        Ето филмче 3a BOSCH системата 3а стабилност при KTM 1190 . Доколкото 3нам при новия GS е същата но е взр3ана към активната система 3а окачване




        Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

        Коментар


        • От: Старото и Новото KTM 1190 / 990 и BMW 1200 GS /1200GS LC Според Touratech

          Според Touratech

          Ето две интересни сравнения на новото спрямо старото
          КТМ 1190 R срещу KTM 990 R - новия е по-добър offroad


          BMW R1200 GS срещу BMW R1200GS LC -новия по-лош на offroad




          Последно редактирано от gulemetov; 17-10-13, 22:34.
          Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

          Коментар


          • От: Старото и Новото KTM 1190 / 990 и BMW 1200 GS /1200GS LC Според Touratech

            Изглежда новите мотори на BMW не са това което са.



            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Този е специален модел с променлива геометрия на рамата за комфортно магистрално каране.

              Коментар


              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                И новите и старите БМВ-та не са това, което ги изкарват по рекламите. На всичките реклами водача им се качва на мотора на някакъв черен път, (че даже и на чиста безпътица), и дава здраво газ. В резултат на това, зад задната гума изхвърчат най-малко 5 кила камъни и чакъл, поне на 10 метра зад мотора, и той се понася гордо със скокове по някакъв сериозен офроуд маршрут, барабар с трите куфара, и чантата на резервоара. В действителност тези мотори, тежащи минимум по 230 кила всеки, изобщо не са за тежък офроуд, пък камо ли за каране по полигони за мотокрос... И когато някой веселяк вземе, че повярва безрезервно на подобни реклами, в добавка на това, че нали, не е необходимо особено да се грижиш за мотора си, щото това е БМВ, то тогава се случват и такива "изненади", като тези на снимките.
                И в случая от два счупени мотора, (а аз знам и имам снимки на още две счупени БМВ-та)... Та при общи продажби на мотоциклети на БМВ над половин милион бройки (да не беше и доста по-голяма тази цифра), от 4 случая на счупени БМВ-та да се прави генералният извод, че видите ли тези мотори са боклук е доста несериозно.

                Реклама: "Двупластовата тоалетна хартия, винаги осигурява много висок анален комфорт на вашият задник"...
                Последно редактирано от ВладиЧ; 20-11-13, 10:58.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  Влади4 , като им гледаш каските и гумите /най-вече на голямото BMW/ , мислиш ли , че са правили някакви скокове , просто лошо изпълнение на рамата , като проект и работа.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    Малееее, аз колко снимки и клипчета на кросови и хард ендуро КТМ-и със скъсани рами съм гледал ... да се отказвам ли от марката !?!

                    Коментар


                    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      Един Господ само знае, какво точно са правили тия с моторите си, за да ги докарат до това дередже. Мен специално подобни снимки не могат да ме развълнуват, или впечатлят, както и подобни реклами, които описах по-горе. Пък който иска да се вълнува от подобни реклами и снимки, негова си работа...

                      Реклама:....... По-горе я написах.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        На КТМ , са ми се късали и двете степенки , на Сузуки ми се е късало кормилото , на всеки един мотор се е налагало да му заварвам рамата , но това на трасето. Обаче да тръгнеш на разходка , и мотора да ти стане по-дълъг с половин метър , това не го приемам.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Чак сега разбрах какво обединява феновете на BMW GS - всички си падат по статистиките и умело ги използат като лек за всяка ситуация....понякога дори като електрожен
                          Последно редактирано от Sheiha; 20-11-13, 21:43.

                          Коментар


                          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            http://s206.photobucket.com/user/phi...00045.jpg.html
                            Пита се в задачата, до каква степен трябва да си засереш мотор, за да го докараш до това дередже? Да скъсаш кардана?!?!
                            Последно редактирано от ВладиЧ; 21-11-13, 08:07.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              Аз като гледам, мотора не ми прилича на занемарен! По скоро някой производител на части и/или някой "майстор" си е оставил ръчичките!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                Първоначално публикуван от Sheiha Преглед на мнение
                                Чак сега разбрах какво обединява феновете на BMW GS - всички си падат по статистиките и умело ги използат като лек за всяка ситуация....понякога дори като електрожен
                                Мен пък много ме кефят разни генерални заключения, независимо дали се отнасят за мотори, цвят на очите, дата на раждане или размер на ходилото, да речем

                                Обаче ми е странно защо две марки при моторите успяват да концентрират върху себе си толкова хули - BMW и HD ? Дали щото същите тези две марки имат най - много и верни фенове ? И защо пък точно те - най - чупливите, грозни, ненадеждни, скъпи и ощекаквотогадносипомислите мотори - ги имат тези многобройни и верни фенове !?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X