Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ерозийни машини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ерозийни машини

    Всъщност тази информация сигурно вече е стара, щото при едно от ходенията ми до Пловдив коментирах там с този моя човек - ерозиста. Та той каза че се е виждал с колегата и са кометирали кое колко ще струва и защо, но явно цената нещо не е устройвала колегата който иска да му бъдат изработени детайлите. Това разбира се е доста по-различно от това на никой да не му се занимава. Просто човека на който му се занимава преценява сложността на детайлите и времето за изработването им и съответно на тази основа казва някаква цена. И това е съвсем нормално нещо щото и аз като отида на автосервиз ми искат 150 лв да ми изчезне някакво тропане от колата. За мен е просто тропане, но за монтьора е разглобяване, сглобяване и сменяне на някаква част и съответно наистина струва толкова колкото ми е казал монтьора нищо че аз си мисля(и ми се иска) че може да ми свърши работа за 10лв

    <--------------->

    Поздрави на всички и приятно искарване на отпуските...

    Коментар


    • #62
      От: Ерозийни машини

      Здравейте;

      ако някой знае , моля да ми даде инфо ( на л.с. или в темата) къде в София правят обемна ерозия.
      В бившия телефонен завод (зад М-тел) има ерозийни машини ,ходих дотам ,но работниците са в
      неплатен отпуск за неизвестно време поради липса на работа.

      Става въпрос да се махне върхът на една счупена бургия ( 3 мм.) от глух отвор дълбок около 10 мм.

      Поздрави!
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • #63
        От: Ерозийни машини

        ТУ София малки предприятия инженер Митко Янков.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #64
          От: Ерозийни машини

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          ТУ София малки предприятия инженер Митко Янков.
          Информацията е точна и работата свършена...

          Ако някой го интересува цената е 20лв. на час.

          Поздрави!
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • #65
            От: Ерозийни машини

            Здравейте! Наскоро почнах да пиша програми. Има ли някой по-запознат с това програмиране? Интересувам се за Charmilles ROBOFIL 400

            Коментар


            • #66
              От: Ерозийни машини

              Аз работя на AGIE 100 и AGIE 300D+H.
              Сам си правя програмите на VISI 12.0
              Има вградени пост процесори за почти всички модели машини включително и Шарми.

              Коментар


              • #67
                От: Ерозийни машини

                Имаме три нишкови машини AGIE100 и AGIE200 с разни букви отзад. Двуосните и четириосните програми си ги правим с Мастеркам, има си постпроцесор, малко се пипа и няма проблеми. Само зареждането на програмите е различно, с дискета, по лан мрежа, и с едно външно блокче за дискети. Колегите говорят че последните версии на Мастеркам имат поспроцесор за Шарми.

                Коментар


                • #68
                  От: Ерозийни машини

                  Здравейте. Прочетох цялата тема и има много интересни постове. Искам да попитам някой работил ли е с Deckel de25 center? До колкото съм запознат това е обемна ерозия, но по-запознатите ще кажат. Интересува ме принцип на работа, писане на програма и т.н. Във фирмата в която работя имаме една такава не работеща и съм се засилил да я възстановя, като изхвърля нейния така наречен компютър и всичко останало. Ще остава само драйверите на стъпковите двигатели и генератора на импулсите. Не съм се занимавал с такива машини и затова питам как точно се управляват, как се определят импулсите и кога да придвижи инструмента?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ерозийни машини

                    При обемните искрата определя всичко. Интересно е какво ще излезе от такова преправяне.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ерозийни машини

                      А как точно се определя от нея? Интересно ми е принципа на работа, защото в момента е не работеща за да мога да я пусна и да я разбера. Техническото изпълнение няма да е проблем, само да разбера точно как работи и какви са изисквания, алгоритъм за определяне силата на искрата, преместване и т.н.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ерозийни машини

                        Първоначално публикуван от bobiplen Преглед на мнение
                        Здравейте. Прочетох цялата тема и има много интересни постове. Искам да попитам някой работил ли е с Deckel de25 center? До колкото съм запознат това е обемна ерозия, но по-запознатите ще кажат. Интересува ме принцип на работа, писане на програма и т.н. Във фирмата в която работя имаме една такава не работеща и съм се засилил да я възстановя, като изхвърля нейния така наречен компютър и всичко останало. Ще остава само драйверите на стъпковите двигатели и генератора на импулсите. Не съм се занимавал с такива машини и затова питам как точно се управляват, как се определят импулсите и кога да придвижи инструмента?
                        Преди да почнеш да изхвърляш стария хардуер, разгледай внимателно какъв е. Потърси и документация. Нещо ми подсказва че е малко вероятно да е със стъпкови двигатели и инкрементални енкодери за обратна връзка.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ерозийни машини

                          Не мога да намеря никаква документация за тази машина. Двигателите са стъпкови, а не BLDC. За обратната връзка трябва да разглобя малко от машината за да разгледам вътре как е, защото в моторите няма никакви енкодери или каквото и да било за обратна връзка. В крайна сметка ще "изрина" всичко и ще сложа BLDC мотори с енкодери и ще остане да се намери софтуер за управление на такъв тип машини. Ако някой знае такъв ще се радвам да сподели, защото намирам за нишкова ерозия, но не и за обемна.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ерозийни машини

                            Поздрави!
                            Аз съм чужденец, така че аз се извинявам за грешките си))
                            Моят въпрос е:
                            дали някой вериги за EROMA-01 на машината ??
                            Тази машина, както в снимката на първия пост
                            Благодаря предварително на всички отговорили!))

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vr9715.jpg
Прегледи:2
Размер:58.1 КБ
ID:5748185

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ерозийни машини

                              И аз имам един въпрос на ерозия възможно ли е вадене на скъсана шпилка със вече неуспешен опит за пробиване ?
                              Шпилката е м12 дължина може би 5см. блока алумин ?
                              ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ерозийни машини

                                Коко, развил съм стотици скъсани шпилки, става най-лесно със заваряване. Не, че с ерозийка няма да стане, но е все едно да ползваш космически кораб за да пренесеш две кофи пясък до строежа.

                                Ако искаш-звънни ми, ще ти обясня как точно го правя.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X