Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota FJ на ГАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Toyota FJ на ГАЗ

    Поздравления за калкулациите.
    Радвам се като видя точен анализ, а не изследвания на принципа - сипах за 50лв, стрелката беше едикъдеси и така като гледам сега къде е, май харчи толкова...
    Остава само да натрупаш статистика, за да са по-достоверни резултатите.

    Моето лично мнение - при положение, че такава инвестиция ще се изплати за пробег от 3г. - за мен не си струва. Ако е за година, определено да.
    Да не споменавам и всички неудобства (за мен) от инсталацията в автомобила. Но, да, цената като лв./км. при такава ситуация е по-ниска от тази при бензин (ако се кара само на бензин) или съответния дизел за модела.

    Коментар


    • #17
      От: Toyota FJ на ГАЗ

      "Ха, Ха", определено при тези резултати на моята FJ-йка няма да слагам газова, не че и се и съм се замислял за това, просто тези разходни норми са доста субективни и индувидуални според стила на шофиране , и за тези 6-7ст. икономия на км. лично според мен е доста неоправдан резултат спрямо инвестицията, но живота е проба-грешка, иначе се радвам че сподели за какво става на въпрос. Мен поне лично ме предпази от бъдещ неразумен разход ако се замисля по сериозно по този въпрос.
      Поздрави.
      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

      Коментар


      • #18
        От: Toyota FJ на ГАЗ

        Със сигурност ще направя статистика и ще продължа да следя резултатите докато не се установят около някакво постоянно ниво.
        Искрено се надявам да има чувствително подобрение на съотнояението бензин-газ.
        Че то къде отиваме ако сметнем свещи, филтри, посещения в сервиза, времето загубено за целта и т.н.
        Май накрая сме фифти/фифти.
        А да не говорим за разваленото настроение от проблеми с газовата, което няма как да се остойности, но спокойно мойе да ни предпази от монтаж на такава уредба.
        И така колеги, да ви запозная с първия технически проблем.
        Първите 2 дена колата палеше добре.
        След това започна да се държи доста странно при палене.
        Качвам се аз и въртя както съм си свикнал, като очаквам нормалното за Тойота палене "от чукване".
        Вместо това получавам едно празно въртене няколко оборота на мотора завършващо с едно "нечисто" палене с притрисане.
        Това е ужасно дълго въртене. Така ми палеше един москвич на времето с разтопен карбуратор и липсващ смукач.
        Но Москвича струваше 300лв. Продадох го с отстъпка за 200лв заради кофти паленето.
        Такааа.
        Значи това нещо се получава когато колата е стояла. При сутрешно палене или при престой над 2 часа.
        И не се получава когато съм я загасил принудително на бензин.
        Отивам аз в сервиза и им казвам, какво е положението и че най вероятно има остатъчно гориво газ и за момент измешва двете горива.
        Абсурд беше моменталния отговор. Не е възможно толкова малко газ от тръбичките да ти бърка колата.
        Проверяват някакви си утечки, от клапана в маркучите сигурно и казват че няма.
        Ми добре. Тогава я оправете.
        Оставям я за 24 часа и ми я връщат перфектна.
        Абе забелязвам аз че е гасена принудително на бензин и питам защо така а шефа на сервиза ми разправя
        - Не се притеснявай бе човек, проблемът е решен , карай и се радвай.
        Ми хубаво. Карам. Цял ден си пали добре, но не е имало престой.
        На другия ден пак пали като москвич. И пак като я загася на бензин ми пали "чакмак"
        Появи се отново и самопревключване на бензин при форсиране. След 2 дена мъки карам в сервиза пак.
        Не е от газта, от маслото-добавка е. То се събира и в първия момент те бърка.
        Ми ок. Махнете го.
        Махат го.
        Карам аз и всичко е наред, до другия ден.
        На другия ден вечерта им я връщам да си я оправят.
        Този път стои 2 дена.
        Връщат ми я работеща.
        Да ама не.
        Пали си така бавно, трудно и с притрисане.
        Инат хора.

        Значи колеги пиша ви всичко това защото не е лошо в графите с "плюсове и минуси" да отбележим и такива явления като непослушни газаджии.
        Ще се уча да я гася винаги на бензин. Това ще ми вкара още едно нещо за мислене.
        А със сигурност си имам достатъчно други неща за които да се грижа.
        Като се има предвид че от натовареност вече си премахвам дори звука при стартиране на компютър или телефон за да не ме разсейват... ха ха.
        Това ще ми дойде "мало више".
        Последно редактирано от batvaljo; 01-03-11, 12:21.

        Коментар


        • #19
          От: Toyota FJ на ГАЗ

          Още не съм имал възможност да проверя как е икономията на дълъг път.
          Все си мисля че нещата ще са много по добре.
          Тук на градското бензина бърка калкулацията.
          Не е за подценяване икономията на дълъг път особено при служебни пътувания.
          При нас, в нашия бизнес например, последните са главно с цел консултация на място и не водят до директни продажби от които да си приспаднем горивото.
          Налага се клиента да плаща необходимото за посещението гориво и много се бунтува ако мойта харчи повече от неговата (а той кара примерно лека кола Пежо дизел с разход под 6/100)

          Коментар


          • #20
            От: Toyota FJ на ГАЗ

            За това ти говорих...български проклети майстори!А нерви и здраве обаче не можеш да вкараш в никакви калкулации...жалко и да,сподели разходно поведение на дълго..това ще е решаващо!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #21
              От: Toyota FJ на ГАЗ

              Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
              Още не съм имал възможност да проверя как е икономията на дълъг път.
              Все си мисля че нещата ще са много по добре.
              На дълъг път ще се усети, а и разхода на бензин ще е нищожен, същото може би ще е и лятото в града.

              Коментар


              • #22
                От: Toyota FJ на ГАЗ

                Поздравления и от мен за коректния и подробен изказ на автора по темата!
                Искам само да вметна, че перфектно изчислената икономия от приблизително 6ст. ще претърпи лека трансформация в полза на газта според новите цени на бензина, които са в сила от три дни ... и все пак това е сериозна машина със силно изявен характер, която ще се подчини може би не толкова доброволно и бързо на допълнителния багаж, който има и явни претенции за управленчески позиции. Дано се намери правилното решение в лицето на разумни и 100% грамотни майстори, след като вече сте тръгнал по този алтернативен маршрут. Поздрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Toyota FJ на ГАЗ

                  И аз да поздравя за чудесната тема! Рядко добре организирана.
                  Дотук с хубавото. Компа на тази кола е самообучаващ се. Постоянно си прави някакви калкулации и често ще ходиш на калибровки. Следващото е, че на газ обикновено не сработва както трябва ВВТи-то на газоразоределението, при рязко подаване на газ го няма добре ускоряващият ефект, и накрая, с масло или без масло за клапаните, те ще си отидат скоропостижно.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Toyota FJ на ГАЗ

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    И аз да поздравя за чудесната тема! Рядко добре организирана.
                    Дотук с хубавото. Компа на тази кола е самообучаващ се. Постоянно си прави някакви калкулации и често ще ходиш на калибровки. Следващото е, че на газ обикновено не сработва както трябва ВВТи-то на газоразоределението, при рязко подаване на газ го няма добре ускоряващият ефект, и накрая, с масло или без масло за клапаните, те ще си отидат скоропостижно.
                    Значи ли от това изказване че газта е вредна за Тойота.
                    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Toyota FJ на ГАЗ

                      За тази да.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Toyota FJ на ГАЗ

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        ..... с масло или без масло за клапаните, те ще си отидат скоропостижно.
                        Защо това не ви го казват "майсторите"?
                        А дали Тойота правят различните си бензинови двигатели с различни клапани и клапанни легла?Джамбазов да каже.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #27
                          От: Toyota FJ на ГАЗ

                          Последните години всички разходи са много изпилени. Производствените също. Материалите се смятат на границата на издръжливост, а горивните процеси са доста усъвършенствани. Последните мотори на Тойота, а и не само на Тойота не издържат на газ, и по точно клапаните им. Дано автора темата да има колата още 60-80 х.к и да пише след време по темата.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Toyota FJ на ГАЗ

                            Австралийският производител Flash Lube, гарантира че при правилна настройка и редовно ползване на препарата всичко с клапаните и леглата ще е наред, досега нямаме оплакал се клиент с Тойота VVT-i и подобен проблем при ползване на омаслителя, много от клиентите ни отдавна преминаха 80 000км. пробег на газ.

                            Каквито и промени да се получат от самонастройките на бензиновия комп., газовия ще го следва чрез постоянно запаметени коефициенти в горивната си таблица, така че няма да се налага никаква последваща калибровка или настройки на газовата система.

                            Колкото до ускорението, правили сме доста такива мотори и не сме забелязали каквато и да е мудност на газ, дори сме засичали с хронометър ускорението от 0-100км., при правилна настройка на газовия инжекцион практически бензиновия по никакъв начин неможе да усети подмененото гориво, съответно VVT-i системата работи отлично, съответно когато в картата с настройки на ГИ има полета с бедно гориво, ускорението ще бъде значително по-слабо в обедните диапазони, но това не бива да се отдава на системата VVT-i .

                            Лично на мен много ми харесва FJ-тo, и като дизайн и като мотор, ако някой ден си купя такова бижу с удоволствие ще го газифицирам без да се замисля.
                            Последно редактирано от TOYO; 02-03-11, 23:06.
                            TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                            Коментар


                            • #29
                              От: Toyota FJ на ГАЗ

                              И аз ако продавам газови устройства, предполагам, че това ще напиша.

                              Австралийският производител Flash Lube, гарантира че при правилна настройка и редовно ползване на препарата всичко с клапаните и леглата ще е наред, досега нямаме оплакал се клиент с Тойота VVT-i и подобен проблем при ползване на омаслителя, много от клиентите ни отдавна преминаха 80 000км. пробег на газ.
                              Проблема далеч не се получава от мазането на клапаните. Бензините отдавна са доста "сухи". Има го и при автомобили с директно впръскване в горивната камера.
                              Каквито и промени да се получат от самонастройките на бензиновия комп., газовия ще го следва чрез постоянно запаметени коефициенти в горивната си таблица, така че няма да се налага никаква последваща калибровка или настройки на газовата система.
                              Проблема с настройките идва точно от това постоянно следене. В стандартния случай отиваш при газаджията и настройваш нещо. После си караш на газ. Само че бензиновия комп хваща разликата и се мъчи да се настрой към различната горивна смес, газовия като кученце го следи. Резултата е пак при газаджията и процедурата наново докато на газаджията му писне и сетне параметрите на някакви стандартни и забрани да се следи бензиновия комп.

                              Колкото до ускорението, правили сме доста такива мотори и не сме забелязали каквато и да е мудност на газ, дори сме засичали с хронометър ускорението от 0-100км., при правилна настройка на газовия инжекцион практически бензиновия по никакъв начин неможе да усети подмененото гориво, съответно VVT-i системата работи отлично, съответно когато в картата с настройки на ГИ има полета с бедно гориво, ускорението ще бъде значително по-слабо в обедните диапазони, но това не бива да се отдава на системата VVT-i
                              Ускорението може да е еднакво на не и за нормален разход. В стандартният случай когато си вземе човек колата с монтираният инжекцион тя наистина върви като на бензин. Само че отрезвяването идва на второто зареждане. Ценово не се връзват нещата и пак при газаджията който слага бедна смес. Сега вече ценово се връзват, ама няма изпреварване и отново в сервиза. Там се постига един компромисен вариант където хем не върви колкото трябва, хем не гори колкото ни се иска, но на клиента толкова вече му е писнало че си кара така.
                              Лично на мен много ми харесва FJ-тo, и като дизайн и като мотор, ако някой ден си купя такова бижу с удоволствие ще го газифицирам без да се замисля.
                              На мен не ми харесва. Ефтини материали на салона и вътре си като в бункер, но да не забравяме, че това е съвременият аналог на УАЗа.

                              Това което съм написъл по горе се отнася за последните двигатели на Японските производители. С другите не съм толкова запознат. В момента на газ от двигателите на Тойота издържат само най-малките. Колегата е сметнал за колко ще му се изплати инжекциона. И то това при идеални условия. За мен не си струва заигравката. Голям привърженик съм на газовите уредби, но на по старите несъвършенни горивни системи. На новите недостатъците на течното гориво са превърнати в предимства. С друго думи ако имам 80ка с кеф ще и сложа две газови уредби, но на FJ, авенсис или нещо от тия набори, никога.
                              Последно редактирано от Джамбазов; 03-03-11, 07:24.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Toyota FJ на ГАЗ

                                Няма как да се съглася, аз газифицирам предимно такива нови коли, Авенсис, Хайлендър, Рав4, Корола, Селика, Лексус, те всичките са VVTi, преди две години мои колега монтира FJ който и до днес работи отлично, нямам обяснение откъде идва този негативизъм ???

                                Като чета наши форуми негативизма ме убива, като гледам чужди сайтове на колеги се изпълвам с позитивизъм, хората по света правят абсолютно всякакви най-последни модели на газ, и постоянно вървят напред, явно няма кой да им вика..... недейте, не си струва заигравката.

                                Немски сайт в който показват монтиран FJ http://www.uscars24.de/Deutsch/Teile...pg_bilder.html

                                Украински сайт, разгледайте какви коли са направени, имат и турбо Кайен http://gbo.ua/ru_Toyota-FJ-Cruiser-LPG.html

                                Друг сериозен немски сервиз http://www.autogas-maximus.de/galerie

                                Още един който прави всички модели Toyota http://autogasking-nrw.de/cms/front_....php?idcat=118

                                Тези също са направили доста Лексуси http://www.ozonlpg.com/lpgconversiongallery.html

                                В Москва и Sequoia са подкарали на газ http://www.alphaautogas.ru/gallery/album15?page=1

                                На острова също газифицират VVTi http://www.arunautogas.co.uk/autogas_lpg_conversion.htm
                                Последно редактирано от TOYO; 03-03-11, 14:58.
                                TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X