Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно ботуши

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос относно ботуши

    Drytex мембраната е някакъв абсолютен ужас. Вярно че не пуска - само че отвътре навън не пуска. крака се спарва зверски, пропуска вода отвсякъде и после няма съхнене 2 седмици. Резултата е че карах с мокри ботуши 3 дена подред, защото това чудо няма съхнене. Все още не мога да им излекувам миризмата на мухъл. По съвет на ivan_j ще им правя нагревки с инфрачервена лампа
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос относно ботуши

      Следващия път като намокриш ботушите, пробвай да ги натъпчеш с вестник. Като поеме влагата го подменяш със сух и така докато изсънхат съвсем. По такъв начин за една нощ съм успявал да поизсуша много мокри отвътре ботуши.
      Аз сега се колебая м/у ботуши със Sympatex мембрана (Vanucci), и такива с Gore-Tex (Alpinestars). Kолебая се, защото гортексовите са по-скъпи, иначе нямаше да има такава дилема.

      Гичев, не мисля че има съществена разлика м/у формата, която си показа и ревита, който си харесал.

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос относно ботуши

        Gore-Tex спред мен много добре решава въпроса с дишане/водоустойчивост.

        С времето се губят тези качества (донякъде), но трябва много време/ яка амортизация... струват си кинтите, искам да кажа.
        You'll never find out - I got no key hole....

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос относно ботуши

          Много важен момент при продукти с Gore-Tex е правилното им третиране с импрегниращи вакси, които да поддържат свойствата на мембраната, иначе много бързо губят тези си качества.
          Но дори и след правилно третиране след ок.2 години започват да се губят въпросните качества(нали трябва да се поддържат поточните линии )
          Per aspera ad astra.

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос относно ботуши

            Владич в Кърджали обясняваше за класовете им. 2- 3- пластови и т.н.
            Аз за подръжка не съм чувал ??
            You'll never find out - I got no key hole....

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос относно ботуши

              И сега изниква въпроса какво е правилното третиране. Аз основно ги експлоатирам и почти не ги третирам, само ги мия.

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос относно ботуши

                Има специални прахове за пране на изделия с горатексови мембрани. Перат се с тях, и то на по-ниска температура, за да не се запушват микроскопичните отвори на мембраната. Продават се в магазините за алпийски стоки. Те са предимно за якета, или панталони с мембрани. За ботуши мокренето им с вода едва ли ще повреди мембраната. По скоро там мембраната се протърква и ботуша започва да тече. Мембраната е едно много финно (обикновенно е бяло) покритие, (като тънка гума,) между подплатата и външният слой кожа, или пластмаса. Тя работи едностранно. Тоест от вътре на вън пуска, за да не ти се потят краката, или тялото, а от вън на вътре не пуска нищо. Външният предпазен слой не изолира, а само пази мембраната от механични повреди. Ако намажете кожата и я изолирате за влага, за какво ви е мембрана с горатекс от долу? Тя няма да работи и да диша. И тези, които са с плътна кожа едва ли имат мембрана отдолу, каквото и да ви разправя търговеца. На тези с мембрана кожата е надупчена за да диша и да работи мембраната, или са със специални изкуствено покрития, (като кордурата например), за се пази мембраната.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос относно ботуши

                  Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
                  .... какво е правилното третиране?
                  Тук също сме коментирали същите/подобни неща: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=86047
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос относно ботуши

                    Както и в тази тема : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=42901
                    Личен пример - имам яке на Nort Face Gore tex & Windstopper с поларна подплата от 6-7 години, да съм го носил максимум 2(постоянно) - имайки в главата си идеята, че имам гортексово яке, което друго може да пуска, но не и вода(което в първите 1-2 години си беше факт), миналото лято го сложих при един сериозен дъжд, на третата минута бях вир вода, по-добре да бях само по тениска или блуза. Якето никога не е импрегнирано, никога не е изпирано съгласно каквито и да е инструкции или изисквания за този тип материи. Факт
                    Per aspera ad astra.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос относно ботуши

                      Общо взето тези мембрани работят само при някои хора Имам 2 чифра обувки с мембрана (закуени нови) и в двата краката ми се потят неимоверно. КАто прибавим ботушите за мотора стават 3. Обуя ли ги за 1 час после ги суша 2 дена. Ползвам уж специални чорапи, препоръчани за тази цел. И в други обувки ми се потят краката, но съхнат по-бързо.
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос относно ботуши

                        Мембраните си работят много добре, но изделията с тях са по-скъпи. Носил съм обувки Асоло, Трезета, Галибие, Скарпа, якета Норд Фейс, Милет, панталони, гети, ръкавици с единичен, двоен и троен горатекс и всичко си е работело, както трябва...
                        Ментетата и евтините стоки, естествено, че нямат никакви мембрани, каквото и ще да пише на етикета, и каквото и ще да ти разправя търговеца. Горатекс е запазена американска марка за мембрани. Те са открити от НАСА и най-напред са използвани за скафандрите на космонавтите. Европейските мембрани имат други имена, например симпатекс и др.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос относно ботуши

                          Имам текстил/кожа ботуши на Дайнезе с гортексова мембрана, нося ги вече няколко години, смених им циповете, велкрото, дори подметките(заби ми се манивелата на ЦРФ-а по средата на ботуша), но не си ги давам за нищо. Наистина от миналата година вече не са водоустойчиви(макар че в началото бяха такива), топлят много и в същото време лятото в жегите не се изпотяват и много важно-не замирисват. Има десетки мембрани, Формата ги взех първо защото бяха на много добра отстъпка и при това са с мембрана, а и са страшно удобни, за следващите ботуша обаче мисля пак да са си с оригинална мембрана-гортекс.
                          Всъщност може и да греша за Формата все пак съм ги карал не повече от 10-на пъти, така че това лято ще си покаже.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос относно ботуши

                            И мен ме мъчи същия проблем.За сега съм се спрял на следните 2 модела:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:adventure_brown_zoom.jpg
Прегледи:1
Размер:158.4 КБ
ID:5261180Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MXS_NEGRO.gif
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5261181
                            Ако някои има някакви впечатления от тях ,нека сподели.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос относно ботуши

                              Аз карам с такива ботуши "Форма-Адвенчър". Става въпрос за първата снимка, по-голямата. Водят ги модел за АТВ. Много са удобни за ходене и съответно за каране, защото са меки. Нямат мембрана, но не спарват. Не са водоустойчиви, ако газиш във вода с тях. За каране в дъжд, обаче издържат и за сега не пропускат.
                              Ако тръгна на голямото пътешествие, което съм замислил към Владивосток пак с тези ботуши на ФОРМА ще тръгна.
                              Имам и ботуши СИДИ, които са с мембрана и напълно водоустойчиви, тоест може и да газиш с тях, но са пластмасови, твърди и неудобни за ходене. Те са по-скоро за мотокрос.
                              Последно редактирано от ВладиЧ; 15-03-11, 07:18.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос относно ботуши

                                Днес пробвах най-накрая ботушките ...
                                първо ми бяха малко неудобни за сменяне на скоростите , но веднага разбрах къде е проблема ... просто трябва да повдигна малко лостчето за сменяне на скоростите.
                                После от любопитство се наложи на мина през една локва , насред полето ... и с моя опит ... който е точно НУЛА ... разбира се затънах едно хубаво ... даже трябваше да пусна мотора на земята (срам голям, добре че наблюдателите бяха само 2 заека и 3-4 сърнички).
                                Нагазих едно хубаво в калта ... и изкарах мотора .... обувките кални и мокри над кокалчетата ... ама вътре сухи
                                После ги чистих дирекно с пароструйката докато ми бяха на краката .... пак не се намокриха

                                За да добиете малка представа за свинщината ето снимка :
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0061.JPG
Прегледи:2
Размер:253.7 КБ
ID:5261279
                                Мотора беше легнал по едно време върху тавата под двигателя
                                Може пък и гумата да ми е за смяна ... знам ли .. или просто да не е "кална"
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0028.JPG
Прегледи:2
Размер:265.3 КБ
ID:5261280
                                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X