Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да направя ракията по-мека

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да направя ракията по-мека

    Колеги, имам една тайна, дадена ми от технолог от една известна пивоварна.
    Ще я споделя с вас за пиете качествени ракии.при остър вкус на ракията не се добавя глицерин, а ракията се слага във фризер за 72ч. След като премине този период просто няма да я познаете. Според технолога става преструктуриране на водата и затова ефекта е такъв. Пробвайте и споделете.
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

  • #2
    От: Как да направя ракията по-мека

    Пробвал съм. Ще ти кажа по-мощна рецепта, от още по-специалисти.
    Значи, отначало трябва да изпиеш втората ракия. И тогава вече, първата от сутринта минава много по-леко, вервай ми.

    Коментар


    • #3
      От: Как да направя ракията по-мека

      Явно това е една от най-пазените тайни. Не я споделяй с никой,че...лоши ракии няма да останат!

      Коментар


      • #4
        От: Как да направя ракията по-мека

        И за глицерина и за фризера поотделно не е тайна.
        И най-гадната джанковица извадена от фризера става. 2-3 глътки докато не се постопли. После пак така до 3-4- чаша след което всякак влиза. На сутринта разбираш, че подобряването на вкуса е било груба грешка. С глицерина няма нужда от фризер ама ефекта на сутринта е същия.
        Виж двете заедно и с дълбоко-структорно подобряване на качеството не съм чувал. Ще прбвам. Само на вкус де. За сутрешния ефект ще търся доброволци, пък после ще рискувам.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #5
          От: Как да направя ракията по-мека

          Ха сладури! Малко не точно по темата но на място! Четеики се сетих за едни зевзеци от стара Енина!! Единия по гламав Базуна пита Пашо- Абе ракиятами нещо слабичка ,как мога да я фчастя(сгъстя)? Ооо проста работа Базун, вземаш една тенджера слагаш я на печката изсипваш ракията вътре като поври малко тя ша са фчести!!!! Испитана рецепта!!!!
          Само за по силни ракии по слабите загарят!!!
          Най-добре е да имаш богати приятели!!!
          Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

          Коментар


          • #6
            От: Как да направя ракията по-мека

            Омекотяване и подобряване на вкуса се прави така:първо ракията се докарва до около 43-45 градуса(тогава се усещат най-добре етеричните масла в микстурата и не се предизвиква гастрит),после се слага захар от 3-5 грама на литър,отделно се държи 10 дни в открит съд с разбъркване,след това се слага в дъбово буре(а който няма слага дъбов чипс по рецепта).Оттам следва пиене по тертип-с дебело мезе и по малко.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Как да направя ракията по-мека

              Сега ми щукна нещо...Нали си ме знаете.Ама не мога да го пробвам щото наблизо не се продава...СУХ ЛЕД!
              Та си мисля,ако в готовата ракия се пусне сух лед,ще протече реакция по изпаряването му-какво постигаме?
              -яко вледеняване/преструктуриране на водата/
              -лека газировка /като русенлията дето измислил газирана ракия/
              -газировката отшумява,но същевременно разбърква матряла и гони метила/най-грубо казано/
              -процеса не влияе на градуса на питието/не го разрежда/
              А?!
              Я някой да пробва,пък после ще делкаме във форума Нобеловата награда.

              Коментар


              • #8
                От: Как да направя ракията по-мека

                Аз,си я държа в дъбово буре,омеква и става блага!
                Това е доказано от векове.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #9
                  От: Как да направя ракията по-мека

                  На 10л. - 100грама черничеви стружки. Или натънко нацепена черница. Стои седмица и е готово.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да направя ракията по-мека

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    На 10л. - 100грама черничеви стружки. Или натънко нацепена черница. Стои седмица и е готово.
                    пусни и една машинка за въздух от аквариум и резултата е невероятен

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да направя ракията по-мека

                      Първоначално публикуван от СТОЯН ВАСИЛЕВ( lilia_prim) Преглед на мнение
                      пусни и една машинка за въздух от аквариум и резултата е невероятен
                      Какво ще помогне въздуха?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да направя ракията по-мека

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        На 10л. - 100грама черничеви стружки. Или натънко нацепена черница. Стои седмица и е готово.
                        +1. Нашата ракия е в 10литрови пласмасови туби, във всяка по 2-3 пръчки черница, като преседи повечко и става бомба
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да направя ракията по-мека

                          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                          +1. Нашата ракия е в 10литрови пласмасови туби, във всяка по 2-3 пръчки черница, като преседи повечко и става бомба
                          Най добре е да не са пръчки, а цепеници от пън.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да направя ракията по-мека

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Какво ще помогне въздуха?
                            по бързо отлита метила, нали за това след сваряване ракията се оставя да подиша в отворен съд, а по този начин ускоряваш процеса, както и се ускорява дифузията при контакта с цепениците

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да направя ракията по-мека

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Най добре е да не са пръчки, а цепеници от пън.
                              Да де, те са като пръчки, но дефакто са цепеници..Цепени летвички
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X